O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian Junior: na "korejském přeboru" se našim moc nedařilo

Mezinárodní mistrovství juniorů v Maďarsku se stalo prakticky "korejským přeborem" – zástupci asijské velmoci si rozebrali většinu medailí. Našim reprezentantům se příliš nedařilo, nejlépe si vedli Adam Mendrek a Michal Světnička v deblu.

Česká stopa: juniorští reprezentanti sbírali zkušenosti

V nabitém startovním poli, kde nechyběli hráči z Korey, Dánska či třeba Turecka, se naši příliš neprosadili. Zejména dvouhry nabídly nelichotivou statistiku. Hned v prvním kole vypadli Jiří Louda, Michal Hamáček, Filip Budzel, Matěj Klupa, Bedřich Valenta či Matěj Šváb, čestnou výhru zaznamenali Jan Hubáček a Michal Světnička. Asi nejlepší dojem v Pécsi zanechal Adam Mendrek, který se přes skreče a odhlášky dostal až do třetího kola a tam hrál na tři sety s Kim Doo Han – tedy soupeřem ze silného korejského kádru.

Mezi dívkami se nám vedlo obdobně: Pavla Drapáčová se dostala do třetího kola skrečí a v něm podlehla soupeřce z Korey, podobně si vedla její oddílová kolegyně Irena Mališová, bez výhry se s turnajem loučily i Veronika Koldová, Denisa Šikalová a Michaela Myšáková. Vítězný zápas zaznamenala pouze Monika Světničková, jež posléze podlehla soupeřce z Turecka.

Také v mixu naše bilance nebyla oslnivá. Ve svém prvním zápase vypadli Matěj Klupa s Irenou Mališovou, Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou (dánští soupeři byli nad jejich síly), Filip Budzel s Pavlou Drapáčovou, Jan Hubáček s Michaelou Myšákovou, Michal Světnička s Janou Čižnárovou ze Slovenska i Michal Hamáček s Monikou Světničkovou. Pouze Jiří Louda a Denisa Šikalová vyhráli své první kolo, posléze vzali 9 a 10 bodů nasazené korejské dvojici.

Ve čtyřhře dívek si nejlépe vedla Michaela Myšáková, když spolu s ukrajinskou spoluhráčkou Irinou Bezdieniezhnykhovou po prvním volném kole vyhrála i druhé a podlehla opět až korejskému páru Han-Kim (ty o kolo dříve vyřadily Veroniku Koldovou a její maďarskou spoluhráčku Agnes Nemethovou). Pavla Drapáčová a Irena Mališová nestačily na první nasazené. Jedno kolo uhrály Denisa Šikalová s Monikou Světničkovou, posléze podlehly tureckým soupeřkám.

Nejlepšího výsledku dosáhli naši junioři v deblu. Mezi brzy vypadnuvší páry se zařadili Jiří Louda s Bedřichem Valentou, kteří nestačili na anglickou dvojici. Michal Hamáček a Jan Hubáček zase podlehli soupeřům z Francie. Filip Budzel s Matějem Klupou pak prohráli s dvojicí z Dánska. Nasazení i losu naplno využili Adam Mendrek a Michal Světnička: po prvním volném kole porazili chorvatský pár a ve třetím kole také dvojici z Běloruska. Ve čtvrtfinále už nestačili na korejskou dvojici Jeon-Kim, ale uhráli pěkných 15 a 20 bodů.

Že byl turnaj víceméně přeborem našlapané korejské reprezentace, potvrdí nejlépe výsledky finálových zápasů. Pouze jediný čestný úspěch zaznamenalo Dánsko ve čtyřhře chlapců, jinak bylo mezinárodní mistrovství Maďarska v juniorské kategorii plně v režii asisjké velmoci.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra dívek: Kim Hyo Min - Lee Jang Mi (obě Korea) 23:21 21:12
dvouhra chlapců: Jeon Hyuk Jin - Heo Kwang Hee (oba Korea) 21:16 19:21 21:19
čtyřhra dívek: Han So Yeon, Kim Hyo Min - Kim Ji Won, Lee Sun Min (všechny Korea) 21:16 21:18
čtyřhra chlapců: Mathias Christiansen, David Daugaard (Dánsko) – Bao Kwon Young, Ryu Soo Hwan (Korea) 21:18 21:18
smíšená čtyřhra: Bae Kwon Young, Kim Ji Won - Heo Kwang Hee, Kim Hyo Min (všichni Korea) 21:13 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!