O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Italian International: maximem Čechů bylo druhé kolo

Na mezinárodním mistrovství Itálie se v minulém týdnu české reprezentaci příliš nedařilo. Z turnaje evropského okruhu si Češi odvezli jen několik postupů do druhého kola.

Početná parta v kvalifikaci i v hlavní soutěži

Relativně blízká dojezdová vzdálenost otevřela italský turnaj pro řadu našich hráčů – většina ale skončila v nabité kvalifikaci. Do hlavní soutěže ve dvouhře mužů se tak podívaly jen dvě české stálice: Petr Koukal a Jan Fröhlich. První jmenovaný si nejprve poradil s domácím Giovannim Grecem, ve druhém kole ale nestačil na Dickyho Palyamu – v krátké době tak podlehl podruhé nizozemskému soupeři. Jan Fröhlich se musel se soutěží rozloučit už v kole prvním, když nestačil na bulharského kvalifikanta Stiliana Makarského. Ve dvouhře žen napodobila Kristína Gavnholt osud Petra Koukala – v prvním kole porazila ruskou soupeřku Jevgeniji Dimovovou, ve druhém podlehla domácí a osmé nasazené hráčce Agnese Allegriniové. Svůj zápas prvního kola si hodně užili bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi – španělskou dvojici Jose Vicente Martinez – Eliecer Ojeda porazili až 22:20 ve třetím setu a všechny sázkaře tak hodně napnuli (jejich zápas patřil mezi ty, na které bylo možné živě sázet). Ve druhém kole už se jim ale nepodařilo překvapit zkušený rakouský pár Jurgen Koch – Peter Zauner.

Dvě zlaté medaile pro Valerii Sorokinovou

Ve finálových bojích, tentokrát netradičně naplánovaných už na pátek 16. prosince, si nejlépe vedli zástupci Ruska. Párové disciplíny zcela ovládli a rozdělili si medaile ve vzájemných zápasech. Kuriozitou mohlo pro diváky být, že ve finále čtyřhry realizační tým ruské reprezentace koučoval jednu ze zúčastněných stran: inu, to je rozdíl mezi cestou svazové podpory a objíždění světových turnajů "na vlastní pěst". Ruský tým se stal nejúspěšnějším národním celkem turnaje se třemi zlatými, individuální prvenství pak získala Valerie Sorokinová, vítězka mixu a čtyřhry žen.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Alexandr Nikolajenko, Valeria Sorokinová - Vitalij Durkin, Nina Vislovová (všichni Rusko) 13:21 21:18 21:17
dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) – Ville Lang (Finsko) 13:21 21:14 21:13
čtyřhra žen: Valeria Sorokinová, Nina Vislovová (Rusko) – Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) 21:14 21:9
dvouhra žen: Yao Jie (Nizozemsko) – Petya Nedělčevová (Bulharsko) 21:11 21:17
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov - Vitalij Durkin, Alexander Nikolajenko (všichni Rusko) 21:16 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS