O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lucie Černá: „Ráda bych pronikla do světové stovky.“

Vítězka dvouhry dívek na MMJ ČR v Orlové a naše juniorská jednička Lucie Černá hodnotila pro BadmintonWeb své výsledky na circuitových turnajích, juniorské MS v Japonsku a svěřila se i se svými plány do budoucna.

Aktuálně 22. hráčka světového juniorského žebříčku (na světovém žebříčku dospělých je Lucie 120., na evropském juniorském pak dokonce 7.) odpovídala na naše otázky krátce po vítězství na domácím MMJ v Orlové-Lutyni. V podzimní sezóně sbírala českokrumlovská hráčka jeden úspěch za druhým: jak hodnotí úspěšné týdny a jak se chystá na druhou polovinu sezóny?

Předem gratulace k vítězství na Czech Junior International. Jak sis užila turnaj na domácí půdě a kam toto první místo¨řadíš v hierarchii úspěchů?

Děkuji. Já jsem si turnaj moc užila. Hrát na domácí půdě je vždy dobré (nejlépe se mi hraje doma v Českém Krumlově). Ale v Orlové se mi to letos docela povedlo. Do turnaje jsem šla s cílem vyhrát obě disciplíny a na zápasy jsem se snažila vždy dobře připravit. Když jsem zvládla vstupní zápas ve dvouhře, tak jsem věřila, že to vyhraji celé. V mixu chyběl kousíček. Mirek, můj mixový partner, hrál skvěle a mně to šlo myslím také. Na to, že mix trénujeme vždy jako oddychové cvičení, to není špatné. Vítězství na domácím „mezinárodku“ má vždy zvláštní váhu a jsem ráda, že jsem turnaj zvládla a že si ho se mnou užil i můj trenér. A vzkaz pořadatelům – děkuji za podporu, hrálo se mi moc dobře.

Jak jsi spokojená se svými výkony a výsledkem na MS juniorů? Sebraný set asijské soupeřce je určitě známkou kvality...

Já jsem ráda, že jsem se v individuálním turnaji dostala do třetího kola. Vítězství nad soupeřkou z Německa se vždy cení. A s Korejkou, se kterou jsem prohrála na tři sety, jsem se vydala ze všech momentálních sil. Možná, že kdybych měla lepší kondičku, tak bych více vzdorovala a třeba i uspěla. Jsem ráda, že jsem v Japonsku na MSJ byla a že jsem byla platnou hráčkou družstva ČR.

Jaké sis odvezla zážitky z Japonska, ať už po badmintonové i mimobadmintonové stránce?

Celé MSJ je jeden velký zážitek. Viděla jsem v akci super hráče a největším zážitkem bylo asi finále družstev mezi Čínou a Japonskem. To bylo neuvěřitelně napínavé utkání a k tomu v akci domácí družstvo. Hrály se neuvěřitelné dlouhé a hodně riskantní výměny. A po nebadmintonové stránce bylo zážitkem vidět Tokio. Viděla jsem čtvrť plnou elektroniky a také jsme si prohlédli pár kulturních památek. A osobním zážitkem bylo setkání s trenérem reprezentace Indie Surinderem Mahajanem. Ani mě nenapadlo, že ho tu potkám. Byl u nás několikrát v Českém Krumlově a my byli na tréninkovém pobytu u něj doma v Chandigarhu. Je to velký kamarád krumlovského badmintonu.

Na turnaji v Nizozemsku sis zahrála proti Markisi Kidovi, olympijskému vítězi. Jaký byl zápas proti „malému velkému muži“? ;-)

Hrát proti Olympijskému vítězi bylo skvělé. V úvodu byl náš výkon rozpačitý a Radek nás hnal do zápasu. Ať se nebojíme, že nebude hrát naplno, tak ať si zahrajeme. To bylo pořád, vystřel na něj servis, hrajeme přes sako, rakety, rakety. Zrodilo se z toho dost bodů. Mirek se snažil také, co to šlo, a pár vítězných výměn po pohledném průběhu hry je opravdu odměnou. Zápas jsem si užila. Na vítězství to nestačilo, ale zas tak zlý zápas to nebyl J. A závěrečné společné foto .. co dodat. Motivující a skvělé.

Jaká příprava předcházela podzimní porci circuitových i jiných turnajů? Co se Ti podařilo nejvíce zlepšit ve Tvé hře?

Příprava byla poměrně tradiční. Po několika týdenním aktivním odpočinku po náročném jaru jsem odtrénovala 5 kondičních týdnů a poté postupně tréninky přecházely do badmintonové přípravy. Soustředění v Kájově bylo opět výborné a závěrečné tři týdny jsem se připravovala v Sofii s reprezentací Bulharska. To bylo hodně náročné a já jsem tam asi poprvé pocítila, že ne vše dělám úplně nejlépe. Toto období bylo hodně o mé hlavě a mohu otevřeně říci, že jsem z něj mohla vytěžit více. Teď už to vím a těším se, že vše postupně doženu, protože mám své cíle a musím makat. Touto cestou bych chtěla poděkovat za přízeň svému trenérovi Radku Votavovi. Hodně si se mnou užil a myslím si, že měl hodně důvodů to se mnou i zabalit. Ale nezabalil. Asi tuší, že ve mně něco je, a vnímá nás všechny jako lidi a je tu vždy pro nás. Už to bude lepší, to slibuji.

Na turnajích hráváš dvouhru, mix s Mírou Janáčkem a na dospělých také čtyřhru se Zuzanou Pavelkovou. Jaká je Tvá hlavní disciplína, kolik času v tréninku věnuješ singlu a párovkám?

Hlavní disciplínou je samozřejmě dvouhra a ke dvouhře jsou směřovány skoro všechny tréninky, které mi připravuje můj trenér Radek Votava. Do tréninku zařazujeme i mixové a deblové věci, ale spíše okrajově. Na turnajích hraji ráda všechny disciplíny, i když cítím, že priorita bude postupně více a více dvouhra. V současné době jsou tyto zápasy cenné zkušenosti a jsem za ně moc ráda.

Jak bude vypadat Tvůj program do konce roku? S jakými cíli budeš vstupovat do roku 2013 a jaké budou pro Tebe nejdůležitější turnaje?

Do konce roku mě čeká ještě pár turnajů (2x liga, MM Irska Turecka a jedny dorostenecká družstva), ale dominovat bude příprava na druhou část sezony. V roce 2013 bude nejdůležitějším turnajem celé mé dosavadní kariéry Mistrovství Evropy juniorů, které se koná v Turecku. Cílem bude být skvěle připravená a podat co nejlepší výkon. Konkurence bude obrovská. V dospělé kategorii bych do konce sezony ráda pronikla do první světové stovky a vybojovala si třeba i účast na MS dospělých J. Na domácích turnajích bych ráda vyhrála MČR U19 a byla na bedně i na MČR dospělých.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Viktor L. Axelsen: "Moje hra je dvouhra!"

Dokázal to, co se doposud nepodařilo žádnému Evropanovi. Viktor L. Axelsen (16), dánský badmintonista, přehrál na mistrovství světa juniorů v mexické Guadalajaře všechny soupeře a získal zlatou medaili. Hovoří se o něm jako o ...

Gillian Clarková: "Snažím se být v komentáři spontánní."

Sledujete badmintonové přenosy stanice Astro SuperSport? Pak si jistě vybavíte výrazný hlas anglické komentátorky Gillian Clarkové. Někdejší vynikající deblová hráčka a 145násobná reprezentantka své země je dnes v podstatě "hlasem ...

Slovak Junior: mladí reprezentanti ověšeni medailemi

V Prešově se ve dnech 3.-5. září konalo mezinárodní mistrovství Slovenska juniorů. Tradičně početná výprava českých reprezentantů získala hned sedm medailí, ve smíšené čtyřhře se dokonce hrálo české finále, ze zlata se radovali ...

Croatian Junior International: české finále vyhrála Tomalová

Velmi úspěšná byla česká výprava na juniorském mezinárodním mistrovství Chorvatska. Ve dvouhře dívek se hrálo české finále, Kateřina Tomalová v něm porazila Lucii Černou. Kousek od vítězství byli i nakonec druzí ve čtyřhře chlapců ...

Kateřina Hejdrychová: "Víc kladných bodů vyšlo pro oštěp."

Každý rok ukončí badmintonovou kariéru desítky žáků i dorostenců. Jen málokdy se ale stane, že "svého" sportu nechá hráčka, která sbírala mistrovské tituly jako na běžícím pásu, a patří do kádru juniorské reprezentace. Proč dala ...

Kateřina Tomalová: "Chci se připravit na přechod do dospělých."

Ohlédli jsme se za úspěšným turnajem juniorů – mezinárodním mistrovstvím Chorvatska. Na pár všetečných otázek odpověděla Kateřina Tomalová, vítězka dvouhry dívek. O zhodnocení výkonu našich reprezentantů jsme požádali trenéra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS