O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Ostrava: tři výhry Hany Milisové

Ostrava hostila o víkendu 8.-9. listopadu premiérově turnaj GPB dospělých. Nejúspěšnější účastnicí turnaje se stala Hana Milisová, která brala první místo ve dvouhře, v mixu se Stanislavem Kohoutkem a v deblu s Dominikou Kurzovou.

Ve všech disciplínách to přitom bylo s výraznou suverenitou. Ve dvouhře si Hana postupně poradila s Eliškou Smejkalovou, Ivou Janáčkovou, Dominikou Kurzovou a ve finále pak i s překvapivou medailistkou Pavlou Drapáčovou – vždy ve dvou setech a s bezpečným náskokem.

Stejné to bylo i v pouze osmičlenném pavouku čtyřhry. Milisová s Kurzovou ve třech zápasech neztratily set a ve finále musela podruhé před Milisovou sklonit hlavu Pavla Drapáčová, tentokrát ve dvojici s Michaelou Myšákovou.

Třetí disciplína, potřetí pozice nasazených jedniček – a třetí výhra beze ztráty setu; to byla smíšená čtyřhra. Hana Milisová spolu se Standou Kohoutkem postupně přehráli páry Klupa-Drapáčová, Skočdopole-Ostrá, v semifinále po těsné koncovce první sady Jelínka s Kurzovou a ve finále sourozence Janáčkovy.

Stanislav Kohoutek přidal ještě výhru ve čtyřhře mužů. V dobře obsazené soutěži brzy vypadly turnajové jedničky Jelínek a Hošek. Až do finále překvapivě došla nově složená dvojice pražské Astry Lukáš Kurz-Jakub Zahrádka. K výhře se ale nakonec prosadili Stanislav Kohoutek a Michal Světnička, kteří zvládli dvě třísetové bitvy v rozhodujících kolech: v semifinále udolali dvojici Janáček-Stoklas, ve finále právě Kurze a Zahrádku.

Dvouhra mužů nabídla v semifinále hradecký souboj, v němž se z výhry nad turnajovou jedničkou Janem Hubáčkem radoval níže nasazený Michal Hamáček. Finále měl však pod kontrolou nasazený hráč číslo dvě, Ivo Stoklas, a po výhře 21:16 a 21:12 ovládl celý turnaj. Do tréninkového deníku si navíc může Ivo zapsat cenné skalpy Daniela Skrčeného, Jakuba Mazúra, Jaromíra Janáčka a Zdeňka Sváty.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Pozvánka na badmintonový camp v Ostravě

Výzva pro všechny aktivní hráče badmintonu: Přijďte si zdokonalit svoji techniku na 2. Badminton kemp, konaný letos v SC Ostrava na Komenského sadech. V dubnu budete mít možnost si opět zahrát pod vedením zkušených trenérů 2. a 3. ...

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!