O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kharkov International: tři tituly pro Ukrajinu

Na dalším z evropských circuitových turnajů, který se konal v ukrajinském Charkově ve dnech 16.-19. září, se nejlépe vedlo domácí reprezentaci. Na vítězství dosáhli v mixu Valerij Atrašenkov s Elenou Prusovou, Larisa Grigová ve dvouhře žen a Mariya Ulitinová s Nataliyí Voytsekhovou v deblu. Ve dvouhře mužů vyhrál Ivan Sozonov z Ruska, čtyřhru pak ovládli Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska.

Ukrajinské ženy neměly konkurenci

Ukrajina se z vítězství v domácí tělocvičně radovala ve všech disciplínách, kterých se účastní ženy. V singlu a deblu dokonce vidělo charkovské publikum ukrajinské finále. Do něj se prosadily Larisa Grigová a Mariya Ulitinová - druhá jmenovaná musela perně bojovat v semifinále s ruskou naději Rominou Gabdullinovou - až skóre 23:21 jí vyneslo finálovou účast. Ulitinové pak možná chyběly síly v závěru třetí sady: první nasazené a velké favoritce turnaje vzdorovala, ale podlehla jí 14:21 21:17 a 13:21.

Čtyřhra žen byla zcela ve znamení žluté a modré - barev ukrajinské vlajky. V semifinále ji nesly hned tři páry ze čtyř, nutno ovšem podotknout, že cestu horní polovinou pavouka usnadnilo i odhlášení prvních nasazených z Dánska. Mariya Ulitinová s Nataliyí Voytsekhovou ve finále porazily Annu Kobtsevovou a Elenu Prusovou 23:21 a 21:12.

Ve smíšené čtyřhře se dařilo více ruským párům, finále se ale nakonec obešlo bez nich. Bez obtíží se do něj dostali první nasazení: Valerij Atrašenkov s Elenou Prusovou neztratili po celý průběh turnaje ani set. Druzí nasazení Alexej Konakh a Alesia Zaitsava (tu můžeme znát z působení v české extralize, kde hájila barvy Benátek nad Jizerou) porazili postupně tři ruské páry, ve finále už ale běloruská dvojice podlehla domácím 19:21 a 16:21.

Pestrá dvouhra mužů, napínavý set čtyřhry

Dvouhra mužů byla národnostně nejpestřejší disciplínou turnaje - a zároveň také nejkvalitněji obsazenou. Po nevydařeném vystoupení v Belgii si spravil chuť alespoň částečně finálovou účasti Przemyslaw Wacha. Polský veterán jako nasazená jednička turnaje vyřadil i kanadského hosta Wojcikiewicze. Vítězem turnaje se ale nakonec stal Ivan Sozonov. Ruský bohatýr nebyl ani mezi nasazenými, ale poradil si jak s Portugalcem Pedro Martinsem, tak i turnajovou dvojkou, Litevcem Kestutisem Navickasem. Ve finále pak porazil Wachu 21:14 a 22:20.

Čtyřhra mužů byla opět spíše rusko-ukrajinským soubojem, do kterého ovšem výrazně promluvil polský pár Adam Cwalina - Michal Logosz. Třetí nasazení nejprve vyřadili ukrajinskou konkurenci, v semifinále zdolali velšské soupeře se jmény jako z pirátského dobrodružství nebo reklamy na tabákové výrobky: Joe Morgan a James Phillips, ve finále pak porazili nasazené jedničky Vladimira Ivanova a Ivana Sozonova 28:26 a 21:15.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!