O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kateřina Tomalová na výběrovém kempu Badminton Europe

Jaký byl cíl kempu v dánském Vejenu a kdo se ho zúčastnil? O své dojmy se s námi podělila česká účastnice Kateřina Tomalová.

V týdnu od 5. do 9. prosince jsem se zúčastnila tréninkového kempu organizovaného Badminton Europe, jehož cílem bylo vytipovat vhodné hráče pro připravované evropské tréninkové centrum (projekt Centre of Excellence). Do dánského Vejenu se tak sjelo celkem 32 hráčů ze všech koutů Evropy.

Trénovali jsme 2x denně 2,5h pod vedením čtyř trenérů – Nicola Cerfontyne (Anglie), Jamie Neill (Skotsko), Peter R. Jensen (Dánsko) a Vladislav Druzchenko (Ukrajina). Rozděleni jsme byli do 4 tréninkových skupin, jejichž složení se obměňovalo, a s výjimkou čtyř hráček všichni přijeli trénovat dvouhru. Úroveň pozvaných hráčů byla značně rozdílná – od hráčů jako Peňalver nebo Ulitina až po sotva patnáctileté hráče a hráčky z badmintonově méně rozvinutých zemí jako Malta nebo Arménie.  

Co se týče náplně tréninků, tak první polovina byla hodně zaměřená na hraní dva proti jednomu (obrana/útok), případně jsme dostali prostor věnovat se tomu, na čem pracujeme doma. Ve druhé polovině týdne jsme pak hráli hodně zápasů, protože většina hráčů před sebou měla turnaj v Itálii.

Osobně jsem měla od tohoto týdne trochu jiné očekávání, kvalita tréninků se dost odvíjela od toho, do jaké skupiny byl zrovna kdo zařazen. A i když mám pocit, že je projekt určený pro trochu jinou cílovou skupinu než jsem já, jedno se mu rozhodně upřít nedá - celý projekt je rozhodně zajímavý a dobře připravený, BE o projektu informovala hráče více než rok před spuštěním, na konci ledna bude oznámeno místo, kde se bude tréninkové centrum nacházet a během května by měl být znám definitivní seznam hráčů, kteří budou do centra pozvání a k 1. 9. 2017 bude centrum spuštěno.

Nejzajímavější z celého soustředění pro mě byla možnost zahrát si množství dvouher proti různým hráčkám a hráčům s různými herními styly a pokud mi bude nabídnuta možnost v centru občasně trénovat a zahrát si sparingové zápasy, ráda jí využiju. Nicméně stále věřím v to, že kvalitních tréninkových podmínky se nám jednou dostane i v Praze a zahraniční hráči budou mít zájem jezdit za námi.

 

Doporučit:


Autor: administrátor [19.12.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS