O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hong Kong Open: překvapivý titul pro Adcocka a Whiteovou

Mixoví i životní partneři Chris Adcock a Gabrielle Whiteová šokovali startovní pole turnaje Super Series v Hong Kongu a pavoukem smíšené čtyřhry dokráčeli až k vítězství. Dvouhru velmi suverénním způsobem ovládl Lee Chong Wei.

Ve finále smíšené čtyřhry se sešly dvě nenasazené dvojice. Chris Adcock s Gabrielle Whiteovou si cestou poradili se soupeři z Indonésie, svými anglickými reprezentačními kolegy, i dvojicí Chan-Goh z Malajsie. V semifinále nečekaně jednoznačným výsledkem 21:12 a 21:16 vyřadili nsazené jedničky Zhang Nan a Zhao Yunlei. Také fináloví soupeři byli zástupci Číny: Liu Cheng a Bao Yixin. V první sadě anglický pár předvedl vzorovou chuť po vítězství a na kurtě dominoval poměrem 21:14. Druhý set už byl vyrovnanější, ale štěstí v koncovce pomohlo Adcockovi a Whiteové k zisku cenného titulu.

Ve dvouhrách se k vítězství prosadili očekávaní favorité. Mezi muži to byl Lee Chong Wei, dlouholetá světová jednička z Malajsie. Lee prošel turnajem jako nůž máslem – a dalo by se říci, že s postupujícími koly čím dál ostřejší. Nejvíce bodů si proti němu totiž uhráli soupeři v prvních kolech, K Srikanth z Indie hned 32 v součtu obou sad, a Chong Wei Feng ve druhém kole 30. Zato ve finále povolil Lee Sonymu Dwi Kuncorovi z Indonésie jen 13 a 9 úspěšných výměn. Mezi ženami sice nasazená jednička Li Xuerui vypadla mezi osmi nejlepšími s Thajkou Porntip Buranaprasertsukovou. Ale zastoupily ji dvě reprezentační kolegyně. V dramatickém finále plném dlouhých výměn předvedly Wang Xihan a Wang Shixian špičkový badminton, se šťastnějším koncem pro první jmenovanou.

Ve čtyřhře mužů došlo na celou řadu překvapivých výsledků. Mezi těmi z prvních kol nelze nevypíchnout těsnou výhru ruské dvojice Ivanov-Sozonov nad znovusestaveným čínským párem Cai-Fu – bylo to 22:20 ve třetím setu, stejným poměrem pak ale Rusové podlehli Ahsanovi se Setiawanem o kolo dál... Vynikající formu z mixu potvrdlil Chris Adcock, když spolu s Andrewem Ellisem došel až do semifinále. Ale zápas o první místo se nesl v korejské režii. Výhra dvojice Lee Yong Dae-Yoo Yeon Seong ukázala, že korejští koučové už zřejmě našli toho pravého partnera pro svou hlavní hvězdu.

Čtyřhra žen je v posledních letech výhradně čínskou disciplínou. Ostatní se Číňankám dívali na záda i tentokrát – z výhry se po třísetovém finále radovala pátá nasazená dvojice Bao Yixin-Tang Jinhua.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Chris Adcock, Gabrielle Whiteová (Anglie) – Liu Cheng, Bao Yixin (Čína) 21:14 24:22
dvouhra žen: Wang Yihan - Wang Shixian (obě Čína) 21:13 16:21 21:15
čtyřhra mužů: Lee Yong Dae, Yoo Yeon Seong - Kim Ki Jung, Kim Sa Rang (všichni Korea) 12:21 21:15 21:18
čtyřhra žen: Bao Yixin, Tang Jinhua - Ou Dongni, Tang Yuanting (všechny Čína) 18:21 21:16 21:15
dvouhra mužů: Lee Chong Wei (Malajsie) – Sony Dwi Kuncoro (Indonésie) 21:13 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Smíšená čtyřhra: parádní evropská disciplína

Zatímco v ostatních disciplínách jsou favority bez debat Asiaté, v mixu mohou na úspěch myslet také Evropané – ostatně Thomas Laybourn a Kamilla Rytter-Juhlová (Dánsko) dokonce obhajují loňský titul. O ten letošní se porvou s ...

493 km/h: nejrychlejší smeč na světě má Tan Boon Heong

Yonex Nanoray Z-Speed je raketa vyvinutá se záměrem dosáhnout maximální rychlosti smečů. V laboratorních podmínkách byl díky ní opět překonán rychlostní rekord: v Guinessově knize rekordů je nyní zapsáno vedle jména malajského ...

Korea GP Gold: prestižní turnaj skončil triumfem domácích

Všechny zlaté medaile získali na domácím turnaji Grand Prix Gold korejští badmintonisté. K výhře se prosadili i ve dvouhrách, a to v konkurenci předních hráčů z Číny a dalších asijských velmocí.

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!