O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Macau Open: každý vítěz jiná země

"Každý pes jiná ves." Okřídlené heslo platilo pro vítěze Macau Open – jedné z posledních prověrek před srpnovým mistrovstvím světa. Turnaj v ostrovním státečku ovládli ve dvouhrách Lee Chong Wei (Malajsie), Li Xuerui (Čína), ve čtyřhrách Ko Sung Hyun, Yoo Yeon Seong (Korea) a mezi ženami Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin (Tchaj-wan), mix vyhráli Ahmad Tontowi a Liliyana Natsirová (Indonésie).

Dvouhry: Lee Chong Wei dostal finálové vítězství zdarma

Finále dvouhry mužů patří k nejočekávanějším bodům finálového programu – z tohoto pohledu museli být diváci v Macau zklamáni. Zápas se totiž pro zranění korejského hráče Lee Hyun-ila nekonal. Malajsijský suverén Lee Chong Wei tak mohl slavit výhru už po třísetové bitvě v semifinále, kdy zdolal čtvrtého nasazeného Indonésana Simona Santosa 21:12 18:21 a 21:12.

Ačkoliv na turnaj nedorazilo "áčko" čínské reprezentace, stejně jako nedávná zámořská mistrovství Kanady či USA měl čínskou vítězku ve dvouhře. Titul v Macau získala Li Xuerui, když ve finále přehrála indonéskou badmintonistku Adriyanti Firdasariovou 21:18 a 21:15.

Čtyřhry: korejští vytrvalci a tchajwanské střelkyně

Ve čtyřhře mužů zvítězili korejští "vytrvalci" Ko Sung Hyun a Yoo Yeon Seong - hráči, kteří disponují perfektní defenzivou, utahali jednoho soupeře po druhém: včetně nasazených dvojek Markise Kida a Hendry Setiawana. Ve finále si pak na dva sety poradili s dalším indonéským párem Alvent Yulianto Chandra a Hendra Aprida Gunawan 21:17 a 21:15.

Ve čtyřhře žen stvrdily dobrou formu tchajwanské hráčky Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin. Třetí nasazená dvojice zaváhala až ve finále, kde poprvé ztratila set, ale nakonec zvítězila nad párem Meiliana Jauhariová – Greysia Poliová (Indonésie) 16:21 21:18 a 21:16.

Indonésané obsadili takřka všechna finále, v mixu se konečně mohli radovat. Smíšenýá čtyřhra byla v Macau jejich disciplínou – už v semifinále totiž měli ze čtyř zúčastněných hned tři páry. Nejúspěšnější se nakonec ukázala zkušená mixérka Liliyana Natsirová s novým parťákem Ahmadem Tontowim, když ve finále porazili pár Hendra Aprida Gunawan – Vita Marissová 21:14 a 21:18.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.08.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Finty v tréninku: překvapivé varianty kraťasů

 Sledujte tři nová videa s fintičkami, které se tentokrát odehrávají v předních rozích a zahrnují zadržené varianty kraťasů na síti. Finty můžete zařadit do tréninku už od nejmladších kategorií.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS