O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian International: Čechům se tentokrát nedařilo

Skromnou českou účast mělo mezinárodní mistrovství Maďarska. V turnaji evropského circuitu se našim zástupcům nepodařilo vybojovat ani jednu výhru v hlavní soutěži.

Češi v akci: tentokrát bez úspěchů

Turnaje v Maďarsku se zúčastnila také trojice českých reprezentantů. Lukáš Zevl se bohužel neprobojoval do hlavní soutěže z kvalifikace mixu ani dvouhry. Alžběta Bášová s Jakubem Bitmanem byli do mixu nasazeni jako turnajové jedničky. Tuto pozici ale nepotvrdili, když hned ve svém prvním zápase podlehli dánskému páru Kasper Antonsen, Amanda Madsenová 11:21 a 14:21. Jakub pak ještě nastoupil i do dvouhry, v níž nestačil na šestého nasazeného Iztoka Utrošu ze Slovinska po třech setech.

Nejúspěšnější hráčkou turnaje se stala Ruska Olga Golovanovová, jež získala výhru ve dvouhře i čtyřhře. Zajímavostí pro české fanoušky může být druhé místo ve smíšené čtyřhře pro dlouhodobé opory benáteckého extraligového týmu Vikiho Indru Okvanu a Gustiani Sari Megawati. Okvana si pak spravil chuť v deblu, kde se Saputrou Albertem získal dokonce zlato.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Robin Tabeling, Myke Halkema (Nizozemsko) – Viki Indra Okvana, Gustiani Sari Megawati (Indonésie) 21:17 21:17
dvouhra žen: Olga Golovanovová (Rusko) – Soraye De Visch Eijbergenová (Nizozemsko) 21:15 18:21 21:15
dvouhra mužů: Ernesto Velasquez (Španělsko) – Raul Must (Estonsko) 21:14 21:17
čtyřhra žen: Olga Golovanovová, Viktoria Vorobjovová (Rusko) – Celine Juelová, Joesphine Van Zaane (Dánsko) 21:17 19:21 21:11
čtyřhra mužů: Saputra Albert, Viki Indra Okvana (Indonésie) – Frederik Colberg, Mikkel Mikkelsen (Dánsko) 21:16 23:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!