O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Pro hráče narozené v roce 1996 byl turnaj v Podolí rozlučkou s juniorským badmintonem. Jako příjemnou oslavu ji pojali zejména hradecký Lukáš Holub a klimkovický Filip Budzel – společně ovládli čtyřhru chlapců, Lukáš Holub zvítězil ve dvouhře a Filip Budzel zase v mixu společně s Pavlou Drapáčovou.

Ve dvouhře chlapců zaujal výbornými výkony také stříbrný Ondřej Král, který právě Budzela porazil v semifinále a předtím si poradil i s turnajovou jedničkou Michalem Hubáčkem. Ve finále měl ale jasně navrch Holub, když zvítězil dvakrát 21:13.

Mezi dívkami se hrálo pražské finále, v němž se proti sobě postavily oddílové spoluhráčky z Proseka Berta Ausbergerová a Michaela Zelinková. Turnajová jednička Zelinková většinu zápasu tahala za kratší konec, dokázala ale otočit stav 6:11 ve třetím setu a vyhrát 19:21 21:16 a 21:19.

Ve čtyřhře dívek hrály proti sobě finále páry nasazené jako ¾ – dvě nejvýše nasazené dvojice se do boje o zlato neprosadily. Dominika Budzelová s Terezou Švábíkovou vylepšily medailovou bilanci klimkovického oddílu a po setech 21:17 a 21:9 překonaly i poslední překážku; Bertu Ausbergerovou a Veroniku Srncovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.05.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS