O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jouda Cup: dvojnásobným vítězem Vojtěch Šelong

 V tělocvičně pražské Astry proběhl o víkendu tradiční turnaj GPB dospělých - Jouda Cup. Při početném startovním poli to byl i na šesti kurtech maratonský turnaj. Nejlépe se s ním popasoval jeden z nejvzdálenějších účastníků: hráč TJ Orlová-Lutně Vojtěch Šelong; vítěz dvouhry a čtyřhry mužů. Domácí se radovali tentokrát pouze ve dvouhře žen díky Zuzaně Klusoňové.

Dvouhra mužů byla při velké účasti rozložena do pavouka se 128 větvemi, a tak byla cesta k vítězství pořádně dlouhá. Úlohu prvního nasazeného nepotvrdil Daniel Holec - při semifinále proti Ondřeji Královi ho zradilo koleno a zápas musel vzdát. Celkovým vítězem se stal velmi jednoznačně Vojtěch Šelong, v průběhu turnaje neztratil ani set a poradil si postupně s Mazúrem, Bláhou, Hobzikem, Hubáčkem, Přindou i právě Králem. 

Ve dvouhře žen se k radosti početného organizačního týmu z domovského oddílu Astry Praha prosadila na nejvyšší příčku Zuzana Klusoňová. Třetí nasazená se přes Sahánkovou, Hobzikovou a Jeřichovou dostala až k finálovému souboji s turnajovou jedničkou Lucií Kolářovou, kterou nakonec ve třech setech udolala. 

Velkou šanci na výhru měla Astra i ve čtyřhře mužů - Lukáš Kurz s Michalem Netíkem byli prvními nasazenými. V dramatickém duelu semifinále však podlehli páru Vojtěch Šelong - Jakub Mazúr 22:24 ve třetím setu. Mazúr a Šelong pak už turnaj dotáhli do vítězného konce, když přehráli ve finále liberecké Jana Slatinského a Mirka Šídu. 

Ve čtyřhře žen se turnaj odvíjel podle papírových předpokladů a ve finále se tak střetly páry nasazené jako 1 a 2 - pak ale dvojky Monika Erbenová a Ivana Sahánková popřely nasazení a porazily Zuzanu Jeřichovou a Dominiku Kurzovou. 

Finále mixu se pro zranění Dana Holce nehrálo (nastoupit měl spolu s Terezou Lajdovou proti Ondřeji Královi a Zuzaně Jeřichové). Soupeři tak titul získali bez boje - nutno ale přiznat, že si dost zabojovali ve třísetových duelech čtvrtfinále a semifinále. 

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ondřej Král, Zuzana Jeřichová (Sokol Židlochovice, Super Stars Most) - Daniel Holec, Tereza Lajdová (Astra Praha) scr.
čtyřhra žen: Monika Erbenová, Ivana Sahánková (BaC Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice) - Zuzana Jeřichová, Dominika Kurzová (Super Stars Most, Astra Praha) 21:18 21:17
čtyřhra mužů: Jakub Mazúr, Vojtěch Šelong (Slavoj Český Těšín, TJ Orlová-Lutyně) - Jan Slatinský, Mirko Šída (Slavia TU Liberec) 21:18 21:16
dvouhra žen: Zuzana Klusoňová (Astra Praha) - Lucie Kolářová (Sokol Doubravka) 21:16 18:21 21:13
dvouhra mužů: Vojtěch Šelong (TJ Orlová-Lutyně) - Ondřej Král (Sokol Židlochovice) 21:11 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Nations Future Cup: dvě výhry v individuálním turnaji

Na soutěž národních týmů do 17 let navázal v rakouském Judenburgu individuální turnaj. Ani v něm se Češi neztratili – Veronika Dobiášová vyhrála dvouhru dívek, Petr Beran s Vojtěchem Lapáčkem zvítězili ve čtyřhře chlapců.

Nations Future Cup: Česko v týmové soutěži obsadilo druhé místo

Česká reprezentace do 17 let se účastní turnaje Nations Future Cup v rakouském Judenburgu. V týmové soutěži se podařilo porazit domácí tým, Španělsko a Švýcarsko, prohra s Belgií znamenala celkové druhé místo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS