O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: turnaj v Brně ovládl Jan Somerlík

Krátce po vrcholné akci – Mistrovství Evropy – se konal také třetí republikový turnaj GPA mladších dorostenců v Brně. Nejúspěšnějším hráčem se stal Jan Somerlík, který vyhrál dvouhru chlapců, společně s Michalem Hubáčkem čtyřhru a s Dominikou Budzelovou také mix.

V turnaji nechyběla ani trojice reprezentantů z chlapecké části družstva na ME U17. Jan Louda, Michal Hubáček i Jan Somerlík přitom každý zaznamenali alespoň jeden medailový zisk. Nejspokojenější však jistě bude poslední jmenovaný. Klimkovický badmintonista, který si dobrými výkony vybojoval místo i na MS U19, dokázal přehrát právě Jana Loudu v semifinále a také Adama Šářece ve finále dvouhry. Společně s Dominikou Budzelovou pak zvítězil i ve smíšené čtyřhře a zlatý hattrick doplnila výhra v deblu s Michalem Hubáčkem.

Michal Hubáček byl nejúspěšnějším hráčem předchozích republikových turnajů U17, tentokrát ale mělo jeho vystoupení rezervy. Ke zlaté z deblu přidal bronz z mixu (pravdou je, že mu chyběla obvyklá partnerka Monika Světničková) a čtvrtfinále ve dvouhře, kde nestačil na Petra Berana. Jan Louda byl pak jediným z reprezentační trojice, který na zlato nedosáhl, získal ale hned tři bronzy – v singlu, v deblu s Radkem Pistulkou a v mixu s Kristýnou Brunátovou.

Mezi dívkami se naopak reprezentační trojice Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová a Monika Světničková nezúčastnila, a tak se otevřely dveře k úspěchu pro jejich formální či potenciální náhradnice. Ve sledované dvouhře dívek si finále vybojovala první nasazená Michaela Zelinková po výhře nad Dominikou Budzelovou. Spodní polovinou pavouka pak neohroženě kráčela nenasazená, ale o to bojovnější Tereza Švábíková. Mladá klimkovická naděje nakonec zdolala i poslední překážku a slavila překvapivé, ale zcela zasloužené vítězství. Blízko k němu navíc měla i ve čtyřhřd dívek, kdy aktivním protiútokem spolu s Terezou Járovou z pražské Astry ničily jedny soupeřky za druhými. Až v koncovce třetího setu finálového utkání se štěstí přiklonilo na druhou stranu, kde stály Kristýna Brunátová a Jana Slatinská, jež tak potvrdily pozici turnajových jedniček.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Jan Somerlík, Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) – Matěj Hubáček, Tereza Járová (Sokol Meteor Praha Radotín, Astra ZM Praha) 21:7 21:10
čtyřhra dívek: Kristýna Brunátová, Jana Slatinská (Astra ZM Praha, Slovan Vesec) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) 15:21 21:14 23:21
čtyřhra chlapců: Michal Hubáček, Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Klimkovice) – Roman Dokládal, Ondřej Klimeš (Baník Most, Slovan Vesec) 21:18 19:21 21:16
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) – Michaela Zelinková (SK Prosek Praha) 21:13 21:17
dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Adam Šářec (Slavoj Český Těšín) 21:17 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS