O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: Jan Fröhlich se dostal do čtvrtfinále

Turnaje International Challenge na Maledivách se zúčastnil také český reprezentant Jan Fröhlich. V úloze turnajové dvojky se probojoval až do čtvrtfinále, kde podlehl indickému soupeři.

Maledivské mezinárodní mistrovství přineslo loni Janu Fröhlichovi výhru nad Kevinem Cordonem z Guatemaly – její hodnotu docenil možná až zpětně po fantastickém Cordonově výsledku na mistrovství světa. "Do turnaje v Male jsem sice vstupoval jako nasazená dvojka, ale seznam účastníků se hemžil zástupci z Indie, Malajsie, Číny, Thajska, Japonska, Srí Lanky..." popisuje Jan v komentáři na svém oficiálním webu.

"Naštěstí na mě tentokrát los byl hodný a přihodil mi do prvních dvou kol Jaffara z Bahrajnu a juniora ze Srí Lanky. S oběma jsem se vypořádal ve dvou setech," zhodnotil své dva první zápasy. První kolo měl Jan jako nasazený hráč volné, ve druhém přehrál Al-Sayed Jafar Ebrahim Jafara z Bahrajnu 21:14 a 21:8, ve třetím si pak poradil s Pamodha Kaustika Hettiarachchi ze Srí Lanky 21:14 a 21:13. Ve čtvrtfinále už ho zastavil K Srikanth z Indie po setech 5:21 a 18:21.

"Proti Srikanthovi z Indie jsem začal hodně špatně – 1:11, zbytek setu jsem radši vypustil, protože v tomto vedru a vlhkosti je třeba proti Indům neplýtvat energií," popsal Jan zápas na svém oficiálním webu. "Druhý set se mi celkem povedl, přesto prohra 21:18. Každopádně 2200 bodů, což je více než můj nejlepší výsledek v celém uplynulém kvalifikačním období," zhodnotil vydařený turnaj na Maledivách.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

New Zealand International: české duo odehrálo osm setů

Mezinárodního mistrovství Nového Zélandu se zúčastnila dvojice českých hráčů. Ani Jan Fröhlich ani Zdeněk Sváta však nedokázali projít sítem prvního kola – každý zvlášť ve dvouhře i spolu v deblu.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Mezinárodní mistrovství Peru: Jan Fröhlich vypadl ve čtvrtfinále

Na další exotický turnaj se vypravil český reprezentant Jan Fröhlich. Cesta světovým okruhem ho tentokrát zavedla do Peru, kde se probil v pavouku dvouhry až do čtvrtfinále.

Jan Fröhlich: „Cíl číslo jedna jsou olympijské hry.“

V časovém presu a během cest do exotických destinací k mezinárodním mistrovstvím Nového Zélandu, Peru či naposledy Maroka jsme zastihli Jana Fröhlicha. Český reprezentant, který dlouhodobě působí ve Švýcarsku, v rozhovoru ...

Maldives International: naši uhráli dvě kola

Mezinárodního turnaje úrovně International Challenge na Maledivách se zúčastnili také čeští reprezentanti. Jan Fröhlich a Petr Koukal dokázali shodně uhrát dvě kola. Jediným evropským vítězem turnaje byl ve dvouhře Pablo Abian ...

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!