O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kristína Gavnholt podlehla Juliane Schenkové

Vyrovnaný duel svedla v základní skupině londýnské olympiády Kristína Gavnholt s německou favoritkou a šestou hráčkou světa Juliane Schenkovou. V napínavém zápase podlehla německé hráčce ve dvou setech.

Stejně jako Petr Koukal se i Kristína Gavnholt postavila proti papírové favoritce. Juliane Schenková je hráčkou nejužší světové špičky. Německá badmintonistka si nedávni připsala svůj první triumf na turnaji Super Series a jako šestá hráčka světového žebříčku vstupovala do turnaje z pozice nasazené. Výborná forma i vrozená bojovnost z ní tak dělají jednu z kandidátek na medaili. Kristína se přesto Juliane nezalekla. Celý první set se držela na dostřel. Nejvyšší náskok, který si Němka vypracovala, byl tříbodový – a přišel až v samotném závěru. Výměny se přelévaly z jedné strany na druhou, na bod soupeřky dokázala Kristína vždy zareagovat ztrátou. Jenže za stavu 18:18 si Schenková pomohla třemi vydařenými výměnami v řadě a po dvaceti minutách ovládla první set poměrem 21:18.

Také ve druhé sadě se Kristína držela na dostřel. Do stavu 5:5 šlo o zcela vyrovnanou bitvu, pak Schenková přece jen odskočila o pár bodů a v přestávce držela vedení 11:7. Německá hráčka naplno využívala své bojovnosti: v řadě výměn měla Kristína navrch a Juliane "vlála" z jednoho rohu do druhého, ale dokázala vracet míčky spolehlivě přes síť, do hřiště a čekat na chybu české hráčky. Nejblíže na dostřel se "Kika" Schenkové dostala po pěkné sérii za stavu 14:16. Jenže pak Němka zapnula na vyšší rychlostní pohon a sérií pěti vítězných míčů v řadě rozhodla o svém vítězství. I přes prohru ve dvou setech 18:21 a 14:21 ale Kristína Gavnholt zanechala na kurtech velmi dobrý dojem: dokázala zatlačit favorizovanou soupeřku a zaslouží za svůj výkon uctivé smeknutí. Zaplněná hala v závěru tleskala pouze jedinému kurtu – ostatní zápasy už byly dohrány a publikum sledovalo pouze duel Gavnholt a Schenkové; a bavilo se. Jen škoda, že nedošlo na vytouženou výhru outsidera: Kristína přesto může být s předvedenou hrou spokojena.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

All England: druhý den ve znamení čínské režie

Čínská reprezentace si zahrává s důvěrou diváků a rozhodčích – tak jako v minulosti i ve druhém kole All England Open předvedli Číňané do očí bijící příklad týmové režie. Úspěšný osmifinálový den zažili Němci, Marc Zwiebler ...

All England: německá vzpoura pokračuje

Čtvrtfinálový den All England Open přinesl konec Petera Gadeho, naopak pokračuje „vzpoura“ německých badmintonistů: Marc Zwiebler i Michael Fuchs s Birgit Michelsovou zdolali favorizované soupeře a postoupili do semifinále.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

BadmintonWeb tipuje: kdo vyhraje olympiádu?

Tipovat je vždy ošidné. Ale proč si krátce před zahájením badmintonových bojů londýnské olympiády nezaspekulovat, kdo si vybojuje zlaté medaile? Čtěte tipy BadmintonWebu doplněné o romantická přání.

Belgian International: Němci byli nepřemožitelní

Triumfem německé reprezentace skončil turnaj Yonex Belgian International, který se konal ve dnech 9.-12. září v Leuvenu. Naši západní sousedé vyhráli všechny disciplíny: Juliane Schenková a Marc Zwiebler dvouhry, čtyřhry pak páry ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS