O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jan Ø. Jørgensen: "Nikdy se nevzdávám."

Překonal problémy se srdcem a vrátil se na špičku světového badmintonu. Jan Ø. Jørgensen je čerstvým mistrem Dánska a na posledních turnajích Super Serie dokázal porazit řadu čínských hráčů včetně Lin Dana. Jan odpovídal na zvídavé otázky BadmintonWebu. Otázky byly zaslány ještě před dánským národním šampionátem - Janovi se na něm podařilo při absenci Petera Gadeho získat titul, když ve finále na tři sety porazil Viktora Axelsena.

Gratulujeme k dobrým výsledkům z posledních týdnů, zejména k výhře nad Lin Danem na Malaysia Open. Co pro vás znamená, vyhrát nad možná nejlepším hráčem na světě?

Znamená to hodně. Je to pro mě samozřejmě splnění velkého snu. Podle mého názoru je on tím vůbec nejlepším hráčem a porazit ho je prostě fantastické - a nepodaří se to mnoha hráčům!

Máte za sebou několik vydařených turnajů - 5. místo v Koreji, 5. v Malajsii - a na obou jste dokázal porazit čínské hráče. Číňané mohou na nás, pouhé smrtelníky, působit jako jakési badmintonové "stroje" - jak se dají zdolat? Jaké má Evropan zbraně?

Nemyslím si, že je nějaký univerzální návod, jak porazit každého Číňana. Každý jejich hráč se těžko poráží právě proto, že jich je tolik, takže když se proti němu postavíte, víte, že bude mít špičkovou kvalitu. Čína prostě nevysílá na mezinárodní turnaje slabé hráče.

V Malajsii jste hrál proti trojici čínských soupeřů: Du Pengyu, Lin Dan a Chen Jin. To byl mizerný los, ale vypadal jste stále velmi motivovaně a hrál s chutí. Co vás inspiruje a žene k tomu, abyste bojoval o každý míč?

Tohle je prostě ve mně, je to součástí mé osobnosti, že se nikdy nevzdávám a vždycky bojuji až do konce. Vždycky jde o to vyhrát nejbližší výměnu. Musím hrát tak, abych se dokázal po každém zápase sám na sebe podívat do zrcadla a říci si, že jsem pro výhru udělal všechno, co se dalo.

Ve dvouhře používáte forehandové podání, což je na špičkové úrovni neobvyklé. Vidíte v tom svoji výhodu, nebo je to jen otázka zvyku?

Myslím, že to malá výhoda je, protože jsem prakticky jediný muž na mezinárodní scéně, který podává forehandem. V tréninku se ale snažím zlepšit také backhandové podání, abych ho mohl občas využít.

V zápase proti Chen Jinovi vám dokonce rozhodčí odpískal chybu podání, nadále byl ale váš servis pro soupeře nepříjemný - několikrát si na něj stěžoval a nechal se rozhodit. Používáte i tuhle "psychologickou" taktiku?

Samozřejmě, snažím se působit i na psychiku soupeře. Někdy je tenhle aspekt ve hře trochu více, jindy trochu méně - důležité je soupeři ukázat, že se cítíte dobře a jste připraveni na kurtu tvrdě pracovat.

Vrátil jste se po pauze zaviněné problémy se srdcem - už je vše v pořádku? Jak reagovalo vaše tělo na turnajovou zátěž?

Čas od času ještě podstupuji nějaké testy. Ale všechno už by mělo být v pořádku. Díky letům tvrdého tréninku mám větší srdce - což je docela obvyklé, nejen v badmintonu. Zejména se to týká cyklistů nebo běžců-vytrvalců.

Jaké jsou vaše turnajové plány pro rok 2012?

Budu startovat v Německu, na All Englandu, v Indonésii a VĚŘÍM, že také na olympijských hrách!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lars Paaske: „Důležitá je sebedůvěra a rychlost.“

Špičkový dánský deblista Lars Paaske ukončil letos mezinárodní kariéru. Mistr světa z roku 2003, čtyřnásobný vítěz Denmark Open a někdejší světa jednička ve čtyřhře mužů si povídal s redaktorem BadmintonWebu o své kariéře – a ...

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a ...

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...

Lucie Černá: „Ráda bych pronikla do světové stovky.“

Vítězka dvouhry dívek na MMJ ČR v Orlové a naše juniorská jednička Lucie Černá hodnotila pro BadmintonWeb své výsledky na circuitových turnajích, juniorské MS v Japonsku a svěřila se i se svými plány do budoucna.

Copenhagen Masters: Jan O. Jorgensen porazil Gadeho!

Velké překvapení přinesl tradiční exhibiční turnaj Copehagen Masters na konci loňského roku. Peter Gade padl na domácí půdě v Dánsku, a to rukou reprezentačního kolegy – Jan O. Jorgensen zakončil ne úplně vydařený rok výtečně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS