O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lucie Havlová: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

Dva dny před začátkem mistrovství České republiky dospělých jsme vyzpovídali tvář šampionátu, "slečnu z plakátu" Lucii Havlovou. Hráčka plzeňského oddílu Sokol Doubravka zve všechny na výjimečnou badmintonovou podívanou: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

MČR se letos hraje ve Tvém domácím prostředí. Cítíš to jako výhodu? Budeš mít v Plzni větší motivaci uspět?

Když jsem se dozvěděla, že se letos mistrovství odehraje v Plzni, měla jsem velkou radost. Vzpomínám, jak jsem tady jako špunt seděla na židli čárového rozhodčího a toužila po tom, abych si na domácí půdě taky jednou mohla zahrát. A letos se mi to splní! Rozhodně to cítím jako výhodu, v hledišti uvidím spoustu známých tváří, které mě přijdou podpořit. Možná by to pro někoho mohlo být svazující, ale já to tak neberu. Pro mě je to čest.

Jak se Ti líbí nachystané zázemí šampionátu - hala a servis pro hráče?

Všechny přípravy vrcholí a pod záštitou Milady Novákové vše probíhá podle plánu. Netíží mě obavy, že by šampionát doprovázely organizační nedostatky. Milada a celý tým Sokolu Doubravka pracuje na tom, aby bylo mistrovství doladěno do posledního detailu. Každý, kdo Miladku zná, ví, že má organizaci turnajů v malíčku. Musím podotknout, že mě mile překvapilo, jak se všichni hráči Sokolu Doubravka dobrovolně zapojili do příprav a snaží se Miladce pomoci. Zkrátka tým sokolíků, jak má být.:-)

Která disciplína bude letos Tvou hlavní: dvouhra, či smíšená čtyřhra a oprášení spolupráce s Lukášem Zevlem? Jaké umístění bys považovala za úspěch?

Nastoupím do všech třech disciplín. Vím, že to bude náročné jak fyzicky, tak psychicky, ale možnost hrát mixa s Lukášem Zevlem a debla s Hančou Procházkovou se nenaskytne každý den. Byla by škoda toho nevyužít.

Bohužel nebudu v mixu ani ve dvouhře nasazená, takže je pravděpodobnost, že bude los fakt na nic. Je to taková sázka do loterie.:-)

Do každé disciplíny půjdu na 100 % a mým snem je získat medaili. Je jedno jakou, hlavně nějakou.:-D

Na co bys jako tvář mistrovství pozvala diváky do Plzně především?

Diváky zvu na jednu z největších badmintonových akcí u nás, na skvěle zorganizovaný turnaj, na příjemné prostředí v městské hale Lokomotivy v Plzni a na profesionální badmintonové výkony. MČR je jediná akce, kde se sejde celá česká badmintonová špička, takže si myslím, že ten, kdo nepřijde, velmi prohloupí. Pokud si ještě diváci neměli možnost badminton zamilovat, jsem si jistá, že v průběhu mistrovství přijdou tomuto krásnému sportu na chuť.

Na MČR prakticky navazuje mistrovství Evropy, kam jsi byla nominována do osmičlenného reprezentačního družstva. Která akce má pro tebe větší prioritu?

Nehodnotím turnaje podle priorit. MČR i ME pro mě mají obrovskou hodnotu. Už se mi poštěstilo v loňském roce se ME v Amsterodamu zúčastnit a na zážitky z Holandska ráda vzpomínám. Velmi si nominace vážím a je to pro mě motivace. Chci na obou akcích hrát, co nejlépe umím a co mi síly stačí.

Jsem pyšná, že mám příležitost nastoupit vedle hráčky, jako je Kika Ludíková, a být součástí celé české výpravy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

ME družstev: Češky podlehly pouze Ukrajině

V nizozemském Amsterdamu se konala evropská fáze Thomas a Uber Cupu – mistrovství Evropy družstev se účastnily i české reprezentační týmy. Ženám se podařilo dosáhnout na druhé místo ve skupině, podlehly pouze Ukrajině.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Tomasz Mendrek: "Los MS byl k našim reprezentantům přívětivý."

Během 8. ročníku letního kempu Badminton School jsme vyzpovídali předsedu TMK Českého badmintonového svazu a trenéra reprezentačních výběrů Tomasze Mendreka. Odpovídal na otázky ohledně blížícího se MS i změn v přípravě národního ...

Sudirman Cup: Češi nehráli o pořadí, letěli domů

Pokud jste sledovali průběh Sudirman Cupu, možná vás zarazilo, že český tým na mistrovství světa smíšených družstev neodehrál utkání o konečné 23. místo proti Vietnamu. Důvod byl prozaický: naši už byli na cestě domů...

Sudirman Cup: Česko – Slovensko 5:0

Derby mezi Čechy a Slováky na mistrovství světa smíšených družstev mělo jednoznačný průběh. Čeští badmintonisté potvrdili úlohu favoritů a v prestižním utkání svým východním bratrům nedovolili získat ani set.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS