O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hradecký lev: víkendové GPB dospělých

Tradiční republikový turnaj dospělých se konal mezi 5.-6. říjnem v Hradci Králové. Překvapivým vítězem dvouhry mužů se stal nenasazený Zdeněk Sváta. Jinak se prosazovali papíroví favorité jako Dominika Koukalová, či mix Drančák-Bášová.

Domácí Bášová zvítězila i s neobvyklým partnerem

Právě v mixu došlo k zajímavému spojení – namísto svého obvyklého partnera Kuby Bitmana nastoupila Alžběta Bášová do turnaje s Pavlem Drančákem; jenž právě spolu s Bitmanem získal tři mistrovské tituly v deblu. Možná i díky této pavučině provázaností si na kurtu dobře rozuměli a beze ztráty setu dokázali ovládnout z pozic nasazených jedniček celého Hradeckého lva.

Ani ve dvouhře žen se příliš překvapení nekonalo; snad až na vydřené vítězství Veroniky Koldové nad třetí nasazenou Terezou Lajdovou ve čtvrtfinále (sety 25:23 a 22:20 hovoří jasnou řečí). Ve finále se však sešly dvě nejvýše nasazené hráčky; Dominika Koukalová pak přehrála Martinu Vackovou a může se těšit z pomyslného titulu největší hradecké "lvice".

Naopak mezi muži předvedl velkou jízdu turnajovým pavoukem Zdeněk Sváta. Jako nenasazený zvládl bez obtíží dvě první kola a pak přišly perné chvilky v podobě soubojů s nasazenými hráči. S Lukášem Kurzem si poradil 21:10 ve třetím setu. Následně udolal i Přemysla Voráče – 21:19 ve třetím setu. V semifinále čekal Dan Holec, i on ale odešel poražen – 22:20 ve třetím setu! A to se ukázalo jako rozhodující koncovka turnaje, protože do finále už soupeř ze spodní poloviny pavouka Ivo Stoklas pro zranění zad nenastoupil...

Ve čtyřhře žen byl černým koněm turnaje domácí pár Ludmila Bášová-Ivana Sahánková. Jejich cesta ale nakonec skončila v semifinále na raketách Zuzany Jeřichové a Veroniky Koldové. Mostecké hráčky turnaj zakončily vítězně, když zvládly koncovku třetí sady proti Monice Erbenové a Martině Vackové.

V dobře obsazené čtyřhře mužů se do semifinále dostaly všechny nasazené páry. Turnajové jedničky a dvojky ale nakonec finále nehrály – to se stalo záležitostí párů ¾. Ondřej Král s Ivem Stoklasem v něm překonali Daniela Skrčeného s Janem Jiráskem.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Zuzana Jeřichová, Veronika Koldová (Super Stars Most) – Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Kladno, Sokol Králův Dvůr) 17:21 21:14 21:19
smíšená čtyřhra: Pavel Drančák, Alžběta Bášová (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno) 21:13 21:14
dvouhra žen: Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) – Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) 23:21 21:14
čtyřhra mužů: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha Radotín) – Jan Jirásek, Daniel Skrčený (BaC Kladno) 21:19 21:10
dvouhra mužů: Zdeněk Sváta (Astra ZM Praha) – Ivo Stoklas (Sokol Meteor Praha Radotín) scr.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonová exhibice v Říčanech: Zábavné odpoledne se špičkovým badmintonem

Výjimečná badmintonová exhibice v podání českých reprezentantů a mistrů republiky, dovednostní soutěže pro děti a možnost zahrát si s našimi nejlepšími badmintonisty – to vše se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 v prostorách ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!