O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nations Future Cup: Češi ve Švýcarsku na čtvrtém místě

Mladý český výběr startovat minulý týden na turnaji Nations Future Cup ve Švýcarsku. Naši reprezentanti získali čtvrté místo v týmové soutěži, nejlepším individuálním výsledkem bylo páté místo Michaely Zelinkové ve dvouhře dívek.

Týmová soutěž: Češi využili nasazení

Český výběr startoval ve Švýcarsku pod vedením Stanislava Kohoutka ve složení Dominika Budzelová, Tereza Švábíková, Michaela Zelinková, Petr Beran, Jan Louda a Jan Somerlík. V základní skupině si náš tým jednoznačně poradil s Lucemburskem v poměru 4:1. Stejně se povedlo porazit i tým Itálie, a tak si Češi zajistili účast v bojích o medaile. V závěrečném utkání skupiny náš tým podlehl 1:4 silnému Švýcarsku. To znamenalo semifinálový souboj s jedním z favoritů turnaje, Španělskem. V něm naši nestačili a po porážce 0:3 byli odsouzeni hrát o třetí místo s Belgií. Po napínavém průběhu se z výhry bohužel opět radovali soupeři – porážka 2:3 znamenala konečné 4. místo v turnaji.

Pořadí týmů v Nations Future Cup 2013:
1. Španělsko
2. Švýcarsko
3. Belgie
4. Česká republika
5. Rakousko
6. Slovinsko
7. Itálie
8. Lucembursko

Individuální turnaj: naši sbírali cenné zkušenosti

Ačkoliv šlo o turnaj kategorie U17, za Českou republiku v něm startovali hráči ročníků narození 1998, 1999 či dokonce 2000. V tvrdé konkurenci starších soupeřů tedy spíše sbírali zkušenosti a konfrontovali se s úrovní mezinárodního badmintonu. Nejlepšího výsledku dosáhla ve dvouhře Michaela Zelinková. Po dvou vítězstvích ji až ve čtvrtfinále zastavila pozdější vítězka Ronja Sternová ze Švýcarska. Vítězný zápas ve dvouhře si připsala i Dominika Budzelová, ve čtyřhře jedno kolo uhrály páry Somerlík-Louda a Beran-Miklič.

Přehled výsledků našich hráčů

Výsledky finálových zápasů individuálního turnaje:
smíšená čtyřhra: Rowan Scheurkogel, Ann Knaepenová - Ward Van Boven, Presence Beelenová (všichni Belgie) 21:15 21:19
čtyřhra dívek: Ema Cizeljová, Katarina Betonová (Slovinsko) – Michelle Greberová, Nicole Perroudová (Švýcarsko) 21:16 21:8
čtyřhra chlapců: Rover Jay Babatido, Rowan Scheurkogel (Belgie) – Enrique Penalver, Pablo San Martin (Španělsko) 14:21 22:20 21:16
dvouhra dívek: Ronja Sternová (Švýcarsko) – Isabel Fernandezová (Španělsko) 15:21 21:15 21:17
dvouhra chlapců: Enrique Penalver (Španělsko) – Dominik Bütikofer (Švýcarsko) 21:17 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Jak hrají badminton zvířata

Sledujte vtipné video trenérsko/hráčského dua Michal Světnička - Standa Kohoutek. Kluci vám ukážou, jak by to vypadalo, kdyby se do tréninku badmintonu pustila zvířátka jako jelen, pes, had... no a nebo kohoutek ;-)

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS