O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lucie Havlová: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

Dva dny před začátkem mistrovství České republiky dospělých jsme vyzpovídali tvář šampionátu, "slečnu z plakátu" Lucii Havlovou. Hráčka plzeňského oddílu Sokol Doubravka zve všechny na výjimečnou badmintonovou podívanou: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

MČR se letos hraje ve Tvém domácím prostředí. Cítíš to jako výhodu? Budeš mít v Plzni větší motivaci uspět?

Když jsem se dozvěděla, že se letos mistrovství odehraje v Plzni, měla jsem velkou radost. Vzpomínám, jak jsem tady jako špunt seděla na židli čárového rozhodčího a toužila po tom, abych si na domácí půdě taky jednou mohla zahrát. A letos se mi to splní! Rozhodně to cítím jako výhodu, v hledišti uvidím spoustu známých tváří, které mě přijdou podpořit. Možná by to pro někoho mohlo být svazující, ale já to tak neberu. Pro mě je to čest.

Jak se Ti líbí nachystané zázemí šampionátu - hala a servis pro hráče?

Všechny přípravy vrcholí a pod záštitou Milady Novákové vše probíhá podle plánu. Netíží mě obavy, že by šampionát doprovázely organizační nedostatky. Milada a celý tým Sokolu Doubravka pracuje na tom, aby bylo mistrovství doladěno do posledního detailu. Každý, kdo Miladku zná, ví, že má organizaci turnajů v malíčku. Musím podotknout, že mě mile překvapilo, jak se všichni hráči Sokolu Doubravka dobrovolně zapojili do příprav a snaží se Miladce pomoci. Zkrátka tým sokolíků, jak má být.:-)

Která disciplína bude letos Tvou hlavní: dvouhra, či smíšená čtyřhra a oprášení spolupráce s Lukášem Zevlem? Jaké umístění bys považovala za úspěch?

Nastoupím do všech třech disciplín. Vím, že to bude náročné jak fyzicky, tak psychicky, ale možnost hrát mixa s Lukášem Zevlem a debla s Hančou Procházkovou se nenaskytne každý den. Byla by škoda toho nevyužít.

Bohužel nebudu v mixu ani ve dvouhře nasazená, takže je pravděpodobnost, že bude los fakt na nic. Je to taková sázka do loterie.:-)

Do každé disciplíny půjdu na 100 % a mým snem je získat medaili. Je jedno jakou, hlavně nějakou.:-D

Na co bys jako tvář mistrovství pozvala diváky do Plzně především?

Diváky zvu na jednu z největších badmintonových akcí u nás, na skvěle zorganizovaný turnaj, na příjemné prostředí v městské hale Lokomotivy v Plzni a na profesionální badmintonové výkony. MČR je jediná akce, kde se sejde celá česká badmintonová špička, takže si myslím, že ten, kdo nepřijde, velmi prohloupí. Pokud si ještě diváci neměli možnost badminton zamilovat, jsem si jistá, že v průběhu mistrovství přijdou tomuto krásnému sportu na chuť.

Na MČR prakticky navazuje mistrovství Evropy, kam jsi byla nominována do osmičlenného reprezentačního družstva. Která akce má pro tebe větší prioritu?

Nehodnotím turnaje podle priorit. MČR i ME pro mě mají obrovskou hodnotu. Už se mi poštěstilo v loňském roce se ME v Amsterodamu zúčastnit a na zážitky z Holandska ráda vzpomínám. Velmi si nominace vážím a je to pro mě motivace. Chci na obou akcích hrát, co nejlépe umím a co mi síly stačí.

Jsem pyšná, že mám příležitost nastoupit vedle hráčky, jako je Kika Ludíková, a být součástí celé české výpravy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS