O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kvalifikace ME: česká reprezentace skončila druhá

V Praze ve Sportcentru Step bojovala česká reprezentace o postup na ME družstev. Po výhře nad Lotyšskem a cenné porážce Švýcarska bohužel v rozhodujícím duelu naši podlehli Skotsku a obsadili druhé místo.

Česko – Lotyšsko 4:1 – snadný úvod

V pátečním prvním duelu se naši postavili Lotyšsku. Outsider skupiny dokázal vybojovat jediný bod ve dvouhře žen, kde Kristine Sefere po třech setech porazila Zuzanu Pavelkovou. Český tým oslabený o zraněné Kristínu Gavnholt a Lucii Černou nastoupil v sestavě i bez nejlepšího singlisty Petra Koukala. Šanci dostal Milan Ludík a poradil si s ní s přehledem, když porazil ve dvou sadách Reinise Krauklise. Jednozněné výhry zapsali i debl Pavel Florian-Ondřej Kopřiva a mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová. Kateřina Tomalová a Šárka Křížková pak v deblu získaly bod po třísetové bitvě. Celkově: 4:1 a pohodlný úvod do soutěže.

Česko – Švýcarsko 4:1 – důležitá výhra

Souboj se Švýcarskem byl prubířským kamenem připravenosti našich hráčů. Více než stovka diváků viděla napínavé utkání se šťastným koncem pro české družstvo. Utkání úspěšně otevřeli v mixu Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, když porazili Olivera Schallera a Celine Burkart 21:12 a 28:26. Ve dvouhře trenér českého týmu Tomasz Mendrek vsadil na Jana Fröhlicha, který ve Švýcarsku dlouhodobě působí. A vyplatilo se: po dvou těsných koncovkách si Jan poradil s Mathiasem Bonnym 21:19 a 22:20. Zuzana Pavelková pak vzdorovala Sabrině Jaquet, favoritce ale podlehla 17:21 a 15:21. Rozhodující třetí bod přidali Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou, kteří vlétli na švýcarské soupeře Heinigera a Schallera a povolili jim jen 14 a 13 bodů. Výborný výkon! Hezký výsledek pak ještě korunovaly bodem Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou, když porazily Celine Burkart a Tiffany Gironu 22:20 a 23:21.

Česko – Skotsko 1:4 – k postupu bylo daleko

V závěrečném utkání skupiny se tak rozhodovalo o postupu na ME. Jasnými favority byli Skotové, a také to v průběhu utkání potvrdili. Hned v úvodním mixu to vypadalo na debakl – Jakub Bitman a Alžběta Bášová uhráli v první sadě proti dvojici Robert Blair-Imogen Bankier jen 7 bodů. Ve druhé sadě ale odhodlili respekt a byli Skotům vyrovnanými soupeři až do koncovky 19:21. Čestný bod českého týmu zapsal ve dvouhře po dobrém výkonu Petr Koukal, který přestřílel Keirana Merileese 21:18 a 21:17. Pak už ale i přes bojovné výkony našich bodovali jen Skotové. Zuzana Pavelková podlehla jedné z nejlepších hráček starého kontinentu Kirsty Gilmour 16:21 a 16:21. Pavel Florian a Ondřej Kopřiva nestačili na Roberta Blaira a Paula Van Rietvelde 16:21 a 14:21. A konečný výsledek 1:4 zařídila porážka Kateřiny Tomalové a Šárky Křížkové od Imogen Bankier a Kirsty Gilmour 11:21 a 16:21.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

ME družstev: Češky podlehly pouze Ukrajině

V nizozemském Amsterdamu se konala evropská fáze Thomas a Uber Cupu – mistrovství Evropy družstev se účastnily i české reprezentační týmy. Ženám se podařilo dosáhnout na druhé místo ve skupině, podlehly pouze Ukrajině.

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Sudirman Cup: Češi nehráli o pořadí, letěli domů

Pokud jste sledovali průběh Sudirman Cupu, možná vás zarazilo, že český tým na mistrovství světa smíšených družstev neodehrál utkání o konečné 23. místo proti Vietnamu. Důvod byl prozaický: naši už byli na cestě domů...

Sudirman Cup: výborné vystoupení českého týmu

V čínském Dongguanu probíhalo minulý týden MS smíšených družstev. Český tým dosáhl na celkové 2. místo ve 3. výkonnostní skupině, když po třech výhrách ve finále podlehl silnému celku Vietnamu.

Sudirman Cup: Česko – Slovensko 5:0

Derby mezi Čechy a Slováky na mistrovství světa smíšených družstev mělo jednoznačný průběh. Čeští badmintonisté potvrdili úlohu favoritů a v prestižním utkání svým východním bratrům nedovolili získat ani set.

Sudirman Cup: Česko – Peru 4:1

Závěrečné utkání skupiny Sudirman Cupu – mistrovství světa smíšených družstev – přineslo české reprezentaci druhé vítězství. Soupeři našich byli hráči Peru, české družstvo Jihoameričany porazilo 4:1.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!