O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kristína Gavnholt porazila Larisu Grigovou

Ve svém druhém olympijském vystoupení potvrdila Kristína Gavnholt dobrou formu a získala cenné vítězství nad neoblíbenou soupeřkou: Larisu Grigovou z Ukrajiny porazila poprvé v kariéře, po takřka hodinové bitvě na tři sety.

Kristína do utkání ukázkově vlétla a po celý první set si držela bezpečný náskok. Za sedm minut se dokázala dostat do vedení 11:6, pak pěknou sérií na 16:10 a za stavu 19:11 už nebylo o vítězce setu pochyb. Vítězný křižný smeč české hráčky přišel za stavu 20:13 a Česko se tak mohlo radovat z první vyhrané sady na turnaji.

Na začátku druhé sady se hráčky přetahovaly o vedení. Nevydařené útoky Kristíny umožnily Larise odskočit na stav 5:9. V přestávce za stavu 7:11 bylo lépe ukrajinské soupeřce: "Kika" jako by trochu ustoupila z útočného stylu a svými klíry nedostávala Larisu do nouze. I ve druhé půlce setu tahala Kristína za kratší konec, nejvíce se přiblížila na dva body, ale Grigová odskočila na 14:19 a srovnala stav výsledkem 15:21.

Do třetího setu už opět vstoupila Kristína živě a s taktikou hrát více míčů dolů. Příprava útoku dropy zajistila úvodní dva body, pak vedení 4:2 a pestrým útokem nadějný stav 10:6. Otáčelo se ale za dvoubodového rozdílu 11:9. Po přestávce nabrala "Kika" rozhodující náskok - do trháku na 15:10 a 18:11 ji dostala nejen vlastní kvalitní hra, ale i vynucené chyby soupeřky. Ze sedmi mečbolů za stavu 20:13 využila Kristína ten třetí a potěšila publikum přímo v hale i u televizních obrazovek výhrou nad soupeřkou, s níž měla doposud negativní bilanci 0:4. Výborně, Kristíno, gratulujeme!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!