O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hradecký lev: nejlépe si vedli Martina Vacková a René Neděla

Tradiční turnaj Hradecký lev – Grand Prix B dospělých hostil o víkendu 4.-5. října Hradec Králové. Nejlépe se vedlo Martině Vackové a René Nedělovi, kteří dokázali získat dvě zlaté medaile – společně v mixu a každý sám navíc ve dvouhře.

Početně a zejména kvalitativně výborně obsazený turnaj byl rozdělen do dvou hracích dnů, kdy sobotní duely mixu a dvouher doplnily nedělní čtyřhry a finálové rozuzlení. Na úkor všech výše nasazených párů se k mixové výhře prosadili René Neděla s Martinou Vackovou, když na cestě za zlatem porazili dvojice Brabec-Slatinská, Stoklas-Jechová, ve třech setech turnajové dvojky Zahrádku a Maixnerovou, a konečně i semifinálové a finálové soupeře Holce a Lajdovou, respektive Marka Tellera a Terezu Appelovou.

Ve dvouhře mužů kráčel René Neděla za vítězstvím v domácím prostředí neohroženě a i nasazené soupeře "kosil" ve dvou setech. Tak si poradil s Radimem Dvořákem, Jiřím Měřičkou i Lukášem Kurzem. Dramatickou koncovku mělo semifinále proti plzeňskému Jiřímu Loudovi, kterého Neděla udolal až poměrem 22:20 v rozhodujícím setu. V čistě hradeckém finále si pak poradil s týmovým kolegou Janem Hubáčkem 25:23 a 21:16.

Mezi ženami pozici první nasazené uhájila Martina Vacková a přidala se tak ke svému mixovému partnerovi v získávání zlatých medailí. Nejprve si poradila s Vlastou Phamovou, posléze už ji čekaly jen soupeřky z pražské Astry. Jak Michaelu Myšákovou, tak i Dominiku Kurzovou a Zuzanu Klusoňovou ale Vacková zvládla přehrát a potvrdila pozici první hráčky republikového žebříčku dospělých.

Také ve čtyřhře mužů se z titulu radoval první nasazený pár. Ivo Stoklas s Markem Tellerem sice hráli téměř všechny své zápasy na tři sety (už první kolo proti Stehlíkovi s Dvořákem, a také semifinále s Hamáčkem a Hubáčkem i finále proti Loudovi s Voráčem), v rozhodující sadě ale měli vždy více sil, umu i štěstí než jejich soupeři. René Neděla ke dvěma zlatým přidal za čtyřhru spolu s Martinem Heroutem bronzovou medaili.

A Martina Vacková svého mixéra napodobila i ve čtyřhře žen – společně s Monikou Erbenovou vstupovaly do turnaje jako jedničky, v semifinále ale podlehly dvojici Zuzana Klusoňová-Tereza Lajdová. Ty pak ve finále obsazeném pouze hráčkami pražské Astry podlehly ve dvou setech Dominice Kurzové a Elišce Maixnerové.

Výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: René Neděla, Martina Vacková (Montas Hradec Králové, Sokol Králův Dvůr) – Marek Teller, Tereza Appelová (Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Proboštov) 21:18 21:10
dvouhra mužů: René Neděla - Jan Hubáček (oba Montas Hradec Králové) 25:23 21:16
dvouhra žen: Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) – Zuzana Klusoňová (Astra ZM Praha) 21:14 21:15
čtyřhra mužů: Ivo Stoklas, Marek Teller (Sokol Meteor Praha Radotín) – Jiří Louda, Přemysl Voráč (USK Plzeň) 21:12 13:21 21:18
čtyřhra žen: Dominika Kurzová, Eliška Maixnerová - Zuzana Klusoňová, Tereza Lajdová (všechny Astra ZM Praha) 21:18 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Rakouská liga: Čechy v Pressbaumu čeká finále!

Až na vrchol rakouské nejvyšší soutěže mohou vystoupat čeští hráči, kteří hájí v rakouské bundeslize barvy celku ASV Pressbaum. Po jasném vítězství nad WBH Wien si Pressbaum zahraje finále, soupeřem mu bude celek ASKÖ Traun.

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

MČR dospělých: první den překvapení nepřinesl

Dnes, v pátek 4. února, odstartovalo v Přerově 51. MČR dospělých. První kola se obešla bez větších překvapení – favorité si občas nechali vzít set nebo čelili set/mečbolům, ale svoji úlohu potvrdili, v mixu dokonce postoupilo do ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!