O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Pro hráče narozené v roce 1996 byl turnaj v Podolí rozlučkou s juniorským badmintonem. Jako příjemnou oslavu ji pojali zejména hradecký Lukáš Holub a klimkovický Filip Budzel – společně ovládli čtyřhru chlapců, Lukáš Holub zvítězil ve dvouhře a Filip Budzel zase v mixu společně s Pavlou Drapáčovou.

Ve dvouhře chlapců zaujal výbornými výkony také stříbrný Ondřej Král, který právě Budzela porazil v semifinále a předtím si poradil i s turnajovou jedničkou Michalem Hubáčkem. Ve finále měl ale jasně navrch Holub, když zvítězil dvakrát 21:13.

Mezi dívkami se hrálo pražské finále, v němž se proti sobě postavily oddílové spoluhráčky z Proseka Berta Ausbergerová a Michaela Zelinková. Turnajová jednička Zelinková většinu zápasu tahala za kratší konec, dokázala ale otočit stav 6:11 ve třetím setu a vyhrát 19:21 21:16 a 21:19.

Ve čtyřhře dívek hrály proti sobě finále páry nasazené jako ¾ – dvě nejvýše nasazené dvojice se do boje o zlato neprosadily. Dominika Budzelová s Terezou Švábíkovou vylepšily medailovou bilanci klimkovického oddílu a po setech 21:17 a 21:9 překonaly i poslední překážku; Bertu Ausbergerovou a Veroniku Srncovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.05.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: Indonésané vládli dvouhrám

Tradiční úvodní turnaj domácí sezóny, Benátecký pohár, byl letos zařazen do nejvyšší kategorie GPA dospělých. Vítězství ve dvouhrách získali indonéští hráči domácího klubu, párovým disciplínám dominovaly české dvojice.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Benátecký pohár: na úvod sezóny špičkově obsazený turnaj

První turnaj Grand Prix A dospělých přilákal do Benátek nad Jizerou vynikající mezinárodní konkurenci. Dvě výhry si připsal Jakub Bitman, pouze ve finále dvouhry nestačil na Pavla Floriana. Mezi ženami se prosadily k prvnímu místu ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS