O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Irish International: Čechům se lépe dařilo v párech

Zatímco ve dvouhrách čeští reprezentanti na mezinárodním mistrovství Irska mnoho nepředvedli, ve čtyřhrách se jim dařilo lépe. Turnaji dominovali hráči z Nizozemska, Samantha Barningová získala dvě zlaté medaile.

Češi v akci: uhrané kolo v deblu

Ve dvouhře mužů Ondřej Kopřiva hned v prvním kole podlehl Danielu Groomovi z Anglie. Podobně i Jakub Bitman nestačil na Kuan Beng Honga z Malajsie a Pavel Florian ve třech setech podlehl Maxime Moreelsovi z Belgie. Podobně ve dvouhře žen Zuzana Pavelková prohrála se Sarah Milneovou a Lucie Černá nestačila na Carissu Turnerovou.

Lepší byly výsledky Čechů v párech – dvojice Černá-Pavelková porazila Leydonovou-Davisovou a Rodgersovou z Austrálie a až ve druhém kole podlehla pozdějším vítězkám Barningové a Muskensové z Nizozemska. Mezi muži pak dvojice Florian-Kopřiva vyřadila irský pár Lau-O'Leary a těsně v koncovce podlehla třetím nasazeným Dierickxovi a Golinskému.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Samantha Barningová, Eefje Muskensová (Nizozemsko) – Audrey Fontaineová, Emilie Lefelová (Francie) 21:12 21:8
čtyřhra mužů: Jacco Arends, Jelle Maas (Nizozemsko) – Johannes Schoettler, Josche Zurwonne (Německo) 21:14 21:19
dvouhra žen: Line Kjaersfeldtová (Dánsko) – Chloe Mageeová (Irsko) 23:21 18:21 21:18
dvouhra mužů: Scott Evans (Irsko) – Lucas Corvee (Francie) 21:19 21:18
smíšená čtyřhra: Jorrit De Ruiter, Samantha Barningová - Jacco Arends, Ilse Vasessenová (všichni Nizozemsko) 22:20 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!