O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Turnaj pořádaný v jehnické Yonex aréně byl pro mladší účastníky generálkou na nadcházející MČR U17. A zejména mezi dívkami ukázaly ty mladší, že jsou na svůj vrchol sezóny dobře připraveny. Medaile ve dvouhře si rozdělily výhradně hráčky ročníků narození 1997 a mladší. V chlapeckých disciplínách si nejlépe vedl Jan Hubáček, který ovládl dvouhru a mix. Do čtyřhry přitom nenastoupil, a tak se dá říci, že měl v turnaji stoprocentní bilanci.

V chlapecké dvouhře se Hubáček probojoval do finále přes čerstvého místra ČR do 15 let Petra Berana, nasazeného Matěje Klupu, a po třech setech i přes Jana Somerlíka. Finálovým soupeřem mu byl v dobré formě hrající Jan Louda, plzeňský badmintonista sebral o čtyři roky staršímu favoritovi úvodní set, ale pak potvrdil svou pověst "stříbrného muže" z minulého víkendu, v němž na MČR U15 bral tři druhá místa, zlato získal Jan Hubáček.

Mix byl v Brně vyrovnanou a dobře obsazenou disciplínou. Turnajové jedničky Lukáš Holub a Denisa Šikalová se se soutěží rozloučili v semifinále, když na tři sety podlehli Janu Hubáčkovi a Dominice Kurzové. Z druhé strany pavouka pak postupovali "mistři třetích setů" Filip Budzel a Ivana Zychová, kteří takto udolali dvojice Ondřej Klimeš-Zuzana Bláhová, v rodinné bitvě pár Jan Somerlík-Dominika Budzelová a v napínavém semifinále pak Michala Hubáčka a Moniku Světničkovou. Ve finále už ale byli úspěšnější Jan Hubáček a Dominika Kurzová.

Ve dvouhře dívek dominovaly ročníky 1998 a 1997. Nejsuverénněji turnajem prošla Monika Světničková, která postupně porazila Adélu Švecovou, Dominiku Kurzovou, Sabinu Milovou a ve finále i svou vrstevnici Dominiku Budzelovou. Semifinálovou sestavu doplnila další z favoritek nadcházejícího MČR Michaela Zelinková.

Čtyřhra chlapců přinesla radost prvnímu nasazenému páru Lukáš Holub-Bedřich Valenta. I když mnohdy hráli vyrovnaně, neztratili Lukáš s "Béďou" v průběhu turnaje ani set a ve finále porazili i reprezentační duo Michal Hubáček-Jan Somerlík.

Konečně čtyřhra dívek přinesla trochu překvapivé vítězství nově sestaveného páru Pavla Drapáčová-Jana Slatinská. Druhá jmenovaná sbírala turnajové výhry v sezóně s Kristýnou Brunátovou, ta se ale krátce před brněnským turnajem zranila, a tak musela vesecká hráčka shánět náhradu. Pavla Drapáčová "Týnu" zastoupila více než dobře; ve finále holky rozesmutnily pražský pár Dominika Kurzová-Ivana Zychová v koncovce třetího setu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Hubáček, Dominika Kurzová (Montas Hradec Králové, Astra ZM Praha) – Filip Budzel, Ivana Zychová (Sokol Klimkovice, Astra ZM Praha) 21:14 23:21
čtyřhra chlapců: Lukáš Holub, Bedřich Valenta (Montas Hradec Králové, Super Stars Most) – Michal Hubáček, Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Klimkovice) 21:12 21:18
čtyřhra dívek: Pavla Drapáčová, Jana Slatinská (TJ Orlová-Lutyně, Slovan Vesec) – Dominika Kurzová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 15:21 21:15 21:19
dvouhra dívek: Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) 21:12 21:12
dvouhra chlapců: Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Jan Louda (USK Plzeň) 14:21 21:7 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.

Finále extraligy: titul obájilo Brno

Badmintonová extraliga má stejného vítěze jako loni: družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice. Podobně jako loni bylo finále mimořádně vyrovnané – čtyři a půl hodiny trvající bitvu ukončilo až třízápasové nastavení, Brňané v něm ...

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

MMČR den druhý: Koukal a Gavnholt jsou ve finále!

Brno se zatajeným dechem sleduje fantastické výkony českých singlistů: Petr Koukal i Kristína Gavnholt dvakrát vyhráli a budou startovat v nedělním finálovém programu. Koukal se utká s Wachou z Polska, Gavnholt čeká na indickou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS