O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Letní příprava s Pavlem Maňáskem

Badminton je podle mnohých studií jeden z nejnáročnějších sportů a to jak po technické, taktické i kondiční stránce. Badminton je extrémně namáhavý a nelze v něm uspět bez výborné fyzické kondice. To jistě každý, kdo badminton někdy hrál, potvrdí.

Badmintonová sezóna končí na konci května. Pak všichni odložíme rakety a nezasvěcení by mohli říct: „Tak a teď mají klid a pohodu až do září“. Opak je však pravdou. Léto je obdobím nejtvrdšího tréninku z celého roku. Červen a červenec bývají, hlavně pro nás mladé hráče, vždy spojeny s náročnou kondiční přípravou, na kterou plynule navazuje neméně náročná příprava herní. Veškeré úsilí je směřováno k tomu, abychom na začátku září byli v plné síle a co nejlépe připraveni na novou sezónu.

Mým oddílovým trenérem je Pavel Maňásek. Tréninku badmintonistů se věnuje úspěšně již řadu let a dobře ví, jak je letní příprava důležitá. Letní soustředění pod jeho vedením jsou považována za velmi náročná a namáhavá, ale hráči, kteří je absolvují, jsou pak v průběhu sezóny za vynaloženou námahu vděční.

Kondiční příprava začíná hned na začátku června, kdy po posledních turnajích odložíme rakety a vytáhneme běžecké boty. Místo do haly zamíříme na atletickou dráhu. Cílem atletických tréninků je nejen zlepšení fyzické kondice, ale i obratnosti a mrštnosti. Společné tréninky doplňují individuální návštěvy posilovny a dlouhé výběhy do přírody. Je na každém z nás, jak zodpovědně k fyzické přípravě přistoupí, ale případné nedostatky se ihned projeví na kondičním soustředění. Toto soustředění se pravidelně koná poslední týden v červnu. V několika minulých letech toto soustředění probíhalo ve východních Čechách, kousek od hradu Pecka, kde okolní kopcovitá krajina poskytuje ideální podmínky pro kondiční tréninky.

Každodenní několikahodinová běhání na čas v kopcovitém terénu nám dají opravdu zabrat a vydržet dokážeme často jen silou obrovské vůle. Každý si zde někdy sáhne až na dno, ale i to ke kondiční přípravě patří. Soustředěním na Pecce končí období čistě kondiční přípravy.

Během července se postupně vracíme k raketám a badmintonovým tréninkům, ale důraz je pořád kladen na kondiční přípravu a ještě tak stále dominují tréninky zaměřené na fyzickou kondici. Poměr herní a fyzické přípravy se mění až v srpnu, kdy začínají převažovat tréninky zaměřené na hru, techniku, taktiku. Vše je směřováno k tomu, abychom byli co nejlépe připraveni již na první turnaje na začátku září.

Myslím si, že kdo poctivě celou letní přípravu s Pavlem Maňáskem absolvuje, tak je na novou sezónu připraven opravdu dobře. V každém sportu platí, že za každým sebemenším úspěchem jsou týdny dřiny a úsilí. A u badmintonu to platí obzvláště.

Doporučit:


[18.03.2009]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS