O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jan Ø. Jørgensen: "Nikdy se nevzdávám."

Překonal problémy se srdcem a vrátil se na špičku světového badmintonu. Jan Ø. Jørgensen je čerstvým mistrem Dánska a na posledních turnajích Super Serie dokázal porazit řadu čínských hráčů včetně Lin Dana. Jan odpovídal na zvídavé otázky BadmintonWebu. Otázky byly zaslány ještě před dánským národním šampionátem - Janovi se na něm podařilo při absenci Petera Gadeho získat titul, když ve finále na tři sety porazil Viktora Axelsena.

Gratulujeme k dobrým výsledkům z posledních týdnů, zejména k výhře nad Lin Danem na Malaysia Open. Co pro vás znamená, vyhrát nad možná nejlepším hráčem na světě?

Znamená to hodně. Je to pro mě samozřejmě splnění velkého snu. Podle mého názoru je on tím vůbec nejlepším hráčem a porazit ho je prostě fantastické - a nepodaří se to mnoha hráčům!

Máte za sebou několik vydařených turnajů - 5. místo v Koreji, 5. v Malajsii - a na obou jste dokázal porazit čínské hráče. Číňané mohou na nás, pouhé smrtelníky, působit jako jakési badmintonové "stroje" - jak se dají zdolat? Jaké má Evropan zbraně?

Nemyslím si, že je nějaký univerzální návod, jak porazit každého Číňana. Každý jejich hráč se těžko poráží právě proto, že jich je tolik, takže když se proti němu postavíte, víte, že bude mít špičkovou kvalitu. Čína prostě nevysílá na mezinárodní turnaje slabé hráče.

V Malajsii jste hrál proti trojici čínských soupeřů: Du Pengyu, Lin Dan a Chen Jin. To byl mizerný los, ale vypadal jste stále velmi motivovaně a hrál s chutí. Co vás inspiruje a žene k tomu, abyste bojoval o každý míč?

Tohle je prostě ve mně, je to součástí mé osobnosti, že se nikdy nevzdávám a vždycky bojuji až do konce. Vždycky jde o to vyhrát nejbližší výměnu. Musím hrát tak, abych se dokázal po každém zápase sám na sebe podívat do zrcadla a říci si, že jsem pro výhru udělal všechno, co se dalo.

Ve dvouhře používáte forehandové podání, což je na špičkové úrovni neobvyklé. Vidíte v tom svoji výhodu, nebo je to jen otázka zvyku?

Myslím, že to malá výhoda je, protože jsem prakticky jediný muž na mezinárodní scéně, který podává forehandem. V tréninku se ale snažím zlepšit také backhandové podání, abych ho mohl občas využít.

V zápase proti Chen Jinovi vám dokonce rozhodčí odpískal chybu podání, nadále byl ale váš servis pro soupeře nepříjemný - několikrát si na něj stěžoval a nechal se rozhodit. Používáte i tuhle "psychologickou" taktiku?

Samozřejmě, snažím se působit i na psychiku soupeře. Někdy je tenhle aspekt ve hře trochu více, jindy trochu méně - důležité je soupeři ukázat, že se cítíte dobře a jste připraveni na kurtu tvrdě pracovat.

Vrátil jste se po pauze zaviněné problémy se srdcem - už je vše v pořádku? Jak reagovalo vaše tělo na turnajovou zátěž?

Čas od času ještě podstupuji nějaké testy. Ale všechno už by mělo být v pořádku. Díky letům tvrdého tréninku mám větší srdce - což je docela obvyklé, nejen v badmintonu. Zejména se to týká cyklistů nebo běžců-vytrvalců.

Jaké jsou vaše turnajové plány pro rok 2012?

Budu startovat v Německu, na All Englandu, v Indonésii a VĚŘÍM, že také na olympijských hrách!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Nejlepší Evropané za rok 2014: Marin, Jorgensen a Li

V Paříži byla 20. dubna oznámena jména nejlepších badmintonistů Evropy za rok 2014 v rámci předávání BEC Awards. Nejlepším hráčem se stal Jan O. Jorgensen, hráčkou Carolina Marin a mladou nadějí Yvonne Li. Do síně slávy evropského ...

German Open: mistryně světa dostala od rozhodčích lekci ze slušného chování

Dramatické finále dvouhry žen na turnaji German Open vyvrcholilo udělením hned dvou červených karet Carolině Marin, úřadující mistryni světa. Čtyři turnajové výhry si odnesli hráči Dánska; Češi se do závěrečných kol neprosadili.

Oscar Martinez Salán: "Nikdy neříkej - nemohu."

Oscar Martinez Salán je španělský trenér z národního centra ve městě Oviedo v regionu Asturias a druhý hráč španělského žebříčku dospělých. U příležitosti jeho účasti na campu v Brně jsme mu položili několik otázek ohledně ...

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS