O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lukáš Zevl z Malajsie: naše příprava pokračuje

Po turnaji ve Vietnamu, kde jsme strávili jeden týden, jsme se vrátili zpět do malajské metropole Kuala Lumpur, kde dále pokračuje naše příprava. Před námi jsou nyní 4 týdny tréninku a na konci září nás čeká další velice silný turnaj Indonesia Open Grand Prix Gold. Turnaje Grand Prix Gold se úrovní řadí hned pod nejprestižnější okruh světových turnajů Super Series, proto také můžeme čekat účast hráčů úzké světové špičky, kteří v období olympijské kvalifikace objíždí mnoho turnajů k získání co nejvíce bodů do světového žebříčku před nadcházejícími hrami v Londýně. My se budeme poctivě a tvrdě v následujícím období připravovat, abychom si také nějaké body do světového žebříčku připsali.

V sobotu, hned po pátečním příjezdu jsme začali opět trénovat. Následoval dopolední kondiční trénink, který jsem já osobně jen tak tak přežil. Ještě nikdy na žádném tréninku necítil tak špatně, jako na tomto. Série sprintů do opravdu prudkého a na dohled skoro nekončícího kopce se mi opravu těžce běhali a dělalo se mi špatně po každém výběhu nahoru. Doteď nevím, jak jsem byl schopný všechny série dodělat, asi silou vůle, ale poté jsem totálně vyčerpaný seděl na zemi, nemohl se udržet na nohou, natož dojít 500 metrů do místa kde bydlíme. Odpoledne jsme absolvovali ještě jeden kratší trénink v hale, který trval jen něco málo přes hodinu. V neděli jsme měli zasloužené volno.

Následující týden probíhal dle programu s tím, že jsme opravdu dbali na kondici a každé ráno nás čekalo běhání na tenisových kurtech a vybíhání badmintonového kurtu s mnohem delšími intervaly než jsme doposud byli zvyklí. Celý týden se vedl ve znamení cvičení, které byly velice náročné a dlouhé, hodně běhání a nástřelů. Ke konci týdne jsme se již cítili velice unavení, ale žádný trénink nás neminul včetně sobotního kondičního, který byl ještě o dalších 10 sérií skákání přes tuby náročnější. Po zbytek víkendu jsme odpočívali a nabírali síly, abychom byli připraveni na další týden, který nás zde čeká.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál Holobradého: Indonésie - ČR 3:2

Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen ...

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Atletický žebřík: dovnitř mohou i ruce

Další várka tréninkových videí z produkce BadmintonCoach.cz vám ukáže možnosti kondiční přípravy s využitím atletického žebříku.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Atletický žebřík: zamotejte si ruce i nohy

Sledujte možnosti tréninku koordinace, frekvence, silovou i odrazovou přípravu s využitím atletického žebříku. Nabízíme nová videa z produkce BadmintonCoach.cz.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS