O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lithuania International: dvě polské výhry, dvě ruské

Tak nějak dějinně symbolicky si nejvíce medailí na mezinárodním mistrovství Litvy rozdělilo Polsko a Rusko. Oba národní týmy získaly dvě zlaté. Z Čechů se dařilo Lucii Černé a Jaromíru Janáčkovi, kteří se dostali mezi osm nejlepších.

Češi v akci: nasazená jednička Černá podlehla Kristin Kuubové

Lucie Černá vstupovala do turnaje dokonce jako nasazená jednička ve dvouhře žen. Po volném kole a výhře nad domácí Gabriele Janusonyteovou ji bohužel vyřadila estonská juniorka Kristin Kuubová poměrem 21:15 a 21:18 – Lucie se tak musela spokojit s umístěním mezi osmi nejlepšími. Podobně v mixu s oddílovým partnerem Jaromírem Janáčkem dokázali vyhrát první kolo po dramatickém průběhu nad párem Jurij Saveljev-Alesia Zaitsavová 22:20 16:21 a 22:20. Ve čtvrtfinále se jako lepší ukázal polský pár Milosz Bochat a Magdalena Witeková.

Vítězný zápas zaznamenali v mixu také mostečtí Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou, kteří vyřadili Reinise Krauklise a Kristine Seferovou z Rakouska, poté podlehli ruským soupeřům mezi šestnácti nejlepšími. Hned v prvním kole pak skončilo singlové snažení Adama Mendreka, Jaromíra Janáčka i Bedřicha Valenty. Veronika Koldová dokázala udolat Rebeku Aleksevicituovou 21:19 ve třetím setu, ale druhé kolo proti Alexandře Mathisové musela pro zranění skrečovat. Dodejme pak ještě výsledek dvojice Adam Mendrek-Jaromír Janáček v deblu, kterým byla prohra v prvním kole s ruským párem Puchov-Sirant.

Finálový den turnaje přinesl stejnou bilanci reprezentacím Polska a Ruska, tedy dvě zlaté medaile a jedna stříbrná. Pro Polsko v úvodních zápasech získaly triumf mix Pietryja-Wojtkowská a Anna Narelová ve dvouhře, Rusové zase bodovali ve čtyřhře žen a mužů, kde dokonce obsadili obě finálová místa.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Pawel Pietryja, Aneta Wojtkowská (Polsko) – Ciaran a Sinead Chambersovi (Irsko) 21:11 21:13
dvouhra žen: Anna Narelová (Polsko) – Alesia Zaitsavová (Bělorusko) 21:19 21:19
dvouhra mužů: Kasper Lehikoinen (Finsko) – Mateusz Dubowski (Polsko) 18:21 21:9 21:13
čtyřhra žen: Anastasia Dobrininová, Viktoria Vorobjovová (Rusko) – Kristin Kuubová, Helina Rüütelová (Estonsko) 21:19 21:19
čtyřhra mužů: Denis Gračev, Artem Karpov - Stanislav Puchov, Sergej Sirant (všichni Rusko) scr.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.06.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!