O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB dospělých: turnaj v Mostě pokřtil zrekonstruovanou halu

Tradiční turnaj kategorie Grand Prix B dospělých v Mostě uspořádali pořadatelé z místního Baníku ve zrekonstruované městské sportovní hale. Důstojné prostředí vidělo pěkné výkony hráčů domácí špičky a řadu úspěchů pro hráče extraligového družstva Astry.

Přebor Astry na kurtech Mostu

Turnaj v Mostě je tradičně znám početnou účastí hráčů širší domácí špičky. Ani letos tomu nebylo jinak, a to i přesto, že organizátoři na poslední chvíli přesunuli termín a hrálo se o svátečním prodlouženém víkendu – v pátek 28. října a v sobotu 29. Dařilo se především hráčům extraligového celku Astra ZM Praha: v jednu chvíli, když se rozehrála osmifinále dvouhry mužů, působil dokonce turnaj jako jakýsi "přebor Astry" – na jednom kurtu Lukáš Kurz proti Jiřímu Měřičkovi, vedle Jakub Zahrádka proti Josefu Kočímu, a na dalších čtyřech kurtech ve svých zápasech Daniel Holec, Michal Netík nebo Lukáš Myšák...

Čistě záležitostí Astry bylo finále dvouhry mužů. Daniel Holec v něm na tři sety porazil svého kolegu z družstva Lukáše Kurze. Ten si náladu spravil ve čtyřhře. Společně s Michalem Netíkem měli čelit kladensko-prosecké dvojici Jaroslav Holeček – Pavel Kubiš, ti ale k zápasu vůbec nenastoupili. A konečně alespoň z poloviny "Astra-finále" se hrálo také v mixu: Radek Gregor se Šárkou Křížkovou v něm byli lepší než Petr Hošek s Eliškou Maixnerovou.

Suverénní vítězkou dvouhry žen se stala Dominika Koukalová, která působila na kurtu sice roztěkaně a napovídala toho rozhodně více, než se na hráčku jejího kalibru sluší, silově, rychlostně a razancí svých úderů však ukázala ostatním záda. Pouze Eliška Maixnerová dokázala Koukalové vzít alespoň set, ostatní končili někde u deseti bodů. Vítězství Dominiky se Šárkou Křížkovou ve čtyřhře pak z obou udělalo nejúspěšnější hráčky mosteckého GPB.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Radek Gregor, Šárka Křížková (Astra ZM Praha, Sokol Dobruška) – Petr Hošek, Eliška Maixnerová (Sokol Meteor Praha Radotín, Astra ZM Praha) 21:16 21:14
dvouhra mužů: Daniel Holec - Lukáš Kurz (oba Astra ZM Praha) 17:21 21:18 21:18
dvouhra žen: Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) – Petra Pilařová (Chemička Ústí nad Labem) 21:16 21:10
čtyřhra mužů: Lukáš Kurz, Michal Netík (Astra ZM Praha) – Jaroslav Holeček, Pavel Kubiš (BaC Esiko Kladno, SK Prosek Praha) scr.
čtyřhra žen: Dominika Koukalová, Šárka Křížková (BK 93 Hořovice, Sokol Dobruška) – Jana Nejedlová, Petra Pilařová (Slavia TU Liberec, Chemička Ústí nad Labem) 21:16 21:16

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 18 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS