O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lukáš Zevl z Malajsie: asijský styl je rychlý a kondičně náročný

Lukáš Zevl přináší další díl tréninkového deníku z Malajsie, kde se spolu s Maxmilianem Korenym dlouhodobě připravuje. Tentokrát se podíváme i do posilovny a také na možnosti tréninkových zápasů.

"Samozřejmě není každý trénink jen dril do nekonečna, ale máme tréninky, kdy se více soustředíme na údery," otevírá svůj další deník Lukáš. "Vybíhání kurtu nebo skákání přes švihadlo nás nemine, ale někdy po várce nástřelů přijde na řadu trénování a umisťování úderů. Vybírání smečí křížem těsně za síť nebo prudce výhozem dozadu. Křížové kraťasy, rovné kraťasy, výhozy od sítě, dropy, tak, aby vše létalo, jak a kam má. Sklepávání balonů, které jsou postavené na síti, tak abychom se nedotkli sítě, vše se správným odrazem, prací nohou a rakety." Tedy převážně technické nácviky zaměřené zejména na konzistenci...

"V naší přípravě je zahrnuta dvakrát týdně posilovna, kde pracujeme na horní části těla, ale převážně pracujeme na výbušnosti a síle v nohách," přechází Lukáš k další části přípravy. A jaká dělají cvičení? "Výpady, dřepy, poskoky s činkami a další různá cvičení, které nám pomohou zesílit a zpevnit nohy. A jednou týdně trénink venku. 50 min běh, sprinty do cca 100 m kopce nebo sprinty do kratšího, ale prudkého kopce a odrazové cvičení, přeskakování tub, výpady apod."

Samozřejmě pak v tréninku dojde i na zápasy. "Minimálně jednou týdne navštívíme místní klub a akademii v Kuala Lumpur KLCR. Trénuje zde mnoho špičkových malajsijských hráčů jako např: Muhammad Hafiz Hashim nebo mladý nadějný Malajec Zulfadli Zulkiffli, kteří z nějakého osobního důvodu netrénují v Národním centru nebo hráči, kteří jsou výkonnostně těsně pod hranicí na to být v Národním centru. Dále se zde přes léto připravuje řada zahraničních hráčů ze zemí vzdálených i blízkých. Potkáváme tu hráče z USA, Jamajky, Sýrie, Kazachstánu, Filipín, Thajska. Díky těmto zápasům máme možnost se setkat s asijským stylem hry, který je velmi rychlý a kondičně náročný. Tyto zápasy nám velmi pomohou při tréninky a také jasně ukážou, co musíme natrénovat a kolik nám toho chybí, abychom byli alespoň konkurence schopní asijským hráčům." A co přesně Evropanům chybí? "Z mé vlastní zkušenosti vím, že zápasy proti Asiatům jsou na úplně jiném levelu, než jsme zvyklí z Evropy. Rychlost, přesnost, lehkost a uvolněnost, se kterou oni hrají je neuvěřitelná. To je to, co se podle mě musíme naučit i my. Být uvolnění a vnímat hru. Vědět proč, kdy a co kam zahrát a bez chyb, to dělá z těch dobrých hráčů ty nejlepší. A myslím si, že se jim dá vyrovnat a dosáhnout nejvyššího levlu. Jako příkladem nám může být dánský hráč Peter Gade, který i v 34 letech patří dlouhou dobu mezi nejužší světovou špičku. Dostat se na vrchol samozřejmě nezabere dny, týdny ani měsíce, ale roky práce a píle."

"Na závěr bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří mi s tímto pobytem v Malajsii finančně pomohli a stále pomáhají a bez jejichž pomoci bych tady nemohl být trénovat," uzavírá znovu Lukáš Zevl. Ať se daří, ať slouží zdraví a hodně sportovního štěstí!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál Holobradého: Indonésie - ČR 3:2

Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen ...

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Atletický žebřík: dovnitř mohou i ruce

Další várka tréninkových videí z produkce BadmintonCoach.cz vám ukáže možnosti kondiční přípravy s využitím atletického žebříku.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Atletický žebřík: zamotejte si ruce i nohy

Sledujte možnosti tréninku koordinace, frekvence, silovou i odrazovou přípravu s využitím atletického žebříku. Nabízíme nová videa z produkce BadmintonCoach.cz.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS