O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian International: Bitman s Bášovou druzí v mixu!

Parádního úspěchu dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou na mezinárodním mistrovství Maďarska, když obsadili druhé místo ve smíšené čtyřhře. V turnaji startovala početná skupina českých reprezentantů.

Češi v akci: druhé místo Bitmana a Bášové

Ve dvouhře mužů se v hlavní soutěži představilo kvarteto Čechů. Milan Ludík uhrál kolo po výhře nad Indonésanem Kusumou, pak podlehl nasazenému Wraberovi z Rakouska. Podobně si vedl Jakub Bitman, který v prvním kole přehrál Charalambidise z Řecka, pak v koncovce třetí sady prohrál s Chetanem Anandem z Indie. Pavel Florian a Ondřej Kopřiva se loučili se soutěží už v prvních kolech po porážkách s Claerboutem z Francie, respektive Rasmussenem z Dánska. Mezi ženami se z kvalifikace dostala Dominika Koukalová, která v prvním kole porazila Dzhangobenkovovou z Ukrajiny, pak podlehla první nasazené Zaitsavové z Běloruska. Kateřina Tomalová nestačila pro změnu na druhou nasazenou Anne Haldovou Jensenovou z Dánska.

Ve čtyřhře mužů získaly oba naše páry čtvrtfinálovou účast. Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem po volném kole a walkoveru podlehli chorvatské dvojici Durkinjak-Hoelbling. Pavel Florial s Ondřejem Kopřivou postupně porazili Dew-Hattense s Kanym a Christensena s Myhrem, mezi osmi nejlepšími podlehli švédské dvojici Holm-Lowen – Myhren. Ve čtyřhře žen byly Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou nasazeny jako turnajové dvojky. A pozici využily k pěknému výsledku: po volném kole přehrály v koncovce třetí sady sestry Sarosiovy z Maďarska i dánskou dvojici Christensenová-Futtrupová, až v semifinále podlehly Finneové-Ipsenové a Hansenové.

V mixu jsme měli také dva zástupce. Pavel Drančák se Šárkou Křížkovou po volném kole podlehli polské dvojici Kolumbajew-Poprzecková. Zato Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou předvedli spanilou jízdu, když porazili dvojice Moelhede-Noergaardová, Johansen-Madsenová a z české extraligy dobře známý indonéský pár Okvana-Megawati. Ve finále však bohužel podlehli Durkinjakovi a Poznanovičové.

Druhé místo z mixu a třetí z ženské čtyřhry je i tak dobrou vizitkou české reprezentace na mezinárodním mistrovství Maďarska.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) – Jakub Bitman, Alžběta Bášová 21:16 21:18
dvouhra žen: Maria Ulitinová (Ukrajina) – Olga Golovanovová (Rusko) 21:11 17:21 21:16
dvouhra mužů: Vladimir Malkov (Rusko) – Inoki Theopilus (Francie) 21:9 21:10
čtyřhra žen: Carola Bottová, Staša Poznanovičová (Německo, Chorvatsko) – Julie Finneová-Ipsenová, Rikke S. Hansenová (Dánsko) 21:17 23:21
čtyřhra mužů: Ruud Bosch, Jim Middelburg (Nizozemsko) – Zvonimir Durkinjak, Zvonimir Hoelbling (Chorvatsko) 17:21 21:19 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS