O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kharkov International: tři tituly pro Ukrajinu

Na dalším z evropských circuitových turnajů, který se konal v ukrajinském Charkově ve dnech 16.-19. září, se nejlépe vedlo domácí reprezentaci. Na vítězství dosáhli v mixu Valerij Atrašenkov s Elenou Prusovou, Larisa Grigová ve dvouhře žen a Mariya Ulitinová s Nataliyí Voytsekhovou v deblu. Ve dvouhře mužů vyhrál Ivan Sozonov z Ruska, čtyřhru pak ovládli Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska.

Ukrajinské ženy neměly konkurenci

Ukrajina se z vítězství v domácí tělocvičně radovala ve všech disciplínách, kterých se účastní ženy. V singlu a deblu dokonce vidělo charkovské publikum ukrajinské finále. Do něj se prosadily Larisa Grigová a Mariya Ulitinová - druhá jmenovaná musela perně bojovat v semifinále s ruskou naději Rominou Gabdullinovou - až skóre 23:21 jí vyneslo finálovou účast. Ulitinové pak možná chyběly síly v závěru třetí sady: první nasazené a velké favoritce turnaje vzdorovala, ale podlehla jí 14:21 21:17 a 13:21.

Čtyřhra žen byla zcela ve znamení žluté a modré - barev ukrajinské vlajky. V semifinále ji nesly hned tři páry ze čtyř, nutno ovšem podotknout, že cestu horní polovinou pavouka usnadnilo i odhlášení prvních nasazených z Dánska. Mariya Ulitinová s Nataliyí Voytsekhovou ve finále porazily Annu Kobtsevovou a Elenu Prusovou 23:21 a 21:12.

Ve smíšené čtyřhře se dařilo více ruským párům, finále se ale nakonec obešlo bez nich. Bez obtíží se do něj dostali první nasazení: Valerij Atrašenkov s Elenou Prusovou neztratili po celý průběh turnaje ani set. Druzí nasazení Alexej Konakh a Alesia Zaitsava (tu můžeme znát z působení v české extralize, kde hájila barvy Benátek nad Jizerou) porazili postupně tři ruské páry, ve finále už ale běloruská dvojice podlehla domácím 19:21 a 16:21.

Pestrá dvouhra mužů, napínavý set čtyřhry

Dvouhra mužů byla národnostně nejpestřejší disciplínou turnaje - a zároveň také nejkvalitněji obsazenou. Po nevydařeném vystoupení v Belgii si spravil chuť alespoň částečně finálovou účasti Przemyslaw Wacha. Polský veterán jako nasazená jednička turnaje vyřadil i kanadského hosta Wojcikiewicze. Vítězem turnaje se ale nakonec stal Ivan Sozonov. Ruský bohatýr nebyl ani mezi nasazenými, ale poradil si jak s Portugalcem Pedro Martinsem, tak i turnajovou dvojkou, Litevcem Kestutisem Navickasem. Ve finále pak porazil Wachu 21:14 a 22:20.

Čtyřhra mužů byla opět spíše rusko-ukrajinským soubojem, do kterého ovšem výrazně promluvil polský pár Adam Cwalina - Michal Logosz. Třetí nasazení nejprve vyřadili ukrajinskou konkurenci, v semifinále zdolali velšské soupeře se jmény jako z pirátského dobrodružství nebo reklamy na tabákové výrobky: Joe Morgan a James Phillips, ve finále pak porazili nasazené jedničky Vladimira Ivanova a Ivana Sozonova 28:26 a 21:15.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS