O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kharkov International: dvě zlaté míří do Francie

Mezinárodní turnaj v ukrajinském Charkově přilákal hráče ze všech koutů Evropy. Ze dvou zlatých medailí v párových disciplínách se radovali Francouzi, Češi skončili už v prvním kole dvouhry.

Česká stopa: dva třísetové duely

Turnaje Kharkov International se zúčastnili Pavel Florian a Jan Fröhlich. Dva naši přední singlisté ale v soutěži příliš nezazářili. Oba shodně sehráli třísetové utkání v prvním kole dvouhry mužů, ani jeden z nich však neuspěl. Pavel Florian nestačil na osmého nasazeného Iztoka Utrošu ze Slovinska, Jan Fröhlich po hodinové bitvě podlehl Matthiasi Borgovi ze Švédska 19:21 v rozhodující sadě. „Alespon jsme si pres hodinu zabehali, v Leuvenu to jakztakt vypadalo jako zapas jen ve druhem setu. Citim se fit, ale evidentne mi chybi treninkove zapasy na teto urovni,“ zhodnotil utkání na svém oficiálním webu Jan.

Ve finálovém dni se domácí hráči neradovali ani z jediné zlaté medaile: Vitalij Konov ve finále dvouhry podlehl Emilu Holstovi z Dánska. Nejúspěšnější zemí se tak stala Francie díky vítězství ve čtyřhře mužů i žen. Čistě ruské finále dvouhry žen ovládla Jevgenije Kosecká.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Nico Ruponen, Amanda Hogstromová (Švédsko) – Gaetan Mittelheisser, Emilie Lefelová (Francie) 23:21 10:21 21:16
dvouhra žen: Evgeniya Kosetskaya - Olga Golovanová (obě Rusko) 21:15 21:18
dvouhra mužů: Emil Holst (Dánsko) – Vitalij Konov (Ukrajina) 21:17 21:8
čtyřhra žen: Audrey Fontaineová, Emilie Lefelová (Francie) – Ozge Bayraková, Neslihan Yigitová (Turecko) 21:11 21:13
čtyřhra mužů: Baptiste Careme, Gaetan Mittelheisser (Francie) – Patrick Lundqvist, Jonathan Nordh (Švédsko) 25:23 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Backhandová smeč křížem? Pro Emila Holsta žádný problém

Neobvyklý vítězný míč předvedl dánský badmintonista Emil Holst ve finále Evropských her v Baku.  Backhandová smeč křížem, za kterou se španělský soupeř Pablo Abian na konci dlouhé výměny jen ohlédl a tygřím skokem přispěchal k ...

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS