O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

India Open: Dánsko získalo dvě zlaté, stejně jako Čína

Úspěchem pro starý kontinent skončil turnaj Super Series v indickém Novém Dillí. Zlato slavily dánské páry Boe-Mogensen a Fischer-Pedersenová. Dvě zlaté si z ženských disciplín odnesla také Čína, ve dvouhře mužů turnaj ovládl Lee Chong Wei.

Dánové pořádně proháněli asijské favority ve všech disciplínách. Ve čtvtfinále dvouhry mužů byli hned tři jejich zástupci. Viktor Axelsen ani Hans-Kristian Vittinghus sice ani přes neobvyklé technické kousky do boje o medaile neprošli...

...ale Jan O. Jorgensen se dostal do semifinále, v němž svedl nádherný, i když nakonec nešťastný souboj s Chen Longem. Koncovka zápasu, v níž mimo jiné dojde i na bod získaný Chen Longovou trefou do Jorgensenova culíku (načež Gillian Clark cynicky doporučí dánskému badmintonistovi zkrátit sestřih) stojí za vidění!

Do finále se tak Dánové dostali pouze v párových disciplínách – a podařilo se jim vyrovnat zlatou bilanci čínského hegemona. Nedělní program turnaje otevřely Tang Jinhua a Yu Yang, které ve finále čtyřhry žen na tři sety porazily Jung Kyun Eun a Kim Ha Na z Korey. Následovalo o nic méně napínavé finále čtyřhry mužů s dobrým koncem pro dvojici Matthias Boe-Carsten Mogensen. Dánští hráči svorně přesedlali na nový typ rakety Yonex Z-Force II, která svým méně výrazným šedivo-modrým designem tak trochu "klame tělem" – jak vidno, hraje se s ní "vcelku dobře" ;-)

Ve finále žen se utkaly dvě čínské reprezentantky. Olympijská vítězka a nasazená jednička Li Xuerui tentokrát podlehla aktivněji hrající Wang Shixian; nutno ale říci, že zejména koncovku první sady Li doslova "vyházela".

Ve finále smíšené čtyřhry Joachim Fischer Nielsen s Christinnou Pedersenovou na tři sety porazili korejskou dvojici Ko Sung Hyun-Kim Ha Na. Kim tak ani napodruhé nedokázala udělat poslední krůček k vítězství, z něho se v nejdelším zápase finálového programu radoval dánský pár.

Na závěr si pořadatelé nechali očekávané finále dvouhry mužů. Do něj se s většími či menšími obtížemi probili dva nejvýše nasazení hráči. Lee Chong Wei, světová jednička, a Chen Long, světová dvojka. V první sadě šlo o překvapivě jednoznačné představení, v němž Lee dobře volenými křivkami svého útoku nedával soupeři ani pomyslet na výhru. Druhá sada nabídla vyrovnanější boj, v její koncovce to byl ale opět Lee, kdo mohl zvednout ruce vzhůru na znamení vítězství.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Čtyřhra mužů na dánský způsob: sledujte dvě parádní finále

Zkušený, léty na světovém okruhu otřískaný pár Lars Paaske – Jonas Rasmussen. Nové hvězdy turnajů Super Series, kteří jako jedni z mála dovedou porážet vydrilované a silné asijské páry, Matthias Boe a Carsten Mogensen. Dvě dánské ...

493 km/h: nejrychlejší smeč na světě má Tan Boon Heong

Yonex Nanoray Z-Speed je raketa vyvinutá se záměrem dosáhnout maximální rychlosti smečů. V laboratorních podmínkách byl díky ní opět překonán rychlostní rekord: v Guinessově knize rekordů je nyní zapsáno vedle jména malajského ...

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

London GP Gold: Kristína Gavnholt v semifinále!

Vynikajícího výsledku dosáhla na turnaji v Londýně Kristína Gavnholt: česká hráčka došla až do semifinále turnaje, cestou si poradila i s někdejší světovou jedničkou Wang Xin z Číny! Stínem na turnaji je obnovené zranění kolene ...

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!