O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lucie Havlová: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

Dva dny před začátkem mistrovství České republiky dospělých jsme vyzpovídali tvář šampionátu, "slečnu z plakátu" Lucii Havlovou. Hráčka plzeňského oddílu Sokol Doubravka zve všechny na výjimečnou badmintonovou podívanou: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

MČR se letos hraje ve Tvém domácím prostředí. Cítíš to jako výhodu? Budeš mít v Plzni větší motivaci uspět?

Když jsem se dozvěděla, že se letos mistrovství odehraje v Plzni, měla jsem velkou radost. Vzpomínám, jak jsem tady jako špunt seděla na židli čárového rozhodčího a toužila po tom, abych si na domácí půdě taky jednou mohla zahrát. A letos se mi to splní! Rozhodně to cítím jako výhodu, v hledišti uvidím spoustu známých tváří, které mě přijdou podpořit. Možná by to pro někoho mohlo být svazující, ale já to tak neberu. Pro mě je to čest.

Jak se Ti líbí nachystané zázemí šampionátu - hala a servis pro hráče?

Všechny přípravy vrcholí a pod záštitou Milady Novákové vše probíhá podle plánu. Netíží mě obavy, že by šampionát doprovázely organizační nedostatky. Milada a celý tým Sokolu Doubravka pracuje na tom, aby bylo mistrovství doladěno do posledního detailu. Každý, kdo Miladku zná, ví, že má organizaci turnajů v malíčku. Musím podotknout, že mě mile překvapilo, jak se všichni hráči Sokolu Doubravka dobrovolně zapojili do příprav a snaží se Miladce pomoci. Zkrátka tým sokolíků, jak má být.:-)

Která disciplína bude letos Tvou hlavní: dvouhra, či smíšená čtyřhra a oprášení spolupráce s Lukášem Zevlem? Jaké umístění bys považovala za úspěch?

Nastoupím do všech třech disciplín. Vím, že to bude náročné jak fyzicky, tak psychicky, ale možnost hrát mixa s Lukášem Zevlem a debla s Hančou Procházkovou se nenaskytne každý den. Byla by škoda toho nevyužít.

Bohužel nebudu v mixu ani ve dvouhře nasazená, takže je pravděpodobnost, že bude los fakt na nic. Je to taková sázka do loterie.:-)

Do každé disciplíny půjdu na 100 % a mým snem je získat medaili. Je jedno jakou, hlavně nějakou.:-D

Na co bys jako tvář mistrovství pozvala diváky do Plzně především?

Diváky zvu na jednu z největších badmintonových akcí u nás, na skvěle zorganizovaný turnaj, na příjemné prostředí v městské hale Lokomotivy v Plzni a na profesionální badmintonové výkony. MČR je jediná akce, kde se sejde celá česká badmintonová špička, takže si myslím, že ten, kdo nepřijde, velmi prohloupí. Pokud si ještě diváci neměli možnost badminton zamilovat, jsem si jistá, že v průběhu mistrovství přijdou tomuto krásnému sportu na chuť.

Na MČR prakticky navazuje mistrovství Evropy, kam jsi byla nominována do osmičlenného reprezentačního družstva. Která akce má pro tebe větší prioritu?

Nehodnotím turnaje podle priorit. MČR i ME pro mě mají obrovskou hodnotu. Už se mi poštěstilo v loňském roce se ME v Amsterodamu zúčastnit a na zážitky z Holandska ráda vzpomínám. Velmi si nominace vážím a je to pro mě motivace. Chci na obou akcích hrát, co nejlépe umím a co mi síly stačí.

Jsem pyšná, že mám příležitost nastoupit vedle hráčky, jako je Kika Ludíková, a být součástí celé české výpravy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a ...

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!