O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Jsi posledním rokem juniorka – jaká je Tvá hierarchie turnajů? Soustředíš se víc na juniorská mistrovství a circuitové turnaje, nebo už myslíš na úspěchy v dospělých?
Snažím se, abych se ve svém letošním plánu účastnila jak turnajů dospělých, tak i těch juniorských. Když tento rok končím v juniorech, tak si chci tu juniorskou kategorii ještě trochu užít, protože uspět i v Evropě v dospělých nebude žádná sranda.

Je pro Tebe juniorské MMČR v Orlové výjimečný turnaj?
Ano, určitě je. Každý rok jsem se do Orlové moc těšila. Místní publikum tam pokaždé vytvoří skvělou atmosféru, a tak je turnaj skvěle zorganizovaný. Abych byla upřímná, tak mě moc mrzí, že jsem tento turnaj hrála naposled.

Jaký byl letošní ročník? Ovládla ho francouzská reprezentace, silná byla i Ukrajina nebo Maďarsko... jak jsi vnímala boj o české juniorské tituly?
Myslím si, že čeští junioři měli na to, dostat se mnohem dál. Určitě máme hráče, kteří by mohli v nedělním programu bojovat spolu se mnou o medaile. Ale prostě to občas nevyjde. Naši junioři sehráli spoustu zápasů, ve kterých chyběla trocha štěstí. Příště se štěstí zase otočí na jejich stranu, jenom nesmí kvůli jednomu turnaji usnout na vavřínech. :)
Ale musím zmínit skvělý mix Kačky Tomalové a Adama Mendreka a taky debl Iva Stoklase a Vojty Šelonga. Hrály oba páry moc pěkně.

Letos se Ti v Orlové dařilo, ale na cestě do finále jsi sehrála i řadu třísetových zápasů. Která soupeřka byla nejtěžší? Kterého vítězství si vážíš nejvíce?
Nejvíc si vážím vítězství v semifinále proti Ivce Kubíkové ze Slovenska. Minulý týden jsem s ní na lize prohrála, a proto pro mě bylo těžké bez jakékoli nervozity a obav nastoupit. Taky že jsem byla pěkně nervózní! Cením si toho, že jsem v druhém setu odvrátila tři mečboly a nakonec ve třetím setu vyhrála.

V Orlové jsi hrála pouze dvouhru: je to Tvá hlavní disciplína? Baví Tě víc singl, debl nebo mix?
Nejraději mám dvouhru, protože se na ni taky nejvíc na trénincích zaměřuji. Ale od začátku sezóny jsem začala hrát čtyřhru s Bětkou Bášovou. Takže jsem čtyřhře hodně přišla na chuť.
Bohužel se nedá nastupovat ve všech třech disciplínách, bylo by toho moc. Musím jednu disciplínu oželet, a to mix.

Možná zapeklitá otázka... Jsi kmenovou hráčkou Sokola Doubravky, extraligu hraješ za Brno... kde v současnosti trénuješ a kde se cítíš „doma“?
Trénuju v Hořovicích s panem Koukalem a také v Plzni. Doma se cítím se svojí rodinou, ale po herní stránce nedokážu odpovědět, protože neustále cestuji a jsem pokaždé na jiném místě. Jinak extraliga za Brno se mi moc líbí. Máme super tým a partu a zároveň nám pan Vorel vždycky zajistí dobré podmínky pro hraní.

Co bys označila za silnou stránku své hry? Když se třeba baví soupeřky a řeknou si „Ty hraješ proti Havlový? Tak to máš blbý, ta má dobrý smeče...“
Je těžké hodnotit svoje silné stránky. A já je nerada hodnotím, protože jsem si vědoma, že je strašně moc věcí, které musím zlepšovat a pilovat.

A závěrem otázka trochu materiální – s jakými raketami, botami a dalším vybavením hraje mezinárodní juniorská vicemistryně ČR?
Rakety jsem na začátku sezóny změnila. Teď mám Yonex ArcSaber 10, Yonex kecky a oblečení nosím také od yonexu, protože mě sponzoruje.

Lucie Havlová očima Michala Turoně: skvělá hráčka, příjemný člověk

Lucka Havlová jako hráčka: Už mnohokrát jsem zmiňoval, že podle mého názoru Lucka disponuje takovým stylem hry, který špičkový badminton vyžaduje. Její hra je velmi agresivní a plná momentu překvapení-zadržených úderů. Skvěle hraje nejen ze shora, ale i na síti. Navíc umí velmi dobře střídat rytmus hry (zpomalit a zrychlit výměnu), čímž vyvádí své soupeřky z tempa a dostává je tak do problémů. Prostor pro zlepšení vidím v kondiční přípravě, kde v určitých obdobích trochu zaostává.

Lucka Havlová jako sportovec: Spolupráce s Luckou je vždy velmi příjemná, protože má badminton ráda a vždy na kurtě odevzdá maximum. Na svou hru se skvěle koncentruje a je velká bojovnice. Líbí se mi na ní její odvaha na kurtě, kdy nečeká na chybu soupeře, ale výměnu tvoří a je velmi aktivní. Nebojí se riskovat, což je vlastnost vítězů. S touto vlastností se člověk musí narodit.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Červnový badmitonový camp Michala Turoně v Praze

O tomto víkendu se Praze konal další z našich badmintonových campů pro amatérské hráče. Byl zaměřený na párové disciplíny pro pokročilé hráče (pravidelné účastníky)a nácvik techniky úderů a pohybu po kurtu pro ty, kteří se ...

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

Kateřina Tomalová: "Chci se připravit na přechod do dospělých."

Ohlédli jsme se za úspěšným turnajem juniorů – mezinárodním mistrovstvím Chorvatska. Na pár všetečných otázek odpověděla Kateřina Tomalová, vítězka dvouhry dívek. O zhodnocení výkonu našich reprezentantů jsme požádali trenéra ...

German Junior: naši junioři dostali "asijskou školu"

Na mezinárodním mistrovství Německa juniorů startovala také skupina českých reprezentantů. Na špičkově obsazeném turnaji končili většinou na raketách Asiatů, kteří pro sebe získali tři prvenství; dvě zlaté medaile pak míří do ...

MMJ Polska: čeští junioři získali dvě stříbra

Mezinárodní mistrovství juniorů Polska se konalo v dostupné lokaci – do města Kedzierzyn-Kozle tak dorazila i početná skupina českých reprezentantů. A našim hráčům se dařilo: Tereza Lajdová a Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou ...

Mezinárodní mistrovství Rakouska: dvě zlaté do Japonska

Turnaj evropského circuitu v rakouském hlavním městě Vídni ovládli asijští hosté. Japonská výprava měla své zástupce ve většině finálových zápasů a odvezla si dvě zlaté medaile. Maximem českých hráčů bylo čtvrtfinále.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS