O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: dvě zlaté pro Michala Hamáčka

Na předvánočním republikovém turnaji GPA kategorie U19 v Brně si nejlépe vedl hradecký Michal Hamáček – k výhře v singlu přidal i zlato ze čtyřhry chlapců. V domácím prostředí se radoval i rodinný mix Michala a Moniky Světničkových.

Michal Hamáček vstupoval do soutěže jako nasazená jednička a papírové předpoklady potvrdil, když si postupně poradil s Jindřichem Kukačem, oddílovým spoluhráčem Lukášem Holubem, Jiřím Loudou a ve finále udolal v koncovce třetí sady Matěje Švába. Mnoho překvapení pavouk dvouhry chlapců nepřinesl – semifinálová účast nenasazeného Michala Světničky stěží byla nečekaným úspěchem pro člena české výpravy na MS juniorů...

To ve dvouhře dívek se děly zajímavější věci. Vzpouru níže nasazených odnesla například turnajová jednička Ivana Zychová, jež podlehla ve čtvrtfinále Monice Světničkové. Domácí hráčka nestačila posléze na Denisu Šikalovou – a ta ve finále podlehla Veronice Úblové. Ve spodní polovině pavouku se bleskově s turnajem loučila nasazená dvojka Dominika Kurzová po prohře s Eliškou Smejkalovou, velmi dobrým výsledkem je semifinálová účast pro její oddílovou spoluhráčku Magdalenu Lajdovou.

Ve čtyřhře chlapců se k prvnímu místo prosadilo nasazené duo H+H – Michal Hamáček a Jan Hubáček patří k oporám ligového celku Montas Hradec Králové a vzrůstající výkonnosti i sehranost potvrdili také v Brně. Pouze v semifinále museli s plzeňskou dvojicí Louda-Soukup hrát tři sety, ve finále už ve dvou sadách přehráli dvojici Světnička-Šváb.

Ve čtyřhře dívek si spravily náladu Ivana Zychová s Dominikou Kurzovou – singlistky, které pomýšlely na vyšší příčky ve dvouhře, společně zvítězily "alespoň" v deblu, ke druhému místu odsoudily další favorizovaný pár Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová.

Finále mixu obstaraly dva páry, kterým se dařilo na mezinárodním mistrovství ČR juniorů. Matěj Šváb s Ivanou Zychovou po jasné prohře v prvním setu zdramatizovali zápas se sourozenci Světničkovými, ale prohra 22:24 znamenala zlaté medaile pro hráče domácího Sokola Veselý Brna Jehnic.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michal a Monika Světničkovi (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Matěj Šváb, Ivana Zychová (Sokol Dobruška, Astra Praha) 21:9 24:22
čtyřhra chlapců: Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Michal Světnička, Matěj Šváb (Sokol Veselý Brno Jehnice, Sokol Dobruška) 21:15 21:12
čtyřhra dívek: Dominika Kurzová, Ivana Zychová (Astra Praha) – Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra Praha, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:18 21:17
dvouhra chlapců: Michal Hamáček (Montas Hradec Králové) – Matěj Šváb (Sokol Dobruška) 19:21 21:11 21:19
dvouhra dívek: Veronika Úblová (Sokol Doubravka) – Denisa Šikalová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:19 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS