O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Iceland International: Zuzana Pavelková ve čtvrtfinále

Na mezinárodní mistrovství Islandu se vypravila dvojice českých badmintonistů. V turnaji, který ovládli badmintonisté z Asie, se dokázala Zuzana Pavelková probojovat až do čtvrtfinále.

Češi v akci: Zevl i Pavelková vyhráli jeden zápas

Ve dvouhře mužů se z Čechů představil pouze Lukáš Zevl. V prvním kole se mu podařilo přehrát Nathana Vervaekeho z Belgie dvakrát 21:17. Ve druhém už čekal pátý nasazený Kim Bruun – dánskému soupeři Lukáš podlehl 12:21 a 13:21. Zuzana Pavelková měla jako čtvrtá nasazená první kolo volné, ve druhém pak suverénně přehrála domácí Johannu Johannsdóttir 21:4 a 21:9. Ve čtvrtfinále po tři čtvrtě hodiny dlouhém boji podlehla Natalii Perminovové z Ruska 14:21 21:17 a 11:21.

Z finálového dne si hned tři zlaté medaile odnesli zástupci Tchaj-wanu, Chou Tien Chen a Chiang Mei Hui – vítězové dvouher společně uspěli i ve smíšené čtyřhře. Ve čtyřhře žen se zase hrálo čistě korejské finále, a tak jedinou disciplínou, která přinesla úspěch Evropanům, se stala čtyřhra mužů. V ostrovním duelu velšského a skotského páru se jako lepší ukázal ten první...

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Joe Morgan, Nick Strange (Wales) – Martin Campbell, Patrick Machugh (Skotsko) 21:17 21:16
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Ha Young Woong (Korea) 21:19 23:21
dvouhra žen: Chiang Mei Hui (Tchaj-wan) – Romina Gabdullinová (Rusko) 21:17 21:17
čtyřhra žen: Lee So Hee, Shing Seung Chan - Ko A Ra, Yoo Hae Won (všechny Korea) 21:18 21:16
smíšená čtyřhra: Chou Tien Chen, Chiang Mei Hui (Tchaj-wan) – Helgi Johanesson, Elin Thora Eliasdottir (Island) 21:16 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál Holobradého: Indonésie - ČR 3:2

Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!