O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

První mezinárodní zkušenosti pro "jedenáctky" a "třináctky"

Turnaj v Prešově byl rozdělen na věkové kategorie U11 a U13 – pro mnohé hráče tak šlo o vůbec první mezinárodní konfrontaci v kariéře a cenné sbírání ostruh i porovnávání s konkurencí v blízkých zemích. Češi sice nezískali žádné vítězství, ale ve startovním poli se rozhodně neztratili a vybojovali celou řadu medailí. V "jedenáctkách" se o ně zasloužili Kateřina Zuzáková a Lucie Krpatová. První jmenovaná hráčka oddílu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou skončila druhá ve dvouhře, Lucie Krpatová z Pardubic pak třetí – společně dívky obsadily druhé místo v deblu.

Kateřina Zuzáková neměla věkově srovnatelného partnera, a tak musela v mixu startovat spolu s Cristianem Savinem mezi třináctiletými. Ale vedli si výborně: mladý benátecký pár obsadil druhé místo! Cristian Savin získal ještě bronz za dvouhru a také za čtyřhru, kterou hrál společně s Patrikem Burničem z Chorvatska. A konečně poslední českou medaili vybojovaly Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) a Veronika Srncová (Sokol Židlochovice) třetím místem ve čtyřhře dívek v kategorii U13.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badminton Czech Talent: nejlepší byli Perníkáři

Tradiční turnaj regionálních výběrů do 11 let ovládli letos v Českém Krumlově Východočeši. Pardubické družstvo „Perníkářů“ deklasovalo konkurenci. V individuálním turnaji byli nejlepšími Lucie Krpatová a Jan Janoštík.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

Croatian Junior International: české finále vyhrála Tomalová

Velmi úspěšná byla česká výprava na juniorském mezinárodním mistrovství Chorvatska. Ve dvouhře dívek se hrálo české finále, Kateřina Tomalová v něm porazila Lucii Černou. Kousek od vítězství byli i nakonec druzí ve čtyřhře chlapců ...

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!