O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: naši uhráli dvě kola

Mezinárodního turnaje úrovně International Challenge na Maledivách se zúčastnili také čeští reprezentanti. Jan Fröhlich a Petr Koukal dokázali shodně uhrát dvě kola. Jediným evropským vítězem turnaje byl ve dvouhře Pablo Abian (Španělsko).

Z vysokohorského tréninku rovnýma nohama do olympijské kvalifikace

Petr Koukal se na maledivský turnaj poctivě připravoval – o vysokohorské přípravě v Číně jste si mohli přečíst i na BadmintonWebu. Jako devátý nasazený využil Petr naplno své pozice. Postupně si poradil s domácím Shaheemem Hassanem Afsheenem 21:8 a 21:10, ve druhém kola stejným poměrem (jen s přehozeným bodovým ziskem soupeře v obou setech) přehrál Khana Enayeta Ullaha. Ve třetím naopak potvrdil papírové předpoklady jeho soupeř: druhému nasazenému Ericu Pangovi z Nizozemska podlehl Koukal 16:21 a 13:21.

Se svým výsledkem mohl být spokojen také Jan Fröhlich. Ten se v napínavém třísetovém zápasu prvního kola postaral o velké překvapení, když vyřadil Kevina Cordona – třetí nasazený Guatemalan mu podlehl 21:7 18:21 a 19:21. Odměnou pro Jana bylo volné druhé kolo, ve třetím nestačil na Chetana Ananda z Indie a prohrál po setech 10:21 a 10:21. Třetímu českému zástupci Janu Vondrovi se nedařilo tak jako ostatním dvěma: hned v prvním kole vypadl s Ramirezem Rodolfem z Guatemaly po setech 19:21 a 14:21.

Zlato pro Evropu získal pouze Pablo Abian

Na vzdáleném turnaji se docela dařilo Evropanům, až na první místo to ale dotáhl jen jediný. Koukalův tréninkový sparing-partner z číny, Pablo Abian ze Španělska, který nenašel přemožitele ve dvouhře mužů. Ve dvouhře žen se radovala Sindhuová z Indie, další zlaté medaile mířily do Singapuru, Japonska a Kanady.

Kompletní přehled finálových utkání:

dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) – Chetan Anand (Indie) 21:15 21:16
dvouhra žen: P. V. Sindhuová - P. C. Thulasiová (obě Indie) 21:11 21:16
čtyřhra mužů: Chen Yong Zhao Aston, Wong Zi Liang Derek (Singapur) – Jürgen Koch, Peter Zauner (Rakousko) 21:19 21:17
čtyřhra žen: Komori Mikiová, Miyoshi Naová - Kanagami Michiková, Anai Yukiová (všechny Japonsko) 21:18 21:15
smíšená čtyřhra: Toby Ng, Grace Gaová (Kanada) – Arun Vishnu, Aparna Balanová (Indie) 10:21 21:12 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS