O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: Petr Koukal v ostrovním ráji třetí

Do ostrovního ráje na Maledivy se za badmintonem minulý týden vypravila dvojice českých reprezentantů: domácí jednička Petr Koukal a spolu s ním Zdeněk Sváta. Petr se jako první nasazený probojoval do semifinále, v němž podlehl nejen soupeři, ale i tropickému klimatu, Zdeněk vypadl ve třetím kole. Společně ve čtyřhře mužů skončili naši hráči na 5.-8. místě.

Marný boj se čtyřiceti stupni Celsia

Petr KoukalVzhledem ke svému postavení na světovém žebříčku byl Petr Koukal na maledivách turnajovou jedničkou. Postupně na své cestě pavoukem porazil Irufana Abdullu 21:2 a 21:5, Azama Rizwana 21:19 a 21:10 a v náročném čtvrtfinále Wajida Aliho Chaudrhyho 21:19 a 21:15. V semifinále pak podlehl Karutaratne Dinukovi. Zápas trval 80 minut a skončil výsledkem 20:22 21:17 a 17:21 v neprospěch našeho reprezentanta. Petr k němu na svých oficiálních stránkách řekl: "Ve vražedných podmínkách (40 stupňů a 92% vlhkost vzduchu) jsem si sáhl úplně na dno a ve třetím setu jsem chvíli dokonce vážně rozmýšlel i možnost skrečování zápasu, protože únava byla opravdu extrémní." Petr se nechal ošetřit lékařem a po třech minutách nabral dost sil, aby zápas dohrál, ale na vítězství to bohužel nestačilo. "Ještě dlouho po zápase jsem se dával dohromady, měl jsem svalovou horečku a celkově jsem se cítil velmi oslabený. Nikdy jsem při zápase na kurtu ještě podobné vysílení necítil a snad už ani nikdy nepocítím," přála si zklamaná turnajová jednička.

Do bojů ve dvouhře mužů zasáhl ještě Zdeněk Sváta. Ten nejprve porazil Mohameda Thoifa 21:3 a 21:9, ve druhém kole si vybojoval vítězství nad Lawrencem Yu Orvillem 16:21 22:20 a 21:11, a teprve v osmifinále ho vyřadil Niluka Karunaratne 9:21 a 12:21. Pro hráče Sokola Dobruška a 34. muže domácího žebříčku to bylo určitě vydařené vystoupení na mezinárodní úrovni. Společně ve čtyřhře Petr se Zdeňkem vyhráli dvě kola, když porazili Sangkalpa Gunawardana s Ranganou Yukthi Pererou 21:14 12:21 a 21:13, a dvojici Soban Jamil - Temur Arab 21:17 a 21:15. Teprve střetnutí s evropskou konkurencí zastavilo český průchod pavoukem: ve čtvrtfinále naši podlehli rakouskému páru David Obernoster - Matthias Bertsch 17:21 21:16 a 15:21.

Drsný turnaj na korálových ostrovech

Zdeněk SvátaMaledivy jsou jednou z nejmenších zemí světa (s rozlohou necelých 300 kilometrů čtverečních se řadí na 185. místo). Tvoří je 19 korálových ostrovů, které jsou jen těsně nad hladinou moře (nejvýše cca 2,5 metru), a tak existuje reálná hrozba, že za několik let vzhledem k tání ledovců hladina oceánu stoupne tak, že Maledivy zcela zatopí. I proto v roce 2008 maledivský prezident Mohammad Našíd rozhodl o vytvoření fondu, z něhož by si jeho stát mohl koupit nové území na Srí Lance, v Indii či Austrálii. Zatím jsou však Maledivy stále turistickým rájem - a badmintonový turnaj zde má mnohá specifika. "Zajímavostí je například fakt, že zápasy byly několikrát denně přerušovány kvůli probíhajícím modlitbám," uvedl Petr Koukal ve svém povídání na oficiálních stránkách. Turnaje se zúčastnilo mnoho hráčů z blízkých zemí: Indie, Pákistánu, Srí Lanky - často hráči velmi nízko či vůbec na světovém žebříčku, ale velice dobří a hlavně zvyklí na tropické podmínky, vysokou teplotu a vlhkost.

I s přihlédnutím k těmto faktům může Petra úspěch v podobě třetího místa těšit - a není pochyb o tom, že následný několikadenní pobyt na Maledivách bude pro oba naše reprezentanty tou nejlepší regenerací...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.05.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Video: Petr Koukal - Rajiv Ouseph

Sledujte jeden z nejlepších zápasů českého hráče na světové scéně - Petr Koukal se ve čtvrtfinále Bitburger Open 2010 utkal s Rajivem Ousephem a favorizovaného Angličana porazil ve třech setech. Součástí článku je i videozáznam ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS