O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lausanne Youth International: čeští junioři končili v osmičce

Mezinárodní turnaj Lausanne Youth International nabídl českým juniorům v kategoriích U17 a U19 možnost konfrontace s evropskou konkurencí. Naše výprava se ve Švýcarsku neztratila a vybojovala několik čtvrtfinálových účastí.

Sedmnáctky: dvě pátá místa pro Míšu Myšákovou

V nižší věkové kategorii končili naši chlapci už ve skupinách – se soutěží se v základní fázi rozloučili Matyáš Barák, Adam Mendrek, Martin Kondr i Michal Světnička. Stejně dopadla i Dominika Kurzová, a tak musela pověst českého singlu zachraňovat Michaela Myšáková - hráčka pražské Astry svou skupinu vyhrála a teprve ve čtvrtfinále podlehla belgické soupeřce Flore Vandenhouckeové 6:21 a 9:21. Na páté až osmé místo dosáhla Míša ještě ve čtyřhře – společně s Dominikou porazily lucemburský pár Aulnerová-Meyerová a podlehly třetím nasazeným Švýcarkám Biedermannové a Varrinové. Ve čtyřhře chlapců prodali dobrou formu Adam Mendrek a Michal Světnička – brněnská dvojice se přes švýcarské a lucemburské soupeře probila do nejlepší osmičky, tam už naši juniorští reprezentanti nestačili na anglický pár Adamson – Rofe (alespoň však favoritům vzali set). Smíšená čtyřhra našim párům vůbec nevyšla: nikdo nedokázal vyhrát ani zápas.

Devatenáctky: dařilo se nám pouze v párech

Česká dospělá reprezentace často s obtížemi hledá sehrané deblisty – možná se ale někteří rýsují v současném juniorském družstvu. Napovídala by tomu i úspěšnost výpravy z Lausanne: zatímco ve dvouhrách naši nezářili, v párových disciplínách neměli daleko k medailím. V singlu Ivo Stoklas, Vojtěch Šelong i Matěj Šváb vypadli hned v prvním kole, Kristýna Menšlová, Tereza Jechová a Jana Žwaková vyhrály po jednom zápasu.

Ve čtyřhře chlapců přehráli Ivo s Vojtěchem slovenský pár Balucha-Vícen a dostali se tak do čtvrtfinále – tam už nestačili na anglický pár Coles-Nottingham. Dívky si zahrály čtvrtfinále deblu dokonce všechny tři: Tereza a Kristýna v něm prohrály se soupeřkami z Anglie, Jana, která hrála s polskou partnerkou Galekovou, vypadla s francouzskou dvojicí. A konečně na čtvrtfinále dosáhl český pár i v mixu: sehraná dvojice z Orlové, Vojtěch s Janou, v něm podlehli francouzským soupeřům Grosjeanovi a Fontaineové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS