O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Korea Grand Prix Gold: Petr Koukal uhrál kolo

Do druhého kola se dostal jediný český zástupce na turnaji GP Gold v Koreji. Nedělní finále byla velmi monotematická: všechna první i všechna druhá místa získali domácí hráči.

Češi v akci: nasazení pomohlo k zisku kola

Asijské turnaje mají obvykle špičkovou kvalitu i při nižší bodové dotaci pro světový žebříček. To se potvrdilo i v Koreji. Petr Koukal vstupoval do dvouhry jako devátý nasazený. V prvním kole si poradil za 38 minut s Hsu Shao Wen z Tchaj-wanu. Už ve druhém se mu ale stal osudným střet s domácím Hwang Jung Woonem, jemuž podlehl ve dvou setech. "Celý zápas jsem měl pomalé nohy, u míčků jsem byl pozdě a nedokázal jsem si vynutit žádný tlak na soupeře. Naopak domácímu hráči vycházelo prakticky všechno. Zápas mi hodně připomínal moje prohrané čtvrtfinálové utkání na letošním Mezinárodním mistrovství ČR v Brně proti finalistovi nedávno skončeného Mistrovství světa juniorů," hodnotil Petr zápas na svém osobním webu. A přidal i předsevzetí: "Nedá se nic dělat, zkusím si přebukovat letenku už na čtvrtek a vracím se domů k pořádnému tréninku. Výpadek v přípravě způsobený dvěma po sobě jdoucími úrazy kolena je stále viditelný a bude asi ještě chvíli trvat, než se vše vrátí do normálu."

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Kim Ki Jung, Kim Sa Rang - Ko Sung Hyun, Shin Baek Choel 21:15 18:21 25:23
čtyřhra žen: Jang Ye Na, Kim So Young - Ko A Ra, Yoo Hae Won 21:15 21:12
dvouhra žen: Bae Yeon Ju - Sung Ji Hyun 21:19 15:21 21:9
dvouhra mužů: Lee Hyun Il - Hong Ji Hoon 21:18 21:12
smíšená čtyřhra: Yoo Yeon Seong, Jang Ye Na - Kang Ji Wook, Choi Hye In (všichni Korea) 21:13 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS