O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kharkov International: dvě zlaté míří do Francie

Mezinárodní turnaj v ukrajinském Charkově přilákal hráče ze všech koutů Evropy. Ze dvou zlatých medailí v párových disciplínách se radovali Francouzi, Češi skončili už v prvním kole dvouhry.

Česká stopa: dva třísetové duely

Turnaje Kharkov International se zúčastnili Pavel Florian a Jan Fröhlich. Dva naši přední singlisté ale v soutěži příliš nezazářili. Oba shodně sehráli třísetové utkání v prvním kole dvouhry mužů, ani jeden z nich však neuspěl. Pavel Florian nestačil na osmého nasazeného Iztoka Utrošu ze Slovinska, Jan Fröhlich po hodinové bitvě podlehl Matthiasi Borgovi ze Švédska 19:21 v rozhodující sadě. „Alespon jsme si pres hodinu zabehali, v Leuvenu to jakztakt vypadalo jako zapas jen ve druhem setu. Citim se fit, ale evidentne mi chybi treninkove zapasy na teto urovni,“ zhodnotil utkání na svém oficiálním webu Jan.

Ve finálovém dni se domácí hráči neradovali ani z jediné zlaté medaile: Vitalij Konov ve finále dvouhry podlehl Emilu Holstovi z Dánska. Nejúspěšnější zemí se tak stala Francie díky vítězství ve čtyřhře mužů i žen. Čistě ruské finále dvouhry žen ovládla Jevgenije Kosecká.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Nico Ruponen, Amanda Hogstromová (Švédsko) – Gaetan Mittelheisser, Emilie Lefelová (Francie) 23:21 10:21 21:16
dvouhra žen: Evgeniya Kosetskaya - Olga Golovanová (obě Rusko) 21:15 21:18
dvouhra mužů: Emil Holst (Dánsko) – Vitalij Konov (Ukrajina) 21:17 21:8
čtyřhra žen: Audrey Fontaineová, Emilie Lefelová (Francie) – Ozge Bayraková, Neslihan Yigitová (Turecko) 21:11 21:13
čtyřhra mužů: Baptiste Careme, Gaetan Mittelheisser (Francie) – Patrick Lundqvist, Jonathan Nordh (Švédsko) 25:23 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

US Open: nový kouč dovedl k výhře Anglii

Anglická reprezentace angažovala Kennetha Jonassena jako trenéra svých singlistů. A zřejmě udělala dobře: vítězem turnaje Grand Prix Gold v USA se totiž stal Rajiv Ouseph. Druhý zámořský titul si v singlu připsala Zhu Lin (Čína), ...

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!