O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Liga mistrů: klubová elita se sjede do nizozemského Zwolle

Ve dnech 23.-27. června se v nizozemském Zwolle odehraje mistrovství Evropy klubů - liga mistrů evropských zemí v badmintonovém podání. Soutěž bude mít opět i českého účastníka, vítězný tým 1. ligy Sokol Veselý Brno Jehnice čekají střetnutí s hvězdami nabitými kádry mistrů Dánska (Værløse BC), Německa (1. BC Saarbrücken/Bischmisheim), Francie (Issy Les Moulineaux BC) či Ruska (Favorit-Ramenskoe). Jak si povede české družstvo mezi evropskou elitou?

Titul obhajuje ruský mistr z Ramenskoje

V loňském roce se nejlepší týmy starého kontinentu sjely do bulharského hlavního města Sofie. V nabité konkurenci se z vítězství a titulu mistrů Evropy radovali hráči ruského týmu Favorit Ramenskoje, kteří ve finále porazili mistra Francie Issy Les Moulineaux 4:2. Český mistr z roku 2009, Sokol Meteor Praha Radotín, se turnaje nezúčastnil, poslední účastí českého zástupce tak byl start Sokola Dobrušky na Europe Cupu 2008 právě v ruském Ramenskoje. Dobrušští postupně podlehli portugalskému mistru Uniao Desportiva de Santana 3:4, švýcarskému družstvu BC Adliswil-Zurich 3:4 a španělským šampionům z CB Soderin Rinconada 1:6 a skončili ve své skupině na čtvrtém místě.

Ani letos nebudou poslední šampioni chybět – Ramenskoje se pokusí o obhajobu titulu, mezi účastníky turnaje jsou i hráči Issy Les Moulineaux, stejně tak španělský mistr, klub CB Soderinsa Rinconada ze Sevilly, německý Saarbrucken a další.

Češi nepatří mezi favority, ale mohou překvapit

Výše zmíněná družstva patří k favoritům spolu s dalšími týmy z badmintonově vyspělých zemí: na výhru určitě myslí dánský mistr Værløse BC, jehož barvy hájí mimo jiných nedávná hvězda turnajů Super Series a trenér dánské reprezentace Kenneth Jonassen. Vedle Ramenskoje bude na turnaji startovat i druhé ruské družstvo, které vyhrálo titul v letošní sezóně: ROST z Nižného Novgorodu. A kůži lacino nebudou chtít prodat ani mistři Portugalska (Grupo Deportivo do Estreito), Nizozemska (Van Zundert VELO), Ukrajiny (SHVSM Charkov), či Turecka (B. B. Ankaraspor).

Jaké jsou šance českých šampionů ze Sokolu Veselý Brno-Jehnice? Ambice zvítězit Brňané mohou mít jen stěží, ale s trochou štěstí by mohli plnit roli černého koně turnaje. V sestavě týmu z moravské metropole je hlavní hvězdou Petr Koukal, český hráč číslo jedna, mistr republiky a 56. hráč světového žebříčku. Sestavu dále tvoří slovenští reprezentanti Jarolím Vícen, Vlado Závada a Marian Smrek, hrajícím trenérem brněnského družstva je trojnásobný mistr republiky ve čtyřhře Stanislav Kohoutek. Mezi ženami se bude Brno opírat o výkony Wang Linling, reprezentantky Polska čínského původu, a dále domácích reprezentantek v juniorské a dospělé kategorii Zuzany Pavelkové a Lucie Havlové.

Sokol Veselý Brno Jehnice

Mistrovství Evropy klubů nabídne parádní zápasy, vystoupí hvězdy nejvyšší zářivosti, navíc často v neobvyklých disciplínách či s netradičními partnery. Atmosféra týmové soutěže je pak vždy specifická a může přinést řadu překvapení. Pokud byste se chtěli na ligu mistrů podívat, můžete využít nabídky brněnského klubu, který pořádá na ligu mistrů autobusový zájez – blíže v propozicích.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.

ME družstev: vítězství získalo ruské Primorye

Badmintonová "liga mistrů" se hrála v uplynulém týdnu ve francouzském Beauvais. Ve finále mistrovství Evropy smíšených družstev se utkali dva největší favorité a Primorye Vladivostok přehrál dánský Team Skælskør-Slagelse ...

Finále extraligy: titul obájilo Brno

Badmintonová extraliga má stejného vítěze jako loni: družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice. Podobně jako loni bylo finále mimořádně vyrovnané – čtyři a půl hodiny trvající bitvu ukončilo až třízápasové nastavení, Brňané v něm ...

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS