O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: tři domácí výhry pro Jana Hubáčka

V domácím prostředí se ke třem vítězstvím na republikovém turnaji GPA kategorie U19 prosadil královéhradecký Jan Hubáček. Ve dvouhře dívek turnaj zcela ovládly hráčky z Prahy – v semifinále obsadily všechna čtyři místa, vítězkou se stala Ivana Zychová.

Za neúčasti reprezentantů dostali šanci "čekatelé"

Zatímco skupina šesti juniorských reprezentantů bojovala na mistrovství světa v Bangkoku, šanci dostali jejich kolegové z národního týmu či čekatelé ze širšího kádru. Při pohledu na výsledky turnaje by se pak s nadsázkou dalo říci: chceš vyhrát pánskou disciplínu? Musíš se jmenovat Hubáček... Domácí Jan Hubáček totiž zvítězil ve dvouhře, společně s Dominikou Kurzovou také v mixu a první místo doplnil i v deblu, kde byl jeho partnerem Michal Hubáček z Meteoru Praha. Suverénní byl Honza Hubáček zejména v singlu, kde nedaroval žádnému soupeři ani set.

Ve dvouhře dívek došlo k zajímavé situaci: do semifinále se dostaly pouze hráčky z hlavního města. Ivanu Zychovou, Michaelu Myšákovou a Dominiku Kurzovou z Astry Praha doplnila Michaela Zelinková z Proseka, vítězkou se stala první v našem výčtu a poslední v abecedním pořadí Zychová. Do finále čtyřhry dívek se pak překvapivě dostaly dva nenasazené páry. Nela Kavalírová a Sabina Milová z Českého Krumlova si v těsných koncovkách poradily s nedávnými vítězkami GPA nižší kategorie U17, Kristýnou Brunátovou a Janou Slatinskou.

V aktualizovaných žebříčcích kategorie U19 drží díky třem výhrám Jan Hubáček dvě ze tří prvních míst. Zajímavější je ale pořadí dívek. Astra ZM Praha v něm dosáhla na výjimečnou bilanci – ve dvouhře a čtyřhře dívek najdeme hráčky vedené trenérkou Markétou Osičkovou na prvních třech místech! V singlu je to v pořadí Myšáková, Zychová, Kurzová, v deblu vedou Kurzová se Zychovou před Myšákovou. Pouze v mixu se před pražské trio prodrala orlovská Pavla Drapáčová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Hubáček, Dominika Kurzová (Montas Hradec Králové, Astra ZM Praha) – Lukáš Holub, Pavla Drapáčová (Montas Hradec Králové, TJ Orlová-Lutyně) 13:21 21:10 21:16
čtyřhra dívek: Nela Kavalírová, Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Kristýna Brunátová, Jana Slatinská (Astra ZM Praha, TJ Slovan Vesec) 21:19 21:19
dvouhra chlapců: Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Bedřich Valenta (Super Stars Most) 21:10 23:21
dvouhra dívek: Ivana Zychová - Michaela Myšáková (obě Astra ZM Praha) 21:15 21:16
čtyřhra chlapců: Jan Hubáček, Michal Hubáček (Montas Hradec Králové, Sokol Meteor Praha Radotín) – Lukáš Holub, Bedřich Valenta (Montas Hradec Králové, Super Stars Most) 21:19 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS