O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nations Future Cup: Češi ve Švýcarsku na čtvrtém místě

Mladý český výběr startovat minulý týden na turnaji Nations Future Cup ve Švýcarsku. Naši reprezentanti získali čtvrté místo v týmové soutěži, nejlepším individuálním výsledkem bylo páté místo Michaely Zelinkové ve dvouhře dívek.

Týmová soutěž: Češi využili nasazení

Český výběr startoval ve Švýcarsku pod vedením Stanislava Kohoutka ve složení Dominika Budzelová, Tereza Švábíková, Michaela Zelinková, Petr Beran, Jan Louda a Jan Somerlík. V základní skupině si náš tým jednoznačně poradil s Lucemburskem v poměru 4:1. Stejně se povedlo porazit i tým Itálie, a tak si Češi zajistili účast v bojích o medaile. V závěrečném utkání skupiny náš tým podlehl 1:4 silnému Švýcarsku. To znamenalo semifinálový souboj s jedním z favoritů turnaje, Španělskem. V něm naši nestačili a po porážce 0:3 byli odsouzeni hrát o třetí místo s Belgií. Po napínavém průběhu se z výhry bohužel opět radovali soupeři – porážka 2:3 znamenala konečné 4. místo v turnaji.

Pořadí týmů v Nations Future Cup 2013:
1. Španělsko
2. Švýcarsko
3. Belgie
4. Česká republika
5. Rakousko
6. Slovinsko
7. Itálie
8. Lucembursko

Individuální turnaj: naši sbírali cenné zkušenosti

Ačkoliv šlo o turnaj kategorie U17, za Českou republiku v něm startovali hráči ročníků narození 1998, 1999 či dokonce 2000. V tvrdé konkurenci starších soupeřů tedy spíše sbírali zkušenosti a konfrontovali se s úrovní mezinárodního badmintonu. Nejlepšího výsledku dosáhla ve dvouhře Michaela Zelinková. Po dvou vítězstvích ji až ve čtvrtfinále zastavila pozdější vítězka Ronja Sternová ze Švýcarska. Vítězný zápas ve dvouhře si připsala i Dominika Budzelová, ve čtyřhře jedno kolo uhrály páry Somerlík-Louda a Beran-Miklič.

Přehled výsledků našich hráčů

Výsledky finálových zápasů individuálního turnaje:
smíšená čtyřhra: Rowan Scheurkogel, Ann Knaepenová - Ward Van Boven, Presence Beelenová (všichni Belgie) 21:15 21:19
čtyřhra dívek: Ema Cizeljová, Katarina Betonová (Slovinsko) – Michelle Greberová, Nicole Perroudová (Švýcarsko) 21:16 21:8
čtyřhra chlapců: Rover Jay Babatido, Rowan Scheurkogel (Belgie) – Enrique Penalver, Pablo San Martin (Španělsko) 14:21 22:20 21:16
dvouhra dívek: Ronja Sternová (Švýcarsko) – Isabel Fernandezová (Španělsko) 15:21 21:15 21:17
dvouhra chlapců: Enrique Penalver (Španělsko) – Dominik Bütikofer (Švýcarsko) 21:17 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPA U19: Jan Somerlík a Michal Hubáček slaví dvě zlaté medaile

Celostátní turnaj juniorů GPA U19 hostila o víkendu 1.-2. listopadu Vinoř. Po dvou výhrách vezou Jan Somerlík a Michal Hubáček. Mezi dívkami ovládla dvouhru domácí Michaela Zelinková.

GPA U13: trojnásobným vítězem Cristian Savin

Domácího prostředí v Benátkách nad Jizerou dokonale využil Cristian Savin a stal se trojnásobným vítězem prvního republikového turnaje GPA mladších žáků v kategorii U13.

GPA U13: Klimkovice slaví medailové hody

Druhý republikový turnaj Grand Prix A kategorie U13 se konal o víkendu ve Vinoři. Nejúspěšnější hráčkou se stala Dominika Budzelová ze Sokola Klimkovice – vítězka dvou párových disciplín. Prosadili se ale také Jihočeši a ...

Nations Future Cup: Česko v týmové soutěži obsadilo druhé místo

Česká reprezentace do 17 let se účastní turnaje Nations Future Cup v rakouském Judenburgu. V týmové soutěži se podařilo porazit domácí tým, Španělsko a Švýcarsko, prohra s Belgií znamenala celkové druhé místo.

MČR U19: dva tituly Moniky Světničkové a Michala Hubáčka

Český Krumlov hostil týden po dospěláckém šampionátu MČR juniorů. Nejúspěšnějšími se ziskem dvou titulů stali Michal Hubáček a Monika Světničková.

Swiss Open: napínavé finále dvouhry zvládl lépe Chen Jin

Čínského vítěze měla dvouhra mužů v prestižním Swiss Open: Chen Jin po více než hodině hry a třech setech porazil korejského soupeře Lee Hyun-ila. Čeští reprezentanti ve dvouhře skončili už v prvním kole, Petr Koukal alespoň vzal ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!