O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: Jan Fröhlich se dostal do čtvrtfinále

Turnaje International Challenge na Maledivách se zúčastnil také český reprezentant Jan Fröhlich. V úloze turnajové dvojky se probojoval až do čtvrtfinále, kde podlehl indickému soupeři.

Maledivské mezinárodní mistrovství přineslo loni Janu Fröhlichovi výhru nad Kevinem Cordonem z Guatemaly – její hodnotu docenil možná až zpětně po fantastickém Cordonově výsledku na mistrovství světa. "Do turnaje v Male jsem sice vstupoval jako nasazená dvojka, ale seznam účastníků se hemžil zástupci z Indie, Malajsie, Číny, Thajska, Japonska, Srí Lanky..." popisuje Jan v komentáři na svém oficiálním webu.

"Naštěstí na mě tentokrát los byl hodný a přihodil mi do prvních dvou kol Jaffara z Bahrajnu a juniora ze Srí Lanky. S oběma jsem se vypořádal ve dvou setech," zhodnotil své dva první zápasy. První kolo měl Jan jako nasazený hráč volné, ve druhém přehrál Al-Sayed Jafar Ebrahim Jafara z Bahrajnu 21:14 a 21:8, ve třetím si pak poradil s Pamodha Kaustika Hettiarachchi ze Srí Lanky 21:14 a 21:13. Ve čtvrtfinále už ho zastavil K Srikanth z Indie po setech 5:21 a 18:21.

"Proti Srikanthovi z Indie jsem začal hodně špatně – 1:11, zbytek setu jsem radši vypustil, protože v tomto vedru a vlhkosti je třeba proti Indům neplýtvat energií," popsal Jan zápas na svém oficiálním webu. "Druhý set se mi celkem povedl, přesto prohra 21:18. Každopádně 2200 bodů, což je více než můj nejlepší výsledek v celém uplynulém kvalifikačním období," zhodnotil vydařený turnaj na Maledivách.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Belgian International: Petr Koukal porazil španělskou jedničku

Na turnaji evropského circuitu v Belgii bylo pro Čechy maximem jedno uhrané kolo. Petr Koukal získal cenný skalp Pabla Abiana a pomstil se tak španělskému singlistovi za prohru na OH 2012. Zápas prvního kola vyhráli v mixu i ...

Botswana International: Jan Fröhlich bronzový

Se třetím místem se vrací z dalšího exotického výletu český reprezentant Jan Fröhlich. Na mezinárodním mistrovství Botswany prohrál v semifinále s nejlepším hráčem afrického kontinentu.

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!