O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Japan Open: při absenci Číňanů vítězili hráči z Malajsie

Turnaj Super Serie v Japonsku poznamenalo odhlášení kompletní čínské reprezentace z politických důvodů. Přelosované pavouky nabídli i přesto prostor pro drama a špičkový badminton. Ze dvou výher se radovali zástupci Malajsie.

Podle očekávání ovládl dvouhru mužů Lee Chong Wei. Při absenci čínské konkurence byl Lee zcela suverénní a zabrat mu dal až jeho finálový soupeř Boonsak Ponsana. Ale jak můžete vidět v oficiálním záznamu v čase 1:44:20, ani dva úspěšné triky nestačily thajskému borci k tomu, aby odvrátil porážku dvakrát 18:21. S oblíbeným turnajem se loučil také Peter Gade – dánský veterán však už v prvním kole podlehl Hu Yunovi z Hongkongu ve dvou setech.

Ve dvouhře žen hnalo domácí publikum za vítězstvím Eriko Hiroseovou, ta ale v třísetové bitvě nakonec podlehla Tai Tzu Ying. Pozici nasazené jedničky nepotvrdila Tine Baunová: jedna z mála evropských nadějí v soutěžních pavoucích prohrála na tři sety s Porntip Buranaprasertsukovou z Thajska.

Ještě hůře si vedli – také první nasazení – Matthias Boe a Carsten Mogensen. Už ve svém prvním zápase totiž nestačili na Dasukiho a Gunawana z Indonésie. Z druhé strany pavouka postupující dvojice Koo-Tan naopak papírové předpoklady potvrdila: Malajci se dostali až do finále... které prohráli.

Ve čtyřhře žen bylo Japonsko blízko zlaté medaili: v semifinále měli domácí tři páry ze čtyř. Jenže vítězství nakonec uchvátil hongkongský pár Poon Lok Yan – Tse Ying Suet...

Na zajímavou konfrontaci pak došlo ve finále mixu. Sehraná malajská dvojice Chan Peng Soon – Goh Liu Ying nakonec přehrála Lilianu Natsirovou s jejím novým partnerem Muhammadem Rijalem.

Kompletní přehled finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Chan Peng Soon, Goh Liu Ying (Malajsie) – Muhammad Rijal, Liliyana Natsirová (Indonésie) 21:12 21:19
dvouhra mužů: Lee Chong Wei (Malajsie) – Boonsak Ponsana (Thajsko) 21:18 21:18
dvouhra žen: Tai Tzu Ying (Tchaj-wan) – Eriko Hiroseová (Japonsko) 9:21 21:9 21:14
čtyřhra mužů: Kim Ki Jung, Kim Sa Rang (Korea) – Koo Kien Keat, Tan Boon Heong (Malajsie) 21:16 21:19
čtyřhra žen: Poon Lok Yan, Tse Ying Suet (Hongkong) – Shizuka Matsuová, Mami Naitová (Japonsko) 21:17 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Finty v tréninku: překvapivé varianty kraťasů

 Sledujte tři nová videa s fintičkami, které se tentokrát odehrávají v předních rozích a zahrnují zadržené varianty kraťasů na síti. Finty můžete zařadit do tréninku už od nejmladších kategorií.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!