O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kristína Gavnholt podlehla Juliane Schenkové

Vyrovnaný duel svedla v základní skupině londýnské olympiády Kristína Gavnholt s německou favoritkou a šestou hráčkou světa Juliane Schenkovou. V napínavém zápase podlehla německé hráčce ve dvou setech.

Stejně jako Petr Koukal se i Kristína Gavnholt postavila proti papírové favoritce. Juliane Schenková je hráčkou nejužší světové špičky. Německá badmintonistka si nedávni připsala svůj první triumf na turnaji Super Series a jako šestá hráčka světového žebříčku vstupovala do turnaje z pozice nasazené. Výborná forma i vrozená bojovnost z ní tak dělají jednu z kandidátek na medaili. Kristína se přesto Juliane nezalekla. Celý první set se držela na dostřel. Nejvyšší náskok, který si Němka vypracovala, byl tříbodový – a přišel až v samotném závěru. Výměny se přelévaly z jedné strany na druhou, na bod soupeřky dokázala Kristína vždy zareagovat ztrátou. Jenže za stavu 18:18 si Schenková pomohla třemi vydařenými výměnami v řadě a po dvaceti minutách ovládla první set poměrem 21:18.

Také ve druhé sadě se Kristína držela na dostřel. Do stavu 5:5 šlo o zcela vyrovnanou bitvu, pak Schenková přece jen odskočila o pár bodů a v přestávce držela vedení 11:7. Německá hráčka naplno využívala své bojovnosti: v řadě výměn měla Kristína navrch a Juliane "vlála" z jednoho rohu do druhého, ale dokázala vracet míčky spolehlivě přes síť, do hřiště a čekat na chybu české hráčky. Nejblíže na dostřel se "Kika" Schenkové dostala po pěkné sérii za stavu 14:16. Jenže pak Němka zapnula na vyšší rychlostní pohon a sérií pěti vítězných míčů v řadě rozhodla o svém vítězství. I přes prohru ve dvou setech 18:21 a 14:21 ale Kristína Gavnholt zanechala na kurtech velmi dobrý dojem: dokázala zatlačit favorizovanou soupeřku a zaslouží za svůj výkon uctivé smeknutí. Zaplněná hala v závěru tleskala pouze jedinému kurtu – ostatní zápasy už byly dohrány a publikum sledovalo pouze duel Gavnholt a Schenkové; a bavilo se. Jen škoda, že nedošlo na vytouženou výhru outsidera: Kristína přesto může být s předvedenou hrou spokojena.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Mistrovství světa: hrdiny šampionátu jsou zatím Chris Adcock a Imogen Bankierová

Anglické publikum v londýnské Wembley aréně doposud sledovalo hlavně neúspěchy domácích badmintonistů. O to větší ohlas má překvapivá jízda pavoukem mixu anglicko-skotského páru Adcock-Bankierová, kteří zdolali další nasazené ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Dozvuky olympijského skandálu: dvouletý trest pro Korejky!

Diskvalifikace čtyř párů poznamenala olympijský turnaj ve čtyřhře žen. A vyřazením dvou korejských, jednoho čínského a jednoho indonéského páru z pavouka vše neskončilo: Yu Yang krátce po OH ukončila kariéru, korejské hráčky čelí ...

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!