O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kvalifikace na ME v Karviné:

O uplynulém víkendu se v Karviné odehrály zápasy kvalifikační skupiny č. 1 o postup na ME smíšených družstev, které se odehraje v únoru v Polsku. Ve skvělé atmosféře a pod dohledem 350 diváků a televizních kamer se o jedno postupové místo utkaly týmy ČR, Izraele, Lucemburska a Francie. Postup si pod vedením legendárního Petera Gadeho vybojovala Francie, český reprezentační výběr skončil na druhém místě.

To, že atmosféra byla mimořádná, potvrzují i sami hráči: "Já bych rád vyzdvihl perfektní zázemí, také tradiční karvinskou atmosféru, která nás hnala kupředu a hlavně team spirit, se kterým jsem se na reprezentační akci v takovém měřítku nesetkal. I přes druhé místo si odvážím super zážitek a neskutečně jsem si to v Karviné užíval!" hodnotil turnaj Pavel Drančák.  

Složení českého týmu: Alžběta Bášová, Kristína Gavnholt, Zuzana Pavelková, Kateřina Tomalová, Jakub Bitman, Pavel Drančák, Jaromír Janáček, Milan Ludík, Adam Mendrek

Trenéři: Stanislav Kohoutek, Michal Turoň

 

ČR vs Izrael 4:1

Na úvodní utkání proti Izraeli se trenéři rozhodli postavit sestavu "na jistou" s očekáváním jasné výhry a otestováním této kombinace před zápasem s Francií. A podařilo se. Jediný bod pro Izrael vybojoval Misha Zilberman, který ve dvou setech přehrál českou jedničku Milana Ludíka.

Záznam utkání

ČR vs Lucembursko 5:0

Do druhého utkání naši sice nastoupili v pozměněné sestavě, ale i tak opět jasně zvítězili a proti Lucembursku neztratili ani jediný set.

Každý hráč, který na ME družstev nastoupí, dostane automaticky 10 % všech bodů, které má na světovém žebříčku - ať už vyhraje, nebo prohraje. To byl také jeden z důvodů, proč se trenéři rozhodli dát šanci většímu počtu hráčů a pozměnit sestavu proti Lucembursku.

Záznam utkání 

ČR vs Francie 1:4

V závěrečném utkání se bohužel naplnily papírové předpoklady a v bouřlivé atmosféře zvítězil tým Francie. Jediný bod českému týmu zajistila ve dvouhře Kristína Gavnholt.

Záznam utkání 

Francie se tak zařadila po bok týmů Bulharska, Irska, Švédska a Švýcarska, které také zvítězily ve svých skupinách, a v únoru si zahrají Mistrovství Evropy smíšených družstev 2017 v Polsku.

Výsledky všech utkání z Karviné naleznete zde. Můžete se také podívat na záznamy na YouTube

Doporučit:


Autor: administrátor [14.11.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS