O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Turnaj pořádaný v jehnické Yonex aréně byl pro mladší účastníky generálkou na nadcházející MČR U17. A zejména mezi dívkami ukázaly ty mladší, že jsou na svůj vrchol sezóny dobře připraveny. Medaile ve dvouhře si rozdělily výhradně hráčky ročníků narození 1997 a mladší. V chlapeckých disciplínách si nejlépe vedl Jan Hubáček, který ovládl dvouhru a mix. Do čtyřhry přitom nenastoupil, a tak se dá říci, že měl v turnaji stoprocentní bilanci.

V chlapecké dvouhře se Hubáček probojoval do finále přes čerstvého místra ČR do 15 let Petra Berana, nasazeného Matěje Klupu, a po třech setech i přes Jana Somerlíka. Finálovým soupeřem mu byl v dobré formě hrající Jan Louda, plzeňský badmintonista sebral o čtyři roky staršímu favoritovi úvodní set, ale pak potvrdil svou pověst "stříbrného muže" z minulého víkendu, v němž na MČR U15 bral tři druhá místa, zlato získal Jan Hubáček.

Mix byl v Brně vyrovnanou a dobře obsazenou disciplínou. Turnajové jedničky Lukáš Holub a Denisa Šikalová se se soutěží rozloučili v semifinále, když na tři sety podlehli Janu Hubáčkovi a Dominice Kurzové. Z druhé strany pavouka pak postupovali "mistři třetích setů" Filip Budzel a Ivana Zychová, kteří takto udolali dvojice Ondřej Klimeš-Zuzana Bláhová, v rodinné bitvě pár Jan Somerlík-Dominika Budzelová a v napínavém semifinále pak Michala Hubáčka a Moniku Světničkovou. Ve finále už ale byli úspěšnější Jan Hubáček a Dominika Kurzová.

Ve dvouhře dívek dominovaly ročníky 1998 a 1997. Nejsuverénněji turnajem prošla Monika Světničková, která postupně porazila Adélu Švecovou, Dominiku Kurzovou, Sabinu Milovou a ve finále i svou vrstevnici Dominiku Budzelovou. Semifinálovou sestavu doplnila další z favoritek nadcházejícího MČR Michaela Zelinková.

Čtyřhra chlapců přinesla radost prvnímu nasazenému páru Lukáš Holub-Bedřich Valenta. I když mnohdy hráli vyrovnaně, neztratili Lukáš s "Béďou" v průběhu turnaje ani set a ve finále porazili i reprezentační duo Michal Hubáček-Jan Somerlík.

Konečně čtyřhra dívek přinesla trochu překvapivé vítězství nově sestaveného páru Pavla Drapáčová-Jana Slatinská. Druhá jmenovaná sbírala turnajové výhry v sezóně s Kristýnou Brunátovou, ta se ale krátce před brněnským turnajem zranila, a tak musela vesecká hráčka shánět náhradu. Pavla Drapáčová "Týnu" zastoupila více než dobře; ve finále holky rozesmutnily pražský pár Dominika Kurzová-Ivana Zychová v koncovce třetího setu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Hubáček, Dominika Kurzová (Montas Hradec Králové, Astra ZM Praha) – Filip Budzel, Ivana Zychová (Sokol Klimkovice, Astra ZM Praha) 21:14 23:21
čtyřhra chlapců: Lukáš Holub, Bedřich Valenta (Montas Hradec Králové, Super Stars Most) – Michal Hubáček, Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Klimkovice) 21:12 21:18
čtyřhra dívek: Pavla Drapáčová, Jana Slatinská (TJ Orlová-Lutyně, Slovan Vesec) – Dominika Kurzová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 15:21 21:15 21:19
dvouhra dívek: Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) 21:12 21:12
dvouhra chlapců: Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Jan Louda (USK Plzeň) 14:21 21:7 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní bilanci mají Český Krumlov, Astra B, Montas a brněnská Kometa

Prvním kolem byla rozehrána druhá nejvyšší domácí soutěž. Dvě výhry si v západní skupině připsaly týmy SKB Český Krumlov a Astra ZM Praha B, ve východní skupině se podobně dařilo Kometě Brno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!