O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

London GP Gold: Kristína Gavnholt v semifinále!

Vynikajícího výsledku dosáhla na turnaji v Londýně Kristína Gavnholt: česká hráčka došla až do semifinále turnaje, cestou si poradila i s někdejší světovou jedničkou Wang Xin z Číny! Stínem na turnaji je obnovené zranění kolene Petra Koukala.

Češi v akci: parádní jízda Kristíny skončila v semifinále

Jasně zářící hvězdou turnaje druhé nejvyšší světové úrovně v Londýně byla z českého pohledu Kristína Gavnholt. Jako šestá nasazená měla v prvním kole za soupeřku domácí Panugu Riovou, s níž si hladce poradila ve dvou setech. Pak přišly na řadu náročnější bitvy: irskou jedničku Chloe Mageeovou přehrála "Kika" až po necelé hodině hry a třech setech. A ve čtvrtfinále čekala opravdová výzva. Po zranění se vracející reprezentantka hlavní badmintonové velmoci, někdejší světová jednička Wang Xin z Číny. Levoruká soupeřka budila před zápasem respekt, ale na kurtu se k výhře prosadila Kristína po setech 21:14 a 21:19! Znamenalo to postup mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje. Tam bohužel po třech setech zastavila Kristínu Kirsty Gilmourová ze Skotska. I tak je ale semifinále na turnaji GP Gold parádním výsledkem.

Další Češi v soutěži bohužel Kristínu nenapodobili. Zuzana Pavelková podlehla Michelle Chan Ky z Nového Zélandu, Milan Ludík víceméně rovnou odskrečoval zápas proti Dieterovi Domkemu, Jan Fröhlich zdárně vzdoroval mistru Evropy Henrimu Hurskainenovi ze Švédska, ale v koncovkách obou setů nakonec podlehl. A největším smolařem turnaje se z českého pohledu stal Petr Koukal, který si v zápase s pozdějším vítězem Tianem Houwei z Číny obnovil zranění kolene a musel vzdát.

V hodnocení národů si nejlépe vedli Dánové

V kvalitně obsazeném turnaji se k nelepší medailové bilanci probojovali Dánové, hlavně zásluhou dvou světově elitních párů Pedersenová-Juhlová a Boe-Mogensen ve čtyřhrách. Finále si po vyhraném duelu s nastupující generací v podobě Viktora Axelsena zahrál také Hans-Kristian Vittnghus v singlu mužů, ale na Tiana Houwei nestačil. Vítěznou radost pak nezažili ani domácí Angličané, když mixový pár Langridge-Olverová podlehl ve finále soupeřům z Německa.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová Juhlová - Line Damkjaerová Kruseová, Marie Roepkeová (všechny Dánsko) 12:21 21:17 21:15
dvouhra mužů: Tian Houwei (Čína) – Hans-Kristian Vittinghus (Dánsko) 22:20 21:16
smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chris Langridge, Heather Olverová (Anglie) 21:19 21:14
dvouhra žen: Carolina Marinová (Španělsko) – Kirsty Gilmourová (Skotsko) 21:19 21:9
čtyřhra mužů: Matthias Boe, Carsten Mogensen (Dánsko) – Berry Angriawan, Ricky Karanda Suwardi (Indonésie) 21:13 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

All England: triumf Caroliny Marin a zkušených Dánů

Tři zlaté do Číny, dva na starý kontinent – taková je bilance letošního All England. Tradiční turnaj hostil Birmingham a diváci mohli sledovat skvělé vyvrcholení; v nedělním programu stály za vidění zejména více než hodinové bitvy ...

All England: velké dánské vítězství v deblu

101. ročník nejslavnějšího badmintonového turnaje, All England Open, má za sebou velké finále. Tři zlaté medaile si připsali reprezentanti Číny, vítězství slaví také Lee Chong Wei a po dramatickém průběhu dánská deblová dvojice ...

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!