O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lausanne Youth International: čeští junioři končili v osmičce

Mezinárodní turnaj Lausanne Youth International nabídl českým juniorům v kategoriích U17 a U19 možnost konfrontace s evropskou konkurencí. Naše výprava se ve Švýcarsku neztratila a vybojovala několik čtvrtfinálových účastí.

Sedmnáctky: dvě pátá místa pro Míšu Myšákovou

V nižší věkové kategorii končili naši chlapci už ve skupinách – se soutěží se v základní fázi rozloučili Matyáš Barák, Adam Mendrek, Martin Kondr i Michal Světnička. Stejně dopadla i Dominika Kurzová, a tak musela pověst českého singlu zachraňovat Michaela Myšáková - hráčka pražské Astry svou skupinu vyhrála a teprve ve čtvrtfinále podlehla belgické soupeřce Flore Vandenhouckeové 6:21 a 9:21. Na páté až osmé místo dosáhla Míša ještě ve čtyřhře – společně s Dominikou porazily lucemburský pár Aulnerová-Meyerová a podlehly třetím nasazeným Švýcarkám Biedermannové a Varrinové. Ve čtyřhře chlapců prodali dobrou formu Adam Mendrek a Michal Světnička – brněnská dvojice se přes švýcarské a lucemburské soupeře probila do nejlepší osmičky, tam už naši juniorští reprezentanti nestačili na anglický pár Adamson – Rofe (alespoň však favoritům vzali set). Smíšená čtyřhra našim párům vůbec nevyšla: nikdo nedokázal vyhrát ani zápas.

Devatenáctky: dařilo se nám pouze v párech

Česká dospělá reprezentace často s obtížemi hledá sehrané deblisty – možná se ale někteří rýsují v současném juniorském družstvu. Napovídala by tomu i úspěšnost výpravy z Lausanne: zatímco ve dvouhrách naši nezářili, v párových disciplínách neměli daleko k medailím. V singlu Ivo Stoklas, Vojtěch Šelong i Matěj Šváb vypadli hned v prvním kole, Kristýna Menšlová, Tereza Jechová a Jana Žwaková vyhrály po jednom zápasu.

Ve čtyřhře chlapců přehráli Ivo s Vojtěchem slovenský pár Balucha-Vícen a dostali se tak do čtvrtfinále – tam už nestačili na anglický pár Coles-Nottingham. Dívky si zahrály čtvrtfinále deblu dokonce všechny tři: Tereza a Kristýna v něm prohrály se soupeřkami z Anglie, Jana, která hrála s polskou partnerkou Galekovou, vypadla s francouzskou dvojicí. A konečně na čtvrtfinále dosáhl český pár i v mixu: sehraná dvojice z Orlové, Vojtěch s Janou, v něm podlehli francouzským soupeřům Grosjeanovi a Fontaineové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!