O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Pro hráče narozené v roce 1996 byl turnaj v Podolí rozlučkou s juniorským badmintonem. Jako příjemnou oslavu ji pojali zejména hradecký Lukáš Holub a klimkovický Filip Budzel – společně ovládli čtyřhru chlapců, Lukáš Holub zvítězil ve dvouhře a Filip Budzel zase v mixu společně s Pavlou Drapáčovou.

Ve dvouhře chlapců zaujal výbornými výkony také stříbrný Ondřej Král, který právě Budzela porazil v semifinále a předtím si poradil i s turnajovou jedničkou Michalem Hubáčkem. Ve finále měl ale jasně navrch Holub, když zvítězil dvakrát 21:13.

Mezi dívkami se hrálo pražské finále, v němž se proti sobě postavily oddílové spoluhráčky z Proseka Berta Ausbergerová a Michaela Zelinková. Turnajová jednička Zelinková většinu zápasu tahala za kratší konec, dokázala ale otočit stav 6:11 ve třetím setu a vyhrát 19:21 21:16 a 21:19.

Ve čtyřhře dívek hrály proti sobě finále páry nasazené jako ¾ – dvě nejvýše nasazené dvojice se do boje o zlato neprosadily. Dominika Budzelová s Terezou Švábíkovou vylepšily medailovou bilanci klimkovického oddílu a po setech 21:17 a 21:9 překonaly i poslední překážku; Bertu Ausbergerovou a Veroniku Srncovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.05.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS