O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Liga mistrů: Brno potrápilo obhájce titulu

Hráči družstva Sokol Veselý Brno Jehnice skončili ve skupině ligy mistrů s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. V nizozemském Zwolle od středy 23. do pátku 25. června sehráli tři zápasy – dokázali suverénně porazit islandského mistra z Hafnarfjorduru, těsně podlehli vítězům rakouské ligy z ASKÖ Traun a sebrali v nečekaně vyrovnaném utkání dva body Favoritu Ramenskoje, druhému týmu ruské superligy a obhájcům loňského prvenství.

Těžká skupina s ruským šampionem

Europe Cup, liga mistrů evropských klubových soutěží, se letos koná v nizozemském Zwolle. Družstva byla rozdělena do šesti kvalifikačních skupin, jejich vítězové se utkají o titul nejlepšího klubu Evropy v play-off. Brněnští odcestovali do Zwolle v oslabené sestavě: Zuzana Pavelková je v současnosti na tréninkovém pobytu v Asii a vedení klubu nedokázalo zajistit žádnou náhradu. V každém utkání tak brněnští museli jeden zápas skrečovat. Sestavu českého mistra tvořily Wang Linling, polská reprezentantka čínského původu a nejlepší česká juniorka Lucie Havlová. Mezi muži byl hlavní oporou Petr Koukal, mistr republiky a dlouhodobě nejlepší český hráč, dále slovenští reprezentanti Jarolím Vícen a Vlado Závada, a spolu s nimi také Stanislav Kohoutek, hrající trenér brněnského družstva. S brněnským družstvem přicestovalo do dějiště turnaje také několik fanoušků, kteří Čechy v soutěži bouřlivě povzbuzovali.

ASKÖ Traun – Sokol Veselý Brno Jehnice 4:3

Prvním utkáním Brna v lize mistrů byl prestižní středeční duel s rakouským mistrem. Naši jižní sousedi vedli od začátku 1:0 kvůli skreči mixu. Hned v prvním utkání bohužel ztratil důležitý bod Petr Koukal, když nestačil na indonéskou posilu soupeře Ardiansyaha Putru, kterému podlehl 14:21 a 12:21. Za Brno bodovaly pouze ženy: Wang Linling ukázala poprvé na turnaji výtečnou formu a přehrála Simone Prutschovou 21:18 a 21:11, společně s Lucií Havlovou pak uštědřily debakl dvojici Scheerová-Reifetshamerová, když je přehrály 21:5 a 21:7. Rakušanům však vítězství zajistil veterán Jürgen Koch – spolu s Peterem Zaunerem potvrdil sehranost a porazil dvojici Závada-Kohoutek dvakrát 21:16, sám pak dokázal vyhrát nad Jarolímem Vícenem 21:11 a 21:9. V závěrečné druhé dvouhře žen už Lucie Havlová jen kosmeticky upravila skóre, když porazila Barbaru Scheerovou 21:14 a 21:11.

Badmintonfelag Hafnarfjardar – Sokol Veselý Brno Jehnice 1:6

Utkání s mistrem Islandu bylo pro naše reprezentanty jednoznačné už od začátku. Skrečovanou disciplínou se stal opět mix, ostatních šest bodů si ale brněnští vybojovali velmi suverénně – skóre jednotlivých setů jen málokdy překročilo dvoucifernou hranici. Soupeře načal ve dvouhře Petr Koukal, když porazil Holmsteinna Thora Valdimarssona 21:10 a 21:9 – soupeři nepomohlo ani druhé jméno boha-hromovládce a na konci si mohl říci jedině tak: “A hrome!” Wang Linling ukázala svou kvalitu, když vyprovodila z kurtu Erlu Bjorg Hafsteindottirovou 21:6 a 21:4. Vladimír Závada se Stanislavem Kohoutkem povolili páru Thomas Bjorn Gudmundsson a Kjartan Agust Valsson jen 8 bodů v každém setu. Wang Linling s Lucií Havlovou ve čtyřhře svedly nejvyrovnanější bitvu – Brynja Kolbrun Petursdottirová s Erlou Bjorg Hafsteindottirovou na ně uhrály hned 17 a 19 bodů. Brněnské fanoušky ale opět uklidnili v závěrečných druhých dvouhrách Jarolím Vícen (porazil Heidara Bergmanna Sigurjonssona 21:6 a 21:7) a Lucie Havlová (ta si poradila s Annou Liljou Sigurdardottirovou 21:10 a 21:7). Češi tedy v lize mistrů Islanďany smetli stejně snadno jako prach...

Favorit Ramenskoje – Sokol Veselý Brno Jehnice 5:2

Poslední, páteční soupeř byl obhájcem loňského prvenství. Letos sice hráči Ramenskoje nejvyšší ruskou soutěž nevyhráli, ale přesto dostali možnost obhájit loňský úspěch. Ve skupině ztratili do zápasu s Brnem jen jediný zápas – ale hráči Jehnic jim dokázali pořádně zatopit. Vše začalo tradiční skrečí smíšené čtyřhry. Když pak polská legenda Przemyslaw Wacha přehrála Petra Koukala 21:14 a 21:10, vedli už hráči týmu z moskevského předměstí 2:0. Pak ale ve vynikající formě hrající Wang Linling porazila hráčku první světové padesátky Taťánu Bibikovou 21:19 a 21:12, a když slovenský debl Jarolím Vícen – Vlado Závada zvítězil nad Kirillem Avdošinem a Viktorem Volkovem 21:18 a 21:14, bylo vyrovnáno na 2:2! Pak však hráči Ramenskoje dokázali, že jsou skutečně Favority s velkým F – polsko-ruský debl Kamila Augustinová a Ksenia Polikarpovová porazil Wang Linling s Lucií Havlovou 21:16 a 21:14, a když Stanislav Kohoutek nedokázal navázat na fantastický výkon z prvního setu a podlehl Valeriji Atrašenkovovi 24:22 11:21 a 9:21, bylo o vítězi rozhodnuto. Na konečných 5:2 skóre upravila v závěrečné dvouhře Světlana Korotyševová, která porazila Lucii Havlovou 17:21 21:16 a 21:12.

Brněnští tedy skončili ve skupině na třetím místě, ostudu si však rozhodně neutrhli – islandského mistra porazili velmi suverénně a elitním družstvům z Rakouska a Ruska hodně zatopili. Příští rok s avizovanými posilami v podobě druhého nejlepšího českého hráče Jana Vondry a polského deblisty Lukasze Morena mohou určitě myslet i na lepší výsledek...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní bilanci mají Český Krumlov, Astra B, Montas a brněnská Kometa

Prvním kolem byla rozehrána druhá nejvyšší domácí soutěž. Dvě výhry si v západní skupině připsaly týmy SKB Český Krumlov a Astra ZM Praha B, ve východní skupině se podobně dařilo Kometě Brno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!