O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Ostrava: tři výhry Hany Milisové

Ostrava hostila o víkendu 8.-9. listopadu premiérově turnaj GPB dospělých. Nejúspěšnější účastnicí turnaje se stala Hana Milisová, která brala první místo ve dvouhře, v mixu se Stanislavem Kohoutkem a v deblu s Dominikou Kurzovou.

Ve všech disciplínách to přitom bylo s výraznou suverenitou. Ve dvouhře si Hana postupně poradila s Eliškou Smejkalovou, Ivou Janáčkovou, Dominikou Kurzovou a ve finále pak i s překvapivou medailistkou Pavlou Drapáčovou – vždy ve dvou setech a s bezpečným náskokem.

Stejné to bylo i v pouze osmičlenném pavouku čtyřhry. Milisová s Kurzovou ve třech zápasech neztratily set a ve finále musela podruhé před Milisovou sklonit hlavu Pavla Drapáčová, tentokrát ve dvojici s Michaelou Myšákovou.

Třetí disciplína, potřetí pozice nasazených jedniček – a třetí výhra beze ztráty setu; to byla smíšená čtyřhra. Hana Milisová spolu se Standou Kohoutkem postupně přehráli páry Klupa-Drapáčová, Skočdopole-Ostrá, v semifinále po těsné koncovce první sady Jelínka s Kurzovou a ve finále sourozence Janáčkovy.

Stanislav Kohoutek přidal ještě výhru ve čtyřhře mužů. V dobře obsazené soutěži brzy vypadly turnajové jedničky Jelínek a Hošek. Až do finále překvapivě došla nově složená dvojice pražské Astry Lukáš Kurz-Jakub Zahrádka. K výhře se ale nakonec prosadili Stanislav Kohoutek a Michal Světnička, kteří zvládli dvě třísetové bitvy v rozhodujících kolech: v semifinále udolali dvojici Janáček-Stoklas, ve finále právě Kurze a Zahrádku.

Dvouhra mužů nabídla v semifinále hradecký souboj, v němž se z výhry nad turnajovou jedničkou Janem Hubáčkem radoval níže nasazený Michal Hamáček. Finále měl však pod kontrolou nasazený hráč číslo dvě, Ivo Stoklas, a po výhře 21:16 a 21:12 ovládl celý turnaj. Do tréninkového deníku si navíc může Ivo zapsat cenné skalpy Daniela Skrčeného, Jakuba Mazúra, Jaromíra Janáčka a Zdeňka Sváty.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Jak hrají badminton zvířata

Sledujte vtipné video trenérsko/hráčského dua Michal Světnička - Standa Kohoutek. Kluci vám ukážou, jak by to vypadalo, kdyby se do tréninku badmintonu pustila zvířátka jako jelen, pes, had... no a nebo kohoutek ;-)

US Open: dobré výkony Petra Koukala

Ve světové formě zastihlo US Open Petra Koukala. Český singlista prošel dvěma koly turnaje Grand Prix Gold, porazil nasazeného Erica Panga a zajistil si opět pozici nejvýše postaveného Čecha na světovém žebříčku. Z výhry v turnaji ...

Slovenia Junior International: vítězství krumlovského mixu

Velmi úspěšné pro české barvy bylo juniorské mezinárodní mistrovství Slovinska. Jaromír Janáček s Lucií Černou dokonce vybojovali první místo v mixu, dále získali Češi celou řadu medailových umístění...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS