O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jak si hrají studenti: ISBT Plzeň

V Plzni proběhl o víkendu 6.-7. listopadu už 44. ročník tradičního Turnaje 17. listopadu, který je zařazen do mezinárodní série ISBT. Letos si čeští a němečtí akademici opět pořádně zahráli i zablbnuli, vítězem turnaje se stalo družstvo ve složení Přemysl Voráč, Nguyen Huy-Loi a Eva Davidová.

Do Plzně se sjeli hlavně "štamgasti"

Turnaj 17. listopadu je součástí seriálu ISBT – mezinárodní turnaje pro studenty probíhají v Německu, Nizozemsku i dalších zemích. Český turnaj pořádá ZČU v Plzni a od ostatních se liší především tím, že jsou účastníci rozděleni do tříčlenných družstev a hrají proti sobě v týmové soutěži. Také letos se startovní pole rozdělilo do týmů o dvou mužích a jedné ženě, jednotlivá utkání se pak hrála na čtyři zápasy: dvouhru mužů a žen, čtyřhru mužů a smíšenou čtyřhru. V náročném skupinovém systému mnozí odehráli až deset zápasů během sobotního programu a další v neděli, a tak o vítězích rozhodovala nejen herní kvalita, ale také fyzická připravenost – a také to, jak "poctivě" absolvovali "společenskou" část programu v čele se sobotní párty v převlecích.

Startovní pole bylo z valné většiny tvořeno českými hráči, výjimkou byli pouze dva účastníci z Německa. Tvořili ho pak především hráči, kteří už s Turnajem 17. listopadu mají zkušenosti: nových účastníků bylo pohříchu velmi málo. Do Plzně ale dorazili kvalitní hráči: Mirko Šída z extraligového Liberce, Přemysl Voráč, Petr Hohenberger, Jana Sahánková či Eva Davidová patřili k hlavním favoritům na zisk některé z medailí.

Vítězství získal tým Přemysla Voráče

Nedělní finálové zápasy nakonec rozhodly o tom, že vítězství získalo nejvyrovnanější družstvo: Přemysl Voráč, Nguyen Huy-Loi a Eva Davidová ve finále porazili lehce demoralizovaný tým Jindry Honnera, Jana Sklenáře a Nikoly Fridrichové. Na třetí místo se propracovala trojice Petr Hohenberger, Otto Slabý a Iva Synková.

Plzeňský turnaj série ISBT je ale nejen "vážným" akademickým mistrovstvím, kde se hrají napínavé zápasy takříkajíc "na krev", ale také turnajem společenským: na sobotní večírek se účastníci převlékli do nápaditých pracovních uniforem a užili si hodně zábavy i nad rámec sportovního výkonu. Specifická atmosféra studentského Turnaje 17. listopadu je něčím, co se obtížně popisuje a musí zažít. Těšte se tedy, co předvedou organizátoři v příštím roce, kdy je čeká jubilejní 45. ročník.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Velká cena Plzně: kdo mohl, obhájil titul

Velká cena města Plzně se v letošní sezóně posunul z kategorie GPB do Grand Prix A – na vrcholném domácím turnaji dospělých se přesto prosadili stejní hráči jako loni: hned ve čtyřech disciplínách došlo na obhajobu titulu, "novým" ...

Milada Nováková: "MČR je svátek badmintonu."

V pátek startuje mistrovství České republiky dospělých, které letos hostí Plzeň. Vyzpovídali jsme hlavní organizátorku Miladu Novákovou – v rozhovoru se dozvíte vše o průběhu badmintonového svátku.

GPB Baník Most: dvě vítězství Petra Hoška a Šárky Křížkové

Turnaj Grand Prix B dospělých v Mostě přilákal početnou účast z celé republiky. Párovým disciplínám vládli Petr Hošek a Šárka Křížková, kteří zvítězili společně v mixu i ve čtyřhře mužů a žen. Ve dvouhrách zvítězili Daniel Holec a ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Tipujte na extraligu: víkend nabídne utkání o 1. místo

Těsně před Vánoci nabídne nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev utkání o první místo mezi dosud suverénními celky Benátek a Brna. V první lize pak vyvrcholí boj o účast v nadstavbové skupině o postup.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS