O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian Junior: dvě medaile české reprezentace

V solidně obsazeném turnaji evropského juniorského circuitu dosáhla česká výprava na dvě medailová umístění. Magdalena Lajdová s Terezou Švábíkovou obsadily druhé místo ve čtyřhře, Michal Hubáček s Monikou Světničkovou pak skončili třetí v mixu.

Ve dvouhrách se z chlapců nejdále dostal Jan Louda, který si připsal cennou třísetovou výhru nad nasazeným Portugalcem Atilanem a maďarským soupeřem Bence Pytlem, vypadl až po třech setech s bulharským reprezentantem Vladimirem Šiškovem. Mezi dívkami měly blízko k medaili čerstvá mistryně ČR Monika Světničková a Magdalena Lajdová – obě skončily svou pouť turnajem ve čtvrtfinále, když nestačily na turecké soupeřky Aliye Demirbag, respektive Kader Inal.

Zatímco ve čtyřhře chlapců bylo maximem Čechů jedno uhrané kolo, ostatní párové disciplíny přinesly větší úspěchy. Mezi dívkami předvedly velkou jízdu až do finále Magdalena Lajdová s Terezou Švábíkovou. Po výhrách nad polskou dvojicí Dabczynská-Goszczynská a francouzskými páry Arnou-Souillard a Faulmann-Hoyaux přehrály v semifinále i turnajové dvojky Katarinu Galenič a Maju Pavlinič z Chorvatska. Až turecké soupeřky Fatma Nur Yavuz a Kader Inal ve finále byly nad síly nově složeného páru.

Medailový úspěch zaznamenali také Michal Hubáček a Monika Světničková v mixu. Napínavý pro ně byl především zápas třetího kola, ve kterém vyřadili nasazený slovinský pár Ivanič-Salehar 21:19 ve třetím setu. Také Michal s Monikou porazili dvě francouzské páry – a nestačili až na velmi silné Turky. Melih Turgut a Fatma Nur Yavuz v semifinále byli nad síly dvojice M+M. Dobrým výsledkem v mixu pak bylo také čtvrtfinále páru Lukáš Holub – Magdalena Lajdová.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS