O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian International: Bitman s Bášovou druzí v mixu!

Parádního úspěchu dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou na mezinárodním mistrovství Maďarska, když obsadili druhé místo ve smíšené čtyřhře. V turnaji startovala početná skupina českých reprezentantů.

Češi v akci: druhé místo Bitmana a Bášové

Ve dvouhře mužů se v hlavní soutěži představilo kvarteto Čechů. Milan Ludík uhrál kolo po výhře nad Indonésanem Kusumou, pak podlehl nasazenému Wraberovi z Rakouska. Podobně si vedl Jakub Bitman, který v prvním kole přehrál Charalambidise z Řecka, pak v koncovce třetí sady prohrál s Chetanem Anandem z Indie. Pavel Florian a Ondřej Kopřiva se loučili se soutěží už v prvních kolech po porážkách s Claerboutem z Francie, respektive Rasmussenem z Dánska. Mezi ženami se z kvalifikace dostala Dominika Koukalová, která v prvním kole porazila Dzhangobenkovovou z Ukrajiny, pak podlehla první nasazené Zaitsavové z Běloruska. Kateřina Tomalová nestačila pro změnu na druhou nasazenou Anne Haldovou Jensenovou z Dánska.

Ve čtyřhře mužů získaly oba naše páry čtvrtfinálovou účast. Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem po volném kole a walkoveru podlehli chorvatské dvojici Durkinjak-Hoelbling. Pavel Florial s Ondřejem Kopřivou postupně porazili Dew-Hattense s Kanym a Christensena s Myhrem, mezi osmi nejlepšími podlehli švédské dvojici Holm-Lowen – Myhren. Ve čtyřhře žen byly Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou nasazeny jako turnajové dvojky. A pozici využily k pěknému výsledku: po volném kole přehrály v koncovce třetí sady sestry Sarosiovy z Maďarska i dánskou dvojici Christensenová-Futtrupová, až v semifinále podlehly Finneové-Ipsenové a Hansenové.

V mixu jsme měli také dva zástupce. Pavel Drančák se Šárkou Křížkovou po volném kole podlehli polské dvojici Kolumbajew-Poprzecková. Zato Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou předvedli spanilou jízdu, když porazili dvojice Moelhede-Noergaardová, Johansen-Madsenová a z české extraligy dobře známý indonéský pár Okvana-Megawati. Ve finále však bohužel podlehli Durkinjakovi a Poznanovičové.

Druhé místo z mixu a třetí z ženské čtyřhry je i tak dobrou vizitkou české reprezentace na mezinárodním mistrovství Maďarska.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) – Jakub Bitman, Alžběta Bášová 21:16 21:18
dvouhra žen: Maria Ulitinová (Ukrajina) – Olga Golovanovová (Rusko) 21:11 17:21 21:16
dvouhra mužů: Vladimir Malkov (Rusko) – Inoki Theopilus (Francie) 21:9 21:10
čtyřhra žen: Carola Bottová, Staša Poznanovičová (Německo, Chorvatsko) – Julie Finneová-Ipsenová, Rikke S. Hansenová (Dánsko) 21:17 23:21
čtyřhra mužů: Ruud Bosch, Jim Middelburg (Nizozemsko) – Zvonimir Durkinjak, Zvonimir Hoelbling (Chorvatsko) 17:21 21:19 21:16