O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: nejúspěšnějším hráčem se stal Lukáš Holub

S bilancí dvou zlatých a jedné stříbrné medaile zakončil republikový turnaj mladších dorostenců ve Vinoři hradecký Lukáš Holub. Dvě výhry zaznamenala také Magdalena Lajdová z pražské Astry.

Turnaj GPA U17 ve Vinoři byl třetím v sérii vrcholných domácích turnajů mladších juniorů. Lukáš Holub patřil ve všech disciplínách mezi favority, ale jeho medailová bilance je přesto překvapením. Pavouk dvouhry chlapců nečekaných výsledků nabídl celou řadu. První nasazený Matěj Klupa se loučil už ve čtvrtfinále po prohře s Ondřejem Klimešem. Druhý nasazený a hlavní papírový favorit Filip Budzel po tvrdé bitvě o semifinále porazil Romana Tichého, ale nečekaně podlehl mezi čtyřmi nejlepšími teprve třináctiletému Petru Beranovi! Ve finále už ale nestačil na výtečně hrajícího Lukáše Holuba. Svými výkony zaujali i další účastníci závěrečných bojů, například nenasazení čtvrtfinalisté Adam Šářec či domácí Michal Hubáček.

Ve smíšené čtyřhře se hrálo finále mezi prvním a druhým nasazeným párem. Filip Budzel s Ivanou Zychovou se pořádně nadřeli v semifinále proti dvojici Klimeš-Lajdová; to Lukáš Holub s Pavlou Drapáčovou si "své" třísetové drama odbyli už v šestnátce, když zdolali dvojici Klupa-Šikalová. Ve finále Holub a Drapáčová zvládli dramatickou koncovku první sady a ve druhé už byli výrazně lepší.

Pouze ve čtyřhře chlapců zaznamenal Lukáš Holub porážku, byť přišla až ve finále. Společně s Davidem Stejskalem po dvou jasných výhrách postoupili do souboje o zlato. Horní polovina pavouka přinesla překvapení: západočeský pár Jan Louda-Radek Pistulka měl sice hodně namále ve čtvrtfinále, kdy pražský pár Klubal-Hubáček vyřadil až 22:20 v rozhodujícím setu. Jenže pak si Plzeňané poradili s turnajovými jedničkami Budzelem a Klupou a ve finále ve dvou sadách přehráli i Holuba a Stejskala! Velké vítězství pro sehrané duo; připomeňme jen opět, že také Janu Loudovi je teprve 13 let...

Ve dvouhře dívek se turnaj vydařil Elišce Smejkalové. Nenasazená hráčka z Dobrušky došla až do semifinále a cestou vyřadila nasazené Milovou i Drapáčovou. Finále však obstarala známější jména: klimkovická Dominika Budzelová už po třísetové výhře nad první nasazenou Denisou Šikalovou nenašla síly na pestrou hru Magdaleny Lajdové.

Mladší ze sester Lajdových pak přidala i výhru ve čtyřhře dívek právě společně s Denisou Šikalovou. Dvojice, která patří k oporám juniorského reprezentačního družstva, ztratila set až ve finále proti soupeřkám z pražské Astry, Ivaně Zychové a Kristýně Brunátové.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Jan Louda, Radek Pistulka (Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) – Lukáš Holub, David Stejskal (Montas Hradec Králové, Slovan Vesec) 21:13 21:18
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Kristýna Brunátová, Ivana Zychová (Astra Praha) 21:15 16:21 21:8
dvouhra dívek: Magdalena Lajdová (Astra Praha) – Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) 21:15 21:15
dvouhra chlapců: Lukáš Holub (Montas Hradec Králové) – Petr Beran (Sokol Křemže) 21:9 21:8
smíšená čtyřhra: Lukáš Holub, Pavla Drapáčová (Montas Hradec Králové, TJ Orlová Lutyně) – Filip Budzel, Ivana Zychová (Sokol Klimkovice, Astra Praha) 22:20 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Co nás čeká: světové i domácí turnaje v příštím roce

BWF, světová badmintonová federace, zveřejnila aktualizovaný kalendář s turnaji až do konce roku 2011. Jaké turnaje nás čekají v nadcházející sezóně? Jaké budou její vrcholy? Na co se máte těšit na mezinárodní i domácí, české, ...

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

GPA U19: dvě domácí výhry pro Janáčka a Černou

Celostátní turnaj Grand Prix A juniorů hostil o víkendu Český Krumlov. V domácím prostředí získali po dvou vítězstvích Jaromír Janáček a Lucie Černá. Řadu překvapení přinesla soutěž ve dvouhře chlapců.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!