O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Italian Junior International: Adam Mendrek v osmifinále

Mezinárodního mistrovství Itálie juniorů se z českých reprezentantů zúčastnil pouze Adam Mendrek. Brněnskému hráči se na turnaji dařilo: dvě vítězství znamenala postup až do osmifinále.

Adam Mendrek si poradil s Rusem i Švýcarem

V konkurenci 64 hráčů z celé Evropy se Adam Mendrek dokázal prosadit mezi 16 nejlepších. V prvním kole ve třech setech porazil Artema Serpionova z Ruska 19:21 21:12 a 21:10. Druhé kolo znamenalo ještě dramatičtější bitvu – švýcarského hráče Christana Kirchmayra nakonec český reprezentant udolal 19:21 21:7 a 24:22. Až třetí kolo se stalo našemu hráči osudným, když podlehl francouzskému borci Jocelynu Deschampovi 15:21 a 16:21. Se svými výkony a konečným umístěním však může být Adam jedině spokojen.

Vítězství slavily anglické páry a rakouský singl

Jedinou zemí, která dokázala získat více zlatých medailí, byla Anglie – zástupci ostrovní mocnosti tradičně vládli párovým disciplínám a odnesli si vítězství ve smíšené čtyřhře a čtyřhře dívek (čtyřhra mužů patřila Francii). V singlech se na přední příčky prodrali talentovaní Rakušané – dvouhru mužů vyhrál Matthias Almer (jeho reprezentační kolega Vilson Vattanirappel skončil třetí), mezi dívkami skončila Sarina Kohlfurstová třetí a Alexandra Mathisová druhá – Rakušankám titul vyfoukla "sousedka": Ayla Huserová ze Švýcarska.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra chlapců: Martin Baumann, Gaetan Mittelheisser (Francie) – Rafael Lopes, Tomas Nero (Portugalsko) 21:18 15:21 21:19
čtyřhra dívek: Sophie Brownová, Holly Smithová (Anglie) – Olga Morozovová, Natalia Rogovová (Rusko) 17:21 21:13 21:19
dvouhra chlapců: Matthias Almer (Rakousko) – Kyrylo Leonov (Ukrajina) 21:18 21:14
smíšená čtyřhra: Rhys Walker, Holly Smithová (Anglie) – Gaetan Mittelheisser, Lorraine Baumannová (Francie) 16:21 22:20 21:13
dvouhra dívek: Ayla Huserová (Švýcarsko) – Alexandra Mathisová (Rakousko) 16:21 21:18 26:24

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!