O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jak si hrají studenti: ISBT Plzeň

V Plzni proběhl o víkendu 6.-7. listopadu už 44. ročník tradičního Turnaje 17. listopadu, který je zařazen do mezinárodní série ISBT. Letos si čeští a němečtí akademici opět pořádně zahráli i zablbnuli, vítězem turnaje se stalo družstvo ve složení Přemysl Voráč, Nguyen Huy-Loi a Eva Davidová.

Do Plzně se sjeli hlavně "štamgasti"

Turnaj 17. listopadu je součástí seriálu ISBT – mezinárodní turnaje pro studenty probíhají v Německu, Nizozemsku i dalších zemích. Český turnaj pořádá ZČU v Plzni a od ostatních se liší především tím, že jsou účastníci rozděleni do tříčlenných družstev a hrají proti sobě v týmové soutěži. Také letos se startovní pole rozdělilo do týmů o dvou mužích a jedné ženě, jednotlivá utkání se pak hrála na čtyři zápasy: dvouhru mužů a žen, čtyřhru mužů a smíšenou čtyřhru. V náročném skupinovém systému mnozí odehráli až deset zápasů během sobotního programu a další v neděli, a tak o vítězích rozhodovala nejen herní kvalita, ale také fyzická připravenost – a také to, jak "poctivě" absolvovali "společenskou" část programu v čele se sobotní párty v převlecích.

Startovní pole bylo z valné většiny tvořeno českými hráči, výjimkou byli pouze dva účastníci z Německa. Tvořili ho pak především hráči, kteří už s Turnajem 17. listopadu mají zkušenosti: nových účastníků bylo pohříchu velmi málo. Do Plzně ale dorazili kvalitní hráči: Mirko Šída z extraligového Liberce, Přemysl Voráč, Petr Hohenberger, Jana Sahánková či Eva Davidová patřili k hlavním favoritům na zisk některé z medailí.

Vítězství získal tým Přemysla Voráče

Nedělní finálové zápasy nakonec rozhodly o tom, že vítězství získalo nejvyrovnanější družstvo: Přemysl Voráč, Nguyen Huy-Loi a Eva Davidová ve finále porazili lehce demoralizovaný tým Jindry Honnera, Jana Sklenáře a Nikoly Fridrichové. Na třetí místo se propracovala trojice Petr Hohenberger, Otto Slabý a Iva Synková.

Plzeňský turnaj série ISBT je ale nejen "vážným" akademickým mistrovstvím, kde se hrají napínavé zápasy takříkajíc "na krev", ale také turnajem společenským: na sobotní večírek se účastníci převlékli do nápaditých pracovních uniforem a užili si hodně zábavy i nad rámec sportovního výkonu. Specifická atmosféra studentského Turnaje 17. listopadu je něčím, co se obtížně popisuje a musí zažít. Těšte se tedy, co předvedou organizátoři v příštím roce, kdy je čeká jubilejní 45. ročník.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Tipovačka na extraligu: vítězí Jan Koňas

Do třetice už Miloš Chaloupka výhru v tipovací soutěži nezískal, i tak ale postupně stahuje náskok Michala Beznosky v čele bodování. Nejlépe závěrečné kolo základní části odhadl Jan Koňas z TJ Slovan Vesec.

GPA U17: dvě zlaté pro Veroniku Úblovou a Bedřicha Valentu

Druhý celostátní turnaj GPA mladších dorostenců přinesl nejvíce radosti na sever a západ Čech. Po dvou zlatých medailích si z Plzně odnesli domácí Veronika Úblová a mostecký Bedřich Valenta.

Lucie Havlová: "Kdo nepřijde, velmi prohloupí!"

Dva dny před začátkem mistrovství České republiky dospělých jsme vyzpovídali tvář šampionátu, "slečnu z plakátu" Lucii Havlovou. Hráčka plzeňského oddílu Sokol Doubravka zve všechny na výjimečnou badmintonovou podívanou: "Kdo ...

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS