O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Indonéská superliga: skončila soutěž plná hvězd

Indonésie žila o víkendu finálovými souboji své Superligy. V soutěži ženských týmů se z vítězství radovalo družstvo Jaya Raya Suryanaga v čele s Yao Jie, mezi muži Suryanaga ve finále podlehla týmu Bandung SGS PLN s Taufikem Hidayatem.

Finále žen: Suryanaga uspěla i díky taktice

Na rozdíl od Česka se v Indonésii soutěže družstev dělí na mužské a ženské týmy. Ve finále soutěže žen se proti sobě v pátek 25. února postavily celky Suryanagy a Jakarty. Hráčky z hlavního města podlehly svým soupeřkám hladce 0:3 – vítězství Suryanagy bylo ale zároveň vítězstvím taktiky při nasazování. Manažer vítězného družstva totiž postavil sestavu následovně: první dvouhra Yao Jie, druhá Lindaweni a třetí Aprilia Yuswandari. Poslední dvě jmenované hráčky pak nasadil do první čtyřhry, čímž rozhodl o pořadí zápasů: nejprve první, druhá a třetí dvouhra, pak teprve první a druhá čtyřhra (kdyby se hráčky v nominaci "neopakovaly", hrála by se čtyřhra dříve). Zatímco síla Jakarty byla ve čtyřhrách, Suryanaga spoléhala na své singly a dokázala ve všech zvítězit. Přitom nepatřila před turnajem k favoritům: její sestava byla méně početná i hvězdná než u jiných celků a skládala se z odchovanců. Dobrá forma, špičkové výkony i taktická finta ve finále ale pomohly získat nečekané zlato.

Finále mužů: Taufik Hidayat zvedl vítězný pohár

Hvězdami nabité družstvo SGS bylo velkým favoritem superligy. O vítězství přesto musel tým, v jehož kádru startoval Lee Chong Wei a Taufik Hidayat, se soupeři z Jaya Raya Suryanaga tvrdě bojovat. Podobně jako ve finále žen byl jeden tým silnější ve dvouhrách a druhý v párových disciplínách: standardní pořadí utkání však udělalo z průběhu mnohem větší drama. Na úvod Han Yan Kit podlehl Lee Chong Wei 20:22 a 16:21 – SGS vedlo 1:0. Vzápětí ale v prvním deblu srovnali Alvent Yulianto a Tri Kusharjanto, když porazili Hendri Saputru a Chayuta Triyacharta 21:13 a 21:16. Důležitý bod přidal proti papírovému outsiderovi ve vyrovnaném singlu Taufik Hidayat, který přehrál Fauziho Adnana 21:16 a 23:21. Špičkoví deblisté Flandy Limpele a Hendra Aprida Gunawan měli přidat rozhodující třetí – ale nečekaně podlehli Rianu Agungovi a Tri Kusuma Wardhanovi 16:21 21:17 a 18:21. A tak musela rozhodnout až závěrečná dvouhra, v níž prodal své zkušenosti Tommy Sugiarto, který porazil Alrieho Gunadharmu 21:3 a 21:12 a definitivně přiřkl vítězství v indonéské superlize týmu SGS. Kompletní výsledky a další informace najdete na oficiálních stránkách

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

Hans Kristian Vittinghus a Lee Chong Wei: když dva dělají totéž, není to totéž

Během US Open nachytal dánský badmintonista svého soupeře na nečekanou fintu - odehrání pod nohama ze zadního forehandu. Během utkání Canada Open proti indickému soupeři Praneethovi se Lee také dopustil "zadního forehandového ...

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!