O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hradecký lev: nejlépe si vedli Martina Vacková a René Neděla

Tradiční turnaj Hradecký lev – Grand Prix B dospělých hostil o víkendu 4.-5. října Hradec Králové. Nejlépe se vedlo Martině Vackové a René Nedělovi, kteří dokázali získat dvě zlaté medaile – společně v mixu a každý sám navíc ve dvouhře.

Početně a zejména kvalitativně výborně obsazený turnaj byl rozdělen do dvou hracích dnů, kdy sobotní duely mixu a dvouher doplnily nedělní čtyřhry a finálové rozuzlení. Na úkor všech výše nasazených párů se k mixové výhře prosadili René Neděla s Martinou Vackovou, když na cestě za zlatem porazili dvojice Brabec-Slatinská, Stoklas-Jechová, ve třech setech turnajové dvojky Zahrádku a Maixnerovou, a konečně i semifinálové a finálové soupeře Holce a Lajdovou, respektive Marka Tellera a Terezu Appelovou.

Ve dvouhře mužů kráčel René Neděla za vítězstvím v domácím prostředí neohroženě a i nasazené soupeře "kosil" ve dvou setech. Tak si poradil s Radimem Dvořákem, Jiřím Měřičkou i Lukášem Kurzem. Dramatickou koncovku mělo semifinále proti plzeňskému Jiřímu Loudovi, kterého Neděla udolal až poměrem 22:20 v rozhodujícím setu. V čistě hradeckém finále si pak poradil s týmovým kolegou Janem Hubáčkem 25:23 a 21:16.

Mezi ženami pozici první nasazené uhájila Martina Vacková a přidala se tak ke svému mixovému partnerovi v získávání zlatých medailí. Nejprve si poradila s Vlastou Phamovou, posléze už ji čekaly jen soupeřky z pražské Astry. Jak Michaelu Myšákovou, tak i Dominiku Kurzovou a Zuzanu Klusoňovou ale Vacková zvládla přehrát a potvrdila pozici první hráčky republikového žebříčku dospělých.

Také ve čtyřhře mužů se z titulu radoval první nasazený pár. Ivo Stoklas s Markem Tellerem sice hráli téměř všechny své zápasy na tři sety (už první kolo proti Stehlíkovi s Dvořákem, a také semifinále s Hamáčkem a Hubáčkem i finále proti Loudovi s Voráčem), v rozhodující sadě ale měli vždy více sil, umu i štěstí než jejich soupeři. René Neděla ke dvěma zlatým přidal za čtyřhru spolu s Martinem Heroutem bronzovou medaili.

A Martina Vacková svého mixéra napodobila i ve čtyřhře žen – společně s Monikou Erbenovou vstupovaly do turnaje jako jedničky, v semifinále ale podlehly dvojici Zuzana Klusoňová-Tereza Lajdová. Ty pak ve finále obsazeném pouze hráčkami pražské Astry podlehly ve dvou setech Dominice Kurzové a Elišce Maixnerové.

Výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: René Neděla, Martina Vacková (Montas Hradec Králové, Sokol Králův Dvůr) – Marek Teller, Tereza Appelová (Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Proboštov) 21:18 21:10
dvouhra mužů: René Neděla - Jan Hubáček (oba Montas Hradec Králové) 25:23 21:16
dvouhra žen: Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) – Zuzana Klusoňová (Astra ZM Praha) 21:14 21:15
čtyřhra mužů: Ivo Stoklas, Marek Teller (Sokol Meteor Praha Radotín) – Jiří Louda, Přemysl Voráč (USK Plzeň) 21:12 13:21 21:18
čtyřhra žen: Dominika Kurzová, Eliška Maixnerová - Zuzana Klusoňová, Tereza Lajdová (všechny Astra ZM Praha) 21:18 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

České akademické hry: známe nejlepší vysokoškoláky

Ve dnech 10.-11. srpna proběhlo Akademické mistrovství České republiky v badmintonu. Do soutěží zasáhli zástupci vysokých škol z celé republiky, z vítězství ve dvouhrách se radovali Jan Vitvera a Eliška Maixnerová, ve čtyřhrách ...

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

German Junior: naši junioři dostali "asijskou školu"

Na mezinárodním mistrovství Německa juniorů startovala také skupina českých reprezentantů. Na špičkově obsazeném turnaji končili většinou na raketách Asiatů, kteří pro sebe získali tři prvenství; dvě zlaté medaile pak míří do ...

Slovenia Junior: úspěšný mix Hubáček-Kurzová

Mezinárodního mistrovství Slovinska se zúčastnila početná skupina českých hráčů. Nejlépe si vedli Jan Hubáček a Dominika Kurzová – nakonec pátí v mixu. Medailové úspěchy sbírali čeští žáci v souběžném mezinárodním turnaji U11-U15.

Hungarian International: druhé místo českého mixu

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou zazářili na mezinárodním mistrovství Maďarska. Z pozice nasazených jedniček došli až do finále smíšené čtyřhry a po porážce od anglických soupeřů vezou z Budaors druhé místo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!